правихте ли биохимичен скрининг?

  • 5 992
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
добър вечер момичета, някоя от вас правила ли е биохимичен скриниг в майчин дом софия и какви са ви резултатите?

# 1
  • Мнения: 5 255
добър вечер момичета, някоя от вас правила ли е биохимичен скриниг в майчин дом софия и какви са ви резултатите?

Да, правих си.
Резултата беше в рисковата граница.
Последва амнеоцентеза - всичко беше наред.
Резултат - Лора  Heart Eyes

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Да,аз си правих,май беше в четвъртия месец.Не помня резултатите,но бях много разочарована от отношението и от това,че изобщо не коментират резултата. Получих просто едно:"Ми,не се притеснявай,малко е вероятно".Аз питах,защото резултата ми беше извън една граница и тя пак:"Ма,нали ви казах" Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 2 164
Не.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Правиха ми. Кръв за изследването ми взеха в Шейново, но май са го правили в Майчин дом. Получи се висок риск за синдрома на Даун. Правиха ми амниоцентеза пак в Шейново, която беше отрицателна.

При биохимичния скрининг няма нищо страшно. Не се притеснявай допълнително.

# 5
  • Мнения: 554
Да правих,резултатите бяха в най-ниските граници,т.е. много добри.Две седмици след скрининга ходих при доц.Томова и и казах,че съм правила това изследване,а тя отговори,че само плашат майките ненужно.В повечето случай високите стойности не са критерий за увреждане.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Мисля да си правя, но като чета мненията на много жени, по-добре направо амино-то. Thinking

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 336
И аз не съм, защото четох, че резултатите в повечето случаи не са 100% сигурни..А амнио-то е оправдано да се прави само ако има определени показания за него - възраст, наследствени болести в семейството и др.   
Не зная как да сложа линк, но виж тук:http://www.bg-mamma.com/site/content/view/651/37/

Последна редакция: пт, 11 ное 2005, 00:32 от Nusha

# 8
  • София
  • Мнения: 2 682
Да, правих, май беше 3800:1, нисък риск, резултатите ми ги обясни един доцент, не само какво значи да е ниско, ами и разните му там други показатели.

# 9
  • Мнения: 4 629
Правих си и резултатите бяха, че риска е много малък

# 10
  • Мнения: 1 771
Аз правих биохимичен скриниг в Майчин дом - София. Резултата ми беше рисков 154:250. Амниоцентеза не правих, но родих едно много хубаво момче без аномалии.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 477
Правих по препоръка на лекарката - годинките ми я притесняваха, понеже родих близо на 35. Рискът беше нисък и не се наложи амниоцентеза. При жени над 38 години обаче се минава направо към амниоцентеза, иначе само в рискови случаи. Скринигът е само вероятността за раждане на дете със синдрома на Даун или дефекти на невралната тръба. Ако случайно риска е висок тогава амнио и ЗД ехограф по преценка на лекаря.

# 12
  • Мнения: 5 790
Две седмици след скрининга ходих при доц.Томова и и казах,че съм правила това изследване,а тя отговори,че само плашат майките ненужно.В повечето случай високите стойности не са критерий за увреждане.

И на мен ми казаха същото и аз реших да не го правя, за да не се плаша допълнително. И без това съм хипохондричка, че само това ми трябваше.

# 13
  • Мнения: 8 505
Не.Не съм сметнала за необходимо,тъй като не попадам в рискова група.

# 14
  • Мнения: 3 356
Не.Не съм  в рисковата група и реших да не правя.

Общи условия

Активация на акаунт