Внимание вирусна кашлица

  • 3 455
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 227
Здравейте бъдещи и насотящи мами. Плъзнала е вирусна кашлица. Протича без температура и от начало с леко подкашляне. След няколко дни обаче се започва истинското мъчение. Кашлицата е много интензивна и мъчителна. Около мен вече има 4/5 души с такъв вирус, вкл. и мен. Опасна е най-вече за бременни и бебета. Пазете се, ако около вас има някой, който подкашля стойте далеч. Аз си докарах болки (доста силни)  #Crazy от тази кашлица и от вчера съм но шпа и никакво ставане. Опасни са самите напъни на кашлицата.   bouquet

# 1
  • Мнения: 883
Темата ти ме разтревожи  Confused, от 2 дни малкото покашля от време на време, доста рядко всъщност, но досега никога не е кашляла така. Вчера се обадих на педиатърката и, която ми каза да и взема един билков сироп и ако не спре с кашлянето до 2 дни да идем на преглед. Аз съм с ужасна хрема и кихам постоянно, дано кашлицата и хремата не се усложнят!

# 2
  • Мнения: 5 577
Благодаря ти, радвам се, че ни предупреди.   bouquet

# 3
  • Мнения: 8 505
Малката вече я лепна,трети ден е така Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
Темата ти ме разтревожи  Confused, от 2 дни малкото покашля от време на време, доста рядко всъщност, но досега никога не е кашляла така. Вчера се обадих на педиатърката и, която ми каза да и взема един билков сироп и ако не спре с кашлянето до 2 дни да идем на преглед. Аз съм с ужасна хрема и кихам постоянно, дано кашлицата и хремата не се усложнят!
Според мен не трябва да чакаш. Заведи детенце на док. А колкото до сиропа да не е с теснолист живовляк, ако е да знаеш, че е хубав, но трябва да се дава през 2/3 часа.  Praynig Дано всичко е наред.
А за инфото няма проблем, според мен трябва да се информираме една друга за тези неща, защото не са никак безобидни.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Боже,тъкмо отмине един вирус-ето ти друг! #Cussing out

Мерси за инфото  bouquet

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
мда и моя дребния го хвана това още в неделя. До сега церихме с сиропа на Тайс по 5 пъти на ден, но ефект няма и от снощои сменихме сиропа.
От днес и яз нещо се опитвам да покашлям и явно ще сме болни двама с дечко  Cry

# 7
  • Мнения: 353
И аз съм така  Cry
В началото имаше хрема и по-лека кашлица (главно нощем) и не обръщах внимание, защото мислех, че е изчистване на дробовете, дето спрях цигарите, но от вторник и температура дигнах и ужасно кашлям, толкова, че ми изчезна гласа. На мен лекарката ми предписа мукосолван, хомеовокс и парацетамол.
Обаче ужасно много ме страх да не навредя на бебето с кашлянето и/или с лекарствата  Cry
Дайте съвет ако и вие сте боледували по време на бременността.

# 8
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
На мен лекарката ми предписа мукосолван, хомеовокс и парацетамол.
Обаче ужасно много ме страх да не навредя на бебето с кашлянето и/или с лекарствата  Cry
Дайте съвет ако и вие сте боледували по време на бременността.

С кашлянето не виждам как ще му навредиш, а Т не дава отражение на температурата в матката - поне на мен така ми обясни гинеколога - там си било все към 37 градуса. А за лекарствата - нали си предупредила докторката, че си бременна и тя сигурно е съобразила предписанието с това?

# 9
  • Мнения: 287
И аз съм така  Cry
В началото имаше хрема и по-лека кашлица (главно нощем) и не обръщах внимание, защото мислех, че е изчистване на дробовете, дето спрях цигарите, но от вторник и температура дигнах и ужасно кашлям, толкова, че ми изчезна гласа. На мен лекарката ми предписа мукосолван, хомеовокс и парацетамол.
Обаче ужасно много ме страх да не навредя на бебето с кашлянето и/или с лекарствата  Cry
Дайте съвет ако и вие сте боледували по време на бременността.

Аз боледувах в осмия месец, забраниха ми всякакви лекарства. Чай, мед и за гърло бонбони (стрепсилс, олипс...), но да няма евкалипт. Бързо оздравяване newsm10

# 10
  • Мнения: 147
А ако има евкалипт? Питам защото аз също кашлям   и смуча Кулия а евкалипт?

# 11
  • Мнения: 1 555
Благодаря ти за предупреждението !  Мъникът от няколко дни кашля 1-2 пъти на ден и е  без температура ! Още утре ще го заведа на лекар  #Crazy само дано не сме го лепнали и ние  Praynig

# 12
  • Мнения: 934
И аз съм с тая гадна кашлица от 2 седмици. няма оправия с тоя чай ама ще се търпи няма как:(

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
И аз съм с тая гадна кашлица от 2 седмици. няма оправия с тоя чай ама ще се търпи няма как:(
Мм да кашлицата е отвратителна меко казано, аз си я влача вече 4-та седмица. Е по намаля, но не изчезна.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
Мерси за предупреждението, ще се пазим много.
А, междувременно, ако някой се излекува от тази кашлица, да пише как го е направил, за да се подготвим.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Мерси за предупреждението, ще се пазим много.
А, междувременно, ако някой се излекува от тази кашлица, да пише как го е направил, за да се подготвим.
С търпение и здрави нерви  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 124
Привет!
Tweety, и при мен започна с хрема, гърлобол и без глас останах, температура. Тъкмо се оправи всичко и се появи и кашлица и хайде всичко отначало.  Уф, ужасно е, имам чувството, че никога няма да оздравея yu5
Освен чайчетата, меда и лимоните, се наложи да пия и осцилококцинум, парацетамол, ефизол и сироп за кашлица тусипрес - неприятна работа Cry Чувствам се по-добре, но кашлицата не изчезва Sick

# 17
  • Мнения: 2 407
Моята щерка кашля и и давам Проспан!

Общи условия

Активация на акаунт