Лъчисти радиатори

  • 4 407
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 166
Здравейте, ще бъда много благодарна ако някой ползва лъчисти радиатори или е доста запознат с тях и може да ми отговори на следните въпроси:

Вредни ли са за малки деца, има ли някакво облъчване, искам да го сложа на вилата в стаята, където спим с бебето.
Дали могат да стоплят бързо стаята, става въпрос за къща, която не се отоплява през седмицата и е много студена.
И каква горе долу им е консумацията спрямо хубав инверторен климатик.
И последно ако може да ни препоръчате марка и модел, стаята е малка, около 12кв.м

Благодаря предварително на всички

# 1
  • Мнения: 2 480
Ох, нямам думи! "Лъчисти" е думичка, която трябва да омайва потребителите. Всяка печка или каквото и да е отоплително тяло излъчва в инфрачервената област. Изобщо всяко тяло, което е с температура различна от абсолютната нула отделя ИЧ лъчи. Колкото е по-висока неговата температура, толкова интензивността на тези лъчи и по-голяма. Но няма нито ултравиолетови, нито рентгенови или пък някакви други вредни лъчи. Печката с дърва и въглища също е ИЧ източник.

# 2
  • Мнения: 146
Сравнено с хубав инверторен климатик сигурно харчи поне 4-5 пъти повече, а един по-лако хубав климатик харичи три пъти по-малко. Предполагам, че от гледна точка на цени обаче е доста по-евтин един електрически радиоатор, но след като ще го ползваш едва 20-30 дни в годината може и да излезе по-рентабилен.
Използването на климатици за отопление е икономично, но само ако те все пак се използват за отопление, защото ако нищо не консумираш няма и как да спестиш. В твоя случай за два дни едва ли ще спестиш кой знае колко пари ако си поставиш инверторен климатик - спестяването идва ако цяла зима използваш за отопление климатик.

# 3
  • Мнения: 16
Извинете ме за невежеството, но каква е разликата между лъчист радиатор и конвектор? Мисля да купувам конвектор Делонги и се чудя дали си струва...

# 4
  • София
  • Мнения: 714
ЛЪчистия излъчва на пред, а конвектора има конвекция, т.е. въздуха излиза на горе.
Ние ползване лъчисти на Аплимо /предлагат ги Консим/ от 3 години. Детето беше под една година.
Добре ни топлят и са сравнително икономични.
Имаме и Дайкин от най-високия клас, в сравнение с печката е по икономичен, но е около 8-9 пъти по скъп.
Хубавото на тези печки /и малки деца е/, че не парят и детето няма да се изгори.
Не мога да кажа за такава къща, защото ние ги ползваме ежедневно, но съм била в подобна къща с климатик /евтин/ и определено не беше добре. Духането при климатика засилва още повече усещането за студ.
Според мен за малко дете е по-добре печката от климатика!

Общи условия

Активация на акаунт