Към Мамите на смесено хранене

  • 774
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 578
Моля Ви да ми помогнете със съвети, защото моя бебок този месец не е наддал колкото трябва. Досега сме само на кърма, но той напоследък след всяко хранене плаче и е раздразнителен непрекъснато. Вчера като го измериха и видях, че не е наддал достатъчно много се притесних. Искам да започна да му давам добавка. Лекарката ми препоръча Хип-Ха, обаче изобщо нищо не знам за храненето с такова мляко. Как да разбера колко да му додавам?И ако му давам с биберон няма ли да спре да суче от мен?Защото ако му давам с лъжица 100 мл. ще ме хванат лудите и бебо сигурно също. Засега му давам само вечер 100 мл. кърма с шише, защото сутрин успявам да изцедя. Обаче през деня явно вече не може да се нахрани достатъчно и по цял ден плаче CryОпитах всичко за да  продължа да го кърмя, но повече не мога да го измъчвам. Кажете ми вие как храните бебетата си. Какво количество и с биберон или лъжичка?

# 1
  • Мнения: 680
моето мом4енце п1к не пла4е6е,но като утидохме на п1рвата консултация се оказа 4е за 20 дни не бе6е наддал(само някакви 100 грама)и запо4нахме дохранване 2-п1ти дневно след храна и след 2 дни тои изоб6то спря да су4е и иска6е само 6и6е и така же4е сме само на адаптирано мляко и жидимо наддава.не с1йалявам дори се радвам :D6том наддава. baby_neutral baby_neutral

# 2
  • Мнения: 578
Ама на мен ми се иска да продължа да го кърмя. Обаче вече е над 6 килограма и има по-големи нужди, а аз нямам такова количество кърма. SadАко започна да го дохранвам след всяко хранене с шише със сигурност ще се откаже да суче Confused

# 3
  • Мнения: 8 505
Ако започна да го дохранвам след всяко хранене с шише със сигурност ще се откаже да суче Confused

Не,няма да се откаже.Но първо трябва да го накърмиш,а след това да му дадеш добавката с биберона.И така на всяко хранене.
А ако искаш само да го кърмиш,попитай в Кърмаческия форум какво да правиш,за да имаш достатъчно кърма,там със сигурност ще ти дадат добри съвети.

# 4
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
И ние сме на смесено хранене. Моят юнак вече 2 месеца не се отказа от гърата  Grinning. Първо давам и двете гърди на всяко ядене и дохранвам със 100 мл. АМ, сутрешното хранене, обаче е само на кърма, паузата ни е от 20,30 до 6,00 сутринта и се събира доста кърма. Аз трудно се цедя, но съм изкарвала 50мл от двете гърди и дохранвам със 100 мл. Ти сама ще разбереш колко да дохранваш като видаш по колко изяда след като е кърмен.
Желая ти успех дано да не минавате на смесено хранене и да ти достигне кърмата.  Heart Eyes

# 5
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
доколкото знам всеки минава през този период от липса на кърма,било нормално в дадени дни да ти намалява.Кърми го и после се истисквай,има специални чайове.Прави му по 60-70gr адап.Той ще си изпива колкото му е нужно,след като го накърмиш.

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 00:27 от Vivi

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 341
Аз кърмя в 6 и в 18ч., а през останалото време давам АМ (Аптамил). Няколко пъти кърмих и после давах добавка,но бебччо преяждаше и повръщаше. Просто биберонът след гърдата му е много лесен и си суче докато има.
Сутрин хапва по-малко, а следобяд давам толкоа, колкото пише на опаковката за съответната възраст.

# 7
  • Bristol
  • Мнения: 9 347
Ако искаш наистина да кърмиш трябва да започнеш да се храниш пълноценно, да спиш повече, да консумираш повече вода и да слагаш бебето на всеки час, два на гърдата си, за да стимулираш кърмата.
Започнеш ли да дохранваш просто края на кърменето идва. Бебетата сучат от мама докато млякото тече лесно и станели по-трудно, даже и да има мляко в гърдите ти, търсят шишето.
Първото ми дете така го отбих, тъй като нямаше кой да ми даде кураж да кърмя и да ме посъветва как да кърмя. От 2 месеца започнах дохранване. Давах от двете гърди и след това шишето. Така процедирах с всяко хранене. Второто се заинатих и го кърмин изцяло до 4 месеца, беше над 7 кила и само на кърма Wink. Обаче много ми е трудно непрекъснато да се съобразявам какво, колко и кога да ям, а и непрекъснато да се наливам с вода Crazy. Затова започнах смесено хранене и вече на 6 месеца сме отбити. Има жени на които им се удава кърменето, за съжаление аз не бях от тях.
Дано ти да имаш повече търпение и упорство! В кърмаческият ще те посъветват как да си увеличиш кърмата, ако искаш да кърмиш, но не е лесно трябва инат и упорство.

# 8
  • Мнения: 578
Много Ви благодаря на всички за съветите. Какво ли не правих - и чай пия /на Хип/ и бирена мая пих...Винаги, когато плаче го слагам да суче, ама така съвсем никакъв режим няма и вече не знам кога за какво плаче. И той се изнервя. А иначе си е ревлив по рождение и понеже го гледам сама по цял ден, понякога дори не мога да седна да ям докато се прибере таткото. Иначе течности пия. Още се чудя дали да му давам допълнително...Купих една кутия на Хип - Ха и ако много се видя на зор сигурно ще започна да му давам. Вечер като го кърмя и след това му дам шише с кърма, която съм изцедила сутринта /около 110 мл/ го излапва като ламя и пак реве. Направо не знам какво да правя. Изобщо не искам да му давам АМ, ама ако гладува не мога да го мъча от инат Cry

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колко е това недостатъчно наддаване,за което пишеш? За кърмените бебета има отделни таблици и нормите са по-различни - можеш да ги видиш тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19325
Просто изпадаш в обичайната клопка на мамите,които първите 2-3 месеца са успявали да кърмят на режим поради известна хиперлактация - след 3-тия месец хормоналната стимулация на лактацията отстъпва място на местна стимулация от сученето на бебето и ако липсва адекватно често стимулиране чрез сучене (или цедене),кърмата започва да намалява.Нещата обаче са напълно поправими - просто трябва да забравиш за режима,да спреш добавки,вода,сок,чай и да кърмиш на поискване,включително нощем (трябва да го будиш за едно нощно кърмене,докато се оправи наддаването и количеството кърма - след това,ако бебето си спи,няма нужда да го будиш,а само да кърмиш често през деня).
Имай предвид,че бебето ти е точно в период на усилен растеж, когато кърмачетата изведнъж се лепват за гърдата,започват да искат да сучат нон-стоп и трябва да им се позволи - това е единствения начин кърмата ти да се увеличи.Чайчетата и бирената мая са само помощно средство,но единствения истински действащ начин за увеличаване на кърмата е бебе на гърдата и колкото се може по-често сучене,най-добре за ден-два да си легнеш с него и само това да правите.Не го държиш гладен - като има постоянен достъп до гърдата,ще си получи необходимото количество мляко,просто ще е начесто по малко.Гърдите произвеждат кърма непрекъснато и нямат нужда от почивка за напълване,както често погрешно се смята.Няколко дни или седмица такова непрекъснато сучене оправят нещата и кърмата се увеличава в съответствие с нуждите на детето.
Така че ако искаш да кърмиш - това е начина Grinning

# 10
  • Мнения: 2 672
Ако започна да го дохранвам след всяко хранене с шише със сигурност ще се откаже да суче Confused

Не,няма да се откаже.Но първо трябва да го накърмиш,а след това да му дадеш добавката с биберона.И така на всяко хранене.

и аз така правех , щото иначе глад.
въобще не се отказа да суче. Чак като видях ,че вече съвсем нямам , тогава го отбих - ако може да става въпрос за отбиване въобще

# 11
  • Мнения: 6 315
Моето бебе беше на смесено хранене близо 10 месеца. Винаги първо кърмех и после давах добавката с шише, като избирах биберони с по-тесни дупки. Ориентирах се колко кърма имам като изцеждах (в началото на едната гърда малкият ми беше направил дупка/рана и не можех да го кърмя от нея, затова цедях) и така добавях количеството нужно за месеца (на 1 месец се полагат 110-120 мл, например). Обаче винаги давах с около 20-30 мл по-малко добавка, защото мисля, че детето може да изсуче повече отколкото да изцедиш на ръка. Така действах аз и мисля, че добре се справих...

Всъщност колко наддаде детето?

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Ако започна да го дохранвам след всяко хранене с шише със сигурност ще се откаже да суче Confused

Не,няма да се откаже.Но първо трябва да го накърмиш,а след това да му дадеш добавката с биберона.И така на всяко хранене.

и аз така правя, от 2рия месец сме на смесено хранене - по-скоро ще откаже шишето, но не и цицата Wink

# 13
  • Мнения: 4 358
От два дни и моята бебка е на добавка. От днес давам по 30 мл на всяко хранене и ще преценявам по нея дали й е достатъчно.
Другата седмица пак ще ни мерят, дано да запоне отново да наддава добре  Confused

Общи условия

Активация на акаунт