Facebook - проблем

  • 6 649
  • 25
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 052
Здравейте, надявам се че мястото на въпроса ми е в този под форум, както и че ще получа съдействие от вас. Simple Smile

Случая е следният.
Моя приятелка получава email, че регистрацията и във ФБ е успешна, че вече има добавени приятели и т.н. Проблемът, обаче е че тя никога не е правила регистрация. Просто някой е използвал email-лът и. Все пак успя да влезе във въпросният профил, смени паролата, опита се да го изтрие, но дори и "успешно" изтрит, този профил остава в база данни и сега не може да си направи реален, защото email-лът е зает.
Аз намерих фалшивия и го докладвах, но честно казано не знам, дали това е достатъчно, защото няма възможност да се опише същинският проблем. Търсих, но не намирам къде мога да пратя подробен съпорт.
Много е тъпо, че сега пощата и е свързана с фалшиво лице, име, а на всичкото от горе, не може да си направи собствен профил със собствената си поща.
Как мислите, има ли начин да предприемем още нещо или просто да чакаме?

# 1
  • Мнения: 431
Вaриант 1:

Изтрийте ФБ от специалното му място за триене:

https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

След това не се влиза с този мейл и парола поне 2 седмици.

Вариант 2:

Щом има достъп до профила, просто му сменя посочения (любим основен) имейл с нов. После вариант 1. После регистрира нов ФБ с основния, освободен имейл.

# 2
  • Мнения: 517
Как е успяла да влезе във "фалшивия" профил без да знае паролата? Laughing

# 3
  • Германия
  • Мнения: 240
Ами освен просто да си полzва тоzи профил...да иzтрие информацията и приятелите на 4овека и да си добави свои.  newsm78 Ина4е и да го докладвате ме сьмнява да предприемат нещо..

# 4
  • Мнения: 431
Как е успяла да влезе във "фалшивия" профил без да знае паролата? Laughing

Просто е поискала "загубена парола". Rolling Eyes

Това на Флоке също би свършило работа, мисля, че имаш право веднъж да сменяш името, с което си регистриран.

# 5
  • Мнения: 347
Не мога да помогна за проблема, но само да попитам, тя нали си смени паролата за пощата след тия истории?

# 6
  • София
  • Мнения: 15 458
  С моята поща се беше регистрирал един от Сандански!Била го регистрирала приятелка!Опитах да сменя паролата, но вече я бяха сменили. Профилът още си съществува, само му писах да си смени адреса, защото всичко,което му пишат на него идва в моята поща. Съобщенията спряха да идват.

# 7
  • Мнения: 431
Като ви чета понякога се чудя как въобще оцелявате в интернет.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 052
Лизбет, благодаря много! Hug Не знаех, че след 2 седмици адреса ще се освободи от това обвързване. Ще опита твоите варианти. 

Smartie, вече имаш отговор на въпроса си Simple Smile

Flocke, тя така или иначе не иска да има ФБ. Не и е приятно, че личната и поща, я използва "някой си". Идеята беше, да разкара този някой си и да си направи наистина свой профил, който да не използва, но поне да знае, че адреса и е зает от самата нея. Пък, някой ден... В краен случай, ще направи, както предлагаш. Tired

coldasice, разбира се Simple Smile

Тайна, мисля че твоя случай е много сходен.  Peace

edit: Направихме нужното. Сега ще изчакаме 2 седмици и после ще пиша, какво е станало Simple Smile
Още веднъж, много благодаря на отзовалите се   bouquet

Последна редакция: вт, 09 ное 2010, 16:41 от mimeime

# 9
  • Мнения: 2 627
Аз само нещо да уточня, че не ми стана ясно - значи на приятелката ти са й хакнали и-мейла и са са се логнали от него, за да потвърдят регистрацията във Фейсбук, така ли? Питам, защото единият ми и-мейл е много прост и редовно някой се опитва да се регистрира с него във Фейсбук. Което обаче не е толкова просто, защото първо се получава и-мейл за потвърждение, който гласи горе долу:
Здравейте, хххх,
За да приключите регистрацията, моля, последвайте тази връзка:
   http://www. и.т.н.

А най-отдолу има линк, на който да уведомиш, че не си се регистрирал ти, съответно имейлът отново е свободен за регистрация от теб, а профилът заминава в небитието веднага. Ако още пазите този и-мейл от Фейсбук, вижте отдолу за този линк и приключвате с въпроса.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 052
Ами, явно е хакнат, защото регистрацията е активирана, даже вече има и няколко добавени приятели във ФБ профила. Приятелката ми, явно не е забелязала въпросния и-мейл, защото е бил отворен/прочетен. Честно казано и нейният и-мейл не е от най-сложните Simple Smile Сега вече, разбира се е с нова парола... надявам се по-трудна за разгадаване.

# 11
  • Мнения: 4 585
Жени. Една парола не могат да измислят. Shocked
Виждали ли сте някога някъде мъж да се оплаква, че нещо му е хакнато?

# 12
  • Мнения: 2 627
Мъже. Мислят, че парола се хаква само с налучкване.

# 13
  • Мнения: 2
Глупости на търкалета. Мейла не е хакнат просто някой го е ползвал за регистрация. Фейса не иска подвърждение в началото, чак доста по късно може да поиска верификация.
Аз също имах някакъв дето се беше регнал на един от мейлите които рядко ползвам. Смених му паролата и повече не съм чул за него  Twisted Evil Едва ли му е голяма загубата, снимки нямаше, не помня дали и приятели имаше така че новото начало е добро начало Simple Smile

# 14
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 293
 Вълчо,точно тази вечер се занимавах с един такъв мъж.Оказа се,че има два профила на негово име като втория е със снимка на сина му,но синът му е в Русия и няма отношение към фейса.Най-интересното е,че е с различни приятели и освен това сам на себе си е приятел ( с реалния му профил)!!!

Общи условия

Активация на акаунт