спирам го от ясла..........

  • 1 137
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
за един месец,два антибиотика,три дни на ясла ,десет у дома.Приключих с това детско заведение.Сега сме с гноина ангина,снощи вдигна 40 градуса,почти откачих....преди 5 дни бяхме с ларингит,сякаш го разболяват по график....За две седмици два АБ.Не мога да сваля температурата,а сме на гентамецин/инжекции/и АБ,два дни ужас....А детенце е само на 1,8

# 1
  • Мнения: 25 558
От личен опит знам, че това е най-сигурният начин да не боледува толкова често! Само че на мене ми се случи в градината - 3 дена на градина, 2 седмици вкъщи... ooooh! Всичките си познати с малки деца съветвам, че в крайна сметка детегледачката излиза по-евтино, отколкото да ходи на ясла(градина) + разходи за лекарства. За тревогите и последствията за детето да не говорим... Crossing Arms
Бързо оздравяване ви пожелавам и никакво боледуване повече!

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За жалост се случват такива моменти  Confused. Аз дъщеря ми след болест в яслата я лекувах по 40 дни. После на 4-я ден я взимам пак болна  Tired
Сега сина е вече 2-ра седмица у дома на лечение. Той с ушите го закъса, но не е чак така трагично (пу, пу) положението. Очаквам от другата седмица да е пак на ясла  Peace

Бъзро оздравяване от мен  Hug

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 526
За съжаление и ние вече но ходим на ясла, въпреки че много ми се искаше Криси д асвикне бързо. Ходи 2 седмици и то не пълни и се започна една кашлица, с която се боря вече повече от месец Twisted Evil Лекарите ми препоръчаха да си я гледам вкъщи поне докато мине зимата и нещата се стабилизират. След това, живот и здраве, ще видим какво ще правим, може би направо есента на градина. Дано бързо да се оправи детенце и и ти да си по-спокойна Praynig

# 4
  • Мнения: 1 489
Винаги съм била против яслите.Точно заради боледуването.Едно дете да има болно и всички се заразяват.Иначе се учат на навици,но това ще го научи и в градината.Аз лично няма да е пускам на ясла.Ако няма някоя свободна баба по-добре детегледачка,отколкото ясла.

# 5
  • Мнения: 786
Винаги съм била против яслите.Точно заради боледуването.Едно дете да има болно и всички се заразяват.Иначе се учат на навици,но това ще го научи и в градината.Аз лично няма да е пускам на ясла.Ако няма някоя свободна баба по-добре детегледачка,отколкото ясла.

Напълно подкрепям!  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 164
Какво да ви кажа-ние не ходим на ясла и също сме с гнойна ангина Shocked от днес започнахме АБ.Да не ви казвам, че миналата зима сигурно 5-6 пъти боледува, вярно, че баткото като е болен и малкия прихваща, но е факт.И аз съм се наканила пролетта като стане на 2г и нещо да го пусна на ясла, но  ако мн.боледува....сигурно ще кютаме у дома .

# 7
  • Мнения: 544
Големият също тръгна на ясла на 1.8г и също за толкова кратък срок ангина, АБ,инжекции и приключихме с яслата.На 3г тръгна на градина, пак често бледуваше/2седмици на градина,2вкъщи/но все пак организмът е по-укрепнал и не го спрях.Сега чакам с нетърпение малкия да стане на 3г че ве4е ми писна вкъщи.Но за ясла не искам и да чуя

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 336
Всички деца минават през този период.Така и трябва - за да си изградят имунитет и да не са "кекави". Ако не е в яслата, ще е в градината, ако не е в градината, ще е в училище. Ние само трябва да преценим кога да бъде.Затова и аз не пуснах моята щерка на ясла.Тръгна на градина и като се почнаха едни антибиотици, инжекции, температури и тем подобни - всеки месец. Втората година беше по-добре - през месец. Сега вече по-нарядко.Мамчета ,по- полека с тревогите - всичко ще е наред.Помнете, че децата оздравяват по-бързо, когато са щастливи, а те са щастливи когато и вие сте! Закалявайте ги - повече плодове и зеленчуци и игри  на чист въздух!(знам,че в София е трудно изпълнимо Grinning)

# 9
  • Мнения: 786
Това със закаляването, зеленчуците и т.н. наистина звучи добре, и аз го изпълнявах, но за яслата това не ни помогна. Три ангини, бронхит, купища лекарства, АБ, та до хронично заболяване.  Naughty
Тъй че и аз сега съветвам всички, които видят, че нещата отиват натам, да си спрат децата. После здравето не се купува Sad
Всичките болести ни се случиха миналата година горе-долу по това време, а тази година като посещава една градина към Социалните за по два часа на ден, дори и сополи не е имал още. Пак има контакт с деца (и лелки), но първо са много по-малко, по 3-4 дечица, рядко повече, и по-малко стоят.
Това с имунитета става постепенно. Дечица в ясленска възраст доста ще поболедуват, докато си изградят такъв.
Е, чувала съм и за деца, които почти не боледуват (аз съм била такава, но съм тръгнала на градина на 3,5), все едно се раждат имунизирани Laughing Пожелавам на всички и вашите да са такива  bouquet
Ако не са, лека полека newsm10

Общи условия

Активация на акаунт