Случвало ли ви се е? (за капане на кърма в очите)

  • 13 785
  • 30
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 576
В събота както си бях на пазара с малкия и се мотах по сергиите ми се случи нещо много интересно. Една баба дойде при мен и ме попита дали кърмя. В първия момент си помислих, че е активистка по кампаниите за стимулиране на кърменето  Mr. Green. Оказа се друго обаче - естествено  Blush. Жената имала внучка, която имала проблем с едното око и никакви капки не помагали. Посъветвали я да намери кърмачка и да сложи кърма в окото на детето. Та ме помоли да отида у тях  Shocked. Ама как да отида в непознати хора, пък и с малкия. То си е лудост, поне за мен. Колкото и мило да изглежда някой. Обясни ми милата, че е бивш преоподавател в у-щето, което е в съседство на пазара и за децата си ми каза и т.н. Аз от своя страна и предложих ако иска да отидем до близката аптека да вземем стерилна чашка и да и изцедя малко кърма, но у тях няма да ходя. Съгласи се жената. Като се прибрах и разказах на мъжа ми беше малко удивен, че хората прилагат такива бабешки методи за лечение. Аз обаче и друг път съм чувала, че кърмата има благотворно действие при подобни случаи и дадох на жената.
Чудех се дали да споделя това с вас  newsm78. Познайте обаче какво стана вчера. По обяд се звъни от долу излизам да погледна кой и какво да видя, въпросната баба  Shocked #Crazy. Слизам да отворя, а тя с една торба с грозде, идва милата да ми благодари, че съм и се доверила и че детето е добре. Слиса ме направо. Издирила ме жената. Веднъж само и казах на коя улица живея и тя ме намери. Я кажете, на вас случвало ли ви се е нещо подобно?

Последна редакция: сб, 12 ное 2005, 21:16 от Бу

# 1
  • Мнения: 3 506
Да, на няколко пъти, нали си живея на село Laughing. Бабите обаче ми бяха познати. И аз давах изцедена кърма, макар че те искаха директно да им слагам в очите Rolling Eyes. Едната се похвали, че и минало веднага. Проблемът и беше, че непрекъснато и смъдяли и сълзяли очите, пък капките не действали (не беше ходила на лекар). Другите не споделиха, но и не са ми искали повече, предполагам, че и те са се почуствали добре newsm78.
Що се касае до метода - бабешки или не-бабешки, аз съм ползвала и с двете ми бебета кърма при конюктивит и сме минавали без капки. Ако се наложи, пак бих ползвала.
С две думи, сторила си добро дело  bouquet.

# 2
  • Мнения: 6 243
Случвало ми се е да давам кърма за конюнктивити, но моята не помага.
Ако на някой му трябва да отрови някой, да свирка, явно за това по-ставам Twisted Evil

А за твоята случка - поздравления за теб, за отзивчивостта и разбирането. Бабката явно е готина.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Що се касае до метода - бабешки или не-бабешки, аз съм ползвала и с двете ми бебета кърма при конюктивит и сме минавали без капки. Ако се наложи, пак бих ползвала.
Давала съм кърма на поне 3 човека (изцедена), на още 2 роднини (майка ми и братовчедка ми) директно в окото. На детето вече 2 конюнктивита лекувам така.
Действа, кой каквото ще да ми казва...(как ме наскачаха в по-съседния форум, задето не слагам капки...не, че се трогнах особено...). Това е един от случаите, в които педиатърката ми ме подкрепя.
Също съм чела за приложение на кърмата като капки за нос, но точно как и защо не помня, ако някой се сеща, да свирне.
Добре си направила Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 506
... вече 2 конюнктивита лекувам така... Това е един от случаите, в които педиатърката ми ме подкрепя.
Също съм чела за приложение на кърмата като капки за нос, но точно как и защо не помня, ако някой се сеща, да свирне.

И нашата джи-п-ка ме подкрепя, да им се не надяваш на тез педиатри направо, удивителни познания вадят по въпроса за кърмата и конюктивитите Laughing.
А за капки за нос - и на мен само това са ми спомените - че ми се е мяркало някъде. Така и не смея да пробвам, въпреки честите хреми на малката. Страх ме е да не вземе да аспирира кърма, та вместо да се оправи, да стане по-голяма беля...

# 5
  • Мнения: 980
Страхотна случка. Браво Тедулина, проявила си отзивчивост и смелост. Не ми се е случвало подобно нещо.
Аз слагам в очите на Габи, ако нещо ме притеснява... Действа. Слагам и в носа, когато усетя че е запушен. Редувам с физиолог. спрей. Не знам дали има ефект, но съм убедена, че не вреди. Simple Smile
Това направо в окото си е за майки, които владеят ръчното цедене, аз не мога да направя свястна струйка  Wink

# 6
  • Мнения: 590
И аз съм давала кърма за едно детенце, а и Ели съм лекувала. Има ефект Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Mда, и аз срам не срам, пробвах бабешкия метод, пък той взе, че подейства Mr. GreenДва пъти оправям гурелясало оче на Ники с кърма.Мама има сериозно заболяване на очите и казва, че определено чувства облекчение, когато й пръскам кърма.За съжаление обаче е нелечимо Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 2 679
Още помня как в пети-шести клас на един мой съученик му беше излязъл ечемик на окото. Тогава учителката ни по руски език др. Ганева му каза да намерел майка-кърмачка да му цръцнела мляко в окото - ама точно тия думи използва, беше ни много смешно, но права си е била жената.

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Tedulina, поzдравления zа доброто дело.....  bouquet  bouquet  bouquet
капвала съм в нослето на Алекс кърма, когато е било zапушено....поне при него има по голям ефект фиzиологичния....zа очетата  не съм я полzвала до сега....

# 10
  • Мнения: 3 926
Аз и друг път съм казвала, че помолят ли ме за помощ първо помагам, а после мисля Wink Капах директно в очето на дъщеричката на фризьорката в отсрещния блок. Детето от 5 месеца с ечемик и като капнах кърма мина от веднъж. При това случката се разви в период, в който да изкарам 3 капки си беше направо рекорд, ама за детето и струйка цръкна Grinning

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Ако на някой му трябва да отрови някой, да свирка, явно за това по-ставам Twisted Evil

Ти нали знаеш за конфликта ми със свеки, а си траеш, а Crossing Arms Скръндза Laughing

Тедулина, браво за доброто дело. А бабето направо ме разнежи, да тръгне да те търси специално...ей, имало и свестни бабки Hug

# 12
  • Мнения: 1 878
И на нас педката ни препоръча да капем капки в очетата, когато имахме секрет и това наистина помогна. А за нослето - забелязала съм че когато повърнем, а ние често го правим и то чак през носа, та после е като измит и нямаме сополки  Crazy, но нарочно в нослето не съм капала.

# 13
  • Мнения: 4 242
Доста пъти съм давала, но в стерилно контейнерче, не директно. И за очи и за хрема. Знаят си ме хората в "махалата" че кърмя и ме търсят. Даже и непознати, питали разпитвали и някой казва ей тука има една крмачка, чакай ще те водя, и идват. Пък на мен ми е драго! Hug
Хихих, сега като се чета и като се замисля, голям майтап е!

# 14
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен не ми се е случвало да ми искат, но добре си спомням, че когато Камен беше по-големичко бебе, една бабка дойде  при нашата четворка мами на пейките и ни попита - хайде и тук да ви питам има ли някоя кърмачка да ми цръкне малко млекце за очите.Бабето беше обходила претъпкания ни с колички парк безуспешно - но при нас има късмет, едната мама кърми до 7-мия месец и с удоволствие откликна Grinning
Не съм ползвала кърмата вместо капки, ама щом казвате от опит, че има ефект, при следващата хрема ще пробвам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт