Как бягат децата от ДГ?!?

  • 3 082
  • 59
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Ето новината от днес  http://dnes.dir.bg/news/dete-detska-gradina-7384176?nt=4
Направо съм потресена! Сума народ персонал- та лели, та госпожи, та охрана, камери...и какво?!? Градината има свободен изход...хванали са детето добрите хора. Ами, ако го бяха хванали лошите? Щом има свободен изход значи има свободен вход...ужасно.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Eeee, майката казва, че детето е избягало докато тя е била там, за да го вземе, така че вина в персонала на градината не виждам

# 2
  • Мнения: 3 993
И аз съм потресена!

Въпросната градина на ул. Врабча е "елитното" 62-ро ОДЗ, където се влиза с изключителни връзки. Директорката Малинова са я давали по телевизията като пример за образцов педагог, а "нейната" градина се води от групата на старите престижни детски градини в София.  Mr. Green

Фандъкова ако е кмет на място (а тя не е) следва да уволни Малинова моментално. Ама ще ми се, а!  Mr. Green

Еее, Дзвер, какво искаш да кажеш?! Че докато родител е в детската градина, персоналът не носи отговорност за децата?!
Персоналът трябва да бъде дисциплинарно наказан само заради факта, че са допуснали възможност дете да избяга от въпросната градина.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 722
Аз не виждам вина на персонала. Майката е отишла да го вземе, значи е била там по това време.
А и тя не ги обвинява.

# 4
  • Мнения: 13 106
Ако имаше за какно да се закачи майката със сигурност щеше да обвини детската градина.Ако вече са  ибили предали детето и то е излязло навън не виждам проблем.
Но угодия няма. Попадала съм тук и на теми, където родителите недоволстват срещу стриктните пропусквателни режими в детската градина.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Еее, Дзвер, какво искаш да кажеш?! Че докато родител е в детската градина, персоналът не носи отговорност за децата?!
Персоналът трябва да бъде дисциплинарно наказан само заради факта, че са допуснали възможност дете да избяга от въпросната градина.

Точно това искам да кажа - сутрин докато не предада детето на учителката и вечер след като са ми го извели от стаята, детето си е моя отговорност. В крайна сметка никой не е длъжен да се грижи за моето дете след като съм го поела аз, нали?

Принципно като отида да си взема детето приемам за правилно учителката да го изведе, да ми го предаде и да се прибере в групата при другите деца, за да не се случи нещо докато я няма (писала съм го и на други места), а не да остане да си бъбри с мен 10-тина минути, а децата да стоят без надзор. Затова смятам, че след като детето излезе от стаята е моя отговорност.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Вижте сега...детето е било по пантофи.
Това е разковничето в цялата ситуация.
И от тук аз виждам вината в персонала. Добре, учителките са издали детето на майката. Но как детето е минало голо и по пантофи покрай охраната?!?  Поне да е било облечено и обуто, да кажеш, че то тича, а майка му го следва по-бавно.
Мнеее...има гнило и персоналът има вина  Naughty Някой не си е бил на мястото.


# 7
  • Варна
  • Мнения: 634
Някой не си е бил на мястото.
Мдааа , някой не си е бил  на мястото - майката . че и с нейна приятелка била...

# 8
  • Мнения: 2 885
A ако майката се е била разбъбрила с учителката да пита за детето кое-как? По това време дребното си е плюло на петите. Охраната къде е бляла? Вина според мен няма в директорката или персонала.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 722
A ако майката се е била разбъбрила с учителката да пита за детето кое-как?
На мен ми се е случвало именно нещо подобно. Но периферно винаги съм успявала да следя щерката и да я хващам в крак.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
А ако майката се разбъбри в градинката или в кафето с някой, кой ще е виновен?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 225
Ами май майката има най-голяма вина. Важното е, че детето е живо и здрано!
Моят син също избяга лятото от градината/тогава на 4г. и 2-3 месеца/.  Пред погледа на госпожата. Съобщиха ми по телефона, че не могат да открият. А той пресякъл улицата, която е доста оживена и отишъл в брат ми /живеят на 10 мин.от градината/. Добре, че снаха ми не е била на работа и тъкмо се е прибирала от пазар. А аз и госпожата го търсим и в главата ми всички филми и сценарии, които се сетите.
Накрая директорката каза, че детето ми е проблемно и не могат да се оправят с него.

# 12
  • Мнения: 3 993
А ако майката се разбъбри в градинката или в кафето с някой, кой ще е виновен?

Майката, но градинката или кафето не са детската градина, а обществени места. Сравнението е неуместно.

Дори човекът-охрана да е персонално виновен, директорката носи отговорност за повереното й заведение, деца, персонал, активи и т.н. Затова длъжността й се нарича "директор".  

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Детето се облича само. Извеждат от стаята за занимания и то се облича в коридорчето, а майката си го взима. Нима смятате, че госпожата го облича или чака да се облече? Тогава ще пищим, че от 16-18 няма госпожа при децата. Тя ще облича тези, които ги взимат.

# 14
  • Мнения: 176
В случая вината си е на майката.Нали вече е била там и вече са и го били предали.
Какво се очаква от персонала не мога да разбера.Те го предават на родителите и отиват да се занимават с другите деца.
Ами, ако трябваше да ни изпращат един по един нас и децата до входа и в групата се случи нещо с някое дете?Тогава пак персонала виновен, че не си гледа работата.Угодия няма.
Лично аз приемам за нормално като ми предадът детето отговорността за него вече да си е моя нищо, че съм на територията на градината.

Общи условия

Активация на акаунт