Противозачатъчни(2-ра тема)

  • 56 718
  • 218
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Искам да попитам знаете ли дали може да се ходи на солариум,при прием на противозачатъчни,нищо не пише в листовката на Ясмин за това,аз ходя веднъж седмично и днес се замислих да не си навредя нещо.Там където ходя момичето ми е близка,и тя ми каза,че няма проблеми и,че има много клиентки,които ходят на солариум и пият хормоналн таблетки.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 444
Искам да попитам знаете ли дали може да се ходи на солариум,при прием на противозачатъчни,нищо не пише в листовката на Ясмин за това,аз ходя веднъж седмично и днес се замислих да не си навредя нещо.Там където ходя момичето ми е близка,и тя ми каза,че няма проблеми и,че има много клиентки,които ходят на солариум и пият хормоналн таблетки.
Няма ниакакъв проблем и аз ходех доста време на солариум и си пиех таблетките,просто трябва да се наблюдаваш в началото (то и за хората които не пият хапчета се отнася)

# 17
  • Мнения: 27
Izvinqvajte za latinicata, no nqmam kirilica na komputara. Diane sa edni ot protivozy4aty4nite, koito imat antiandrogenen efekt, zatova te, a ne drugi se izpisvat pri nali4ie na akne. 

# 18
  • Мнения: 702
Момичета,на вас кога ви идва цикъла след,като свършите с хапчетата?

Изпих вече първата опаковка Ясмин и вече съм на 3-тия ден от почивката,но още няма цикъл,моя доктор каза,че обикновенно идва на 3,4ден от свършването на хапчетата,надявам се утре да ми дойде,а и съм правила два пъти секс без предпазни мерки на 5 и 18 хапче,дано да съм била предпазена,в листовката пише,че ако се започнат от първият ден на цикъла,(какт направих аз)си предпазен от първият ден,дано наистина да е така.

Иначе нямам никакви странични действия от хапчетата,нямала съм и никакво зацапвяне през месеца,даже започнаха да се проявяват положтелните действия на хапчетата,омазняването на кожата ми значително намаля

Виждам,че никой не се е включил в темата Simple Smile,но аз все пак да напиша,че днес ми дойде Simple Smile,на четвърти ден от почивката,доволна съм!

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 13:57 от mama galka23

# 19
  • София
  • Мнения: 5 444
mama galka23,на мен обикновено ми идва на третия ден следобяд,много ми е точен,ама този месец за сефте ми дойде на 4-тия ден и ми беше доста слабичко в сравнение с друг път.

На вас хапчетата много ли в сравнение с обикновено ви намалят кървенето?

# 20
  • Мнения: 702
При мен,кървенето е значително по малко,макар и да ги пия само от месец,цикъла ми обикновено е около 6 дни,като първите два е доста обилен,а този път беше 3дни много по малко като количество,а на 4ден беше просто зацапване.

Вече съм на 5хапче от втората опаковка,и да ви кажа малко се изпъпчих,не че преди не са ми излизали пъпки,но очаквах точно обратното да се случи,нали Ясмин изчистват кожата,освен кистата това беше втората причина поради която реших да ги пия.При вас кога повлияха положително на кожата и възможно ли е това изпъпчване да е нещо като изчистване.

# 21
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
И аз миналата година пих Ясмин , заради киста на яйчника която не се повлия от хапчетата  , но кожата на лицето ми се изчисти , килограми не натрупах , но през цялото време докато ги пих се чувствах много поттисната и притеснена .Сега пия Регулон за нормализиране на цикала след операция и да ви кажа честно въобще не се чувствам добре , в смисъл че кожата на лицето ми се изприщи , вкусовите ми рецептори са объркани тотално но въпреки всичко ми се яде непрекъснато  , напоследък изпитвам тъпа болка в лявата част на тялото концентрирана около сърцето а и цикала първете два дни ми бе много болезнен и обилен и продължителноста доста дълга .Ако зависи от мен въобще не бих пила противозачатъчни !

# 22
  • Мнения: 1 198
Здравейте! Искам да ви попитам, тези които сте ползвали Ясмин кога ви дойде менструацията след първата опаковка, защото не знам какво да очаквам? При мен приема беше горе-долу лек. Имах кафеникаво зацапване, имах еднодневно съвсем леко и оскъдно кървене, болят ме гърдите от около 1 седмица, но не ми се е гадило или да съм повръщала.  Бих била благодарна ако ми отговорите. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 702
На мен ми дойде на 4ти ден,след свършването на първата опаковка.

Момичета някоя от вас взимала ли е две опаковки една след друга без почивка, и как и се отрази,в листовката пише че така може да се отложи цикъл и тъй като на мен трябваше да ми дойде на Коледа точно реших да започна третата  опаковка Ясмин без почивка,не съм имала зацапвания,но гърдите ме боляха малко повече този месец,предполагам е от това,доста ми бяха напрегнати и се бях разтревожила малко, но вече съм на третият ден от почвката след изпиването на опаковката и гърдите ми са спокойни и не ме болят.
Иначе за кожата да кажа че доста се изчисти,преди все ми излизаха един гнойни пъпчици по брадата сега вече няма и помен от тях,кожата ми от комбинирана стана нормална към суха,особено по бузите доста се изсушава.

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 15:44 от mama galka23

# 24
  • Мнения: 1 198
Момичета, искам да ви питам (тези,които са на "Ясмин") .. колко време продължиха болките в гърдите(ако сте имали такива) , защото почвам да се шашкам. Никога не съм имала такъв проблем, дори когато ми идва цикъла ме болят много леко. А сега е остра болка при натиск, отстрани на тях.
Благодаря Wink  Hug

# 25
  • Мнения: 2 357
Момичета, заради Ясмин, Жанин и Хлое, изписвани за регулиране на МЦ и болки свързани с протичането му получих фиброаденом на лявата гърда, който бе отстранен оперативно на 2 година от приема на Жанин. Започнах Ясмин като уж по-добро лекарство, но на 8 месец от приема получих кървене м-у МЦ, гадене и главоболие...спрях го и се оказа, че яйчниците ми са бронирани от кисти и нямам Овулация. Борихме се почти 2 години за да мога да забременея ooooh! Cry Хлоето ми бе изписано за 6 м с цел премахване на кистите  Sick груба грешкаааа .... влизах в болницата 3 пъти с хипертонични кризи...лекарите казаха :От хлоето е, радвай се, че нямаш и тромби" #Crazy иследваха ми бъбреци, сърце, пълна кръвна картина, скенер, доплер и така, заключението бе "Противозачатъчните са виновни за високото кръвно, всичко ти е наред, хормоните вдигат кръвното" и в листовката го пише, но кой да чете.... За 1 година качих 18 кг ooooh! Sick
Ужасно съжалявам за наивността си...не бих ги пила отново за нищо на света!!!! Заради тях толкова се поболях, че развих паническо разстройство...ако има начин да ги избегнете-НАПРАВЕТЕ ГО!
 Hug   bouquet

# 26
  • Мнения: 59
От 6 месеца пия ясмин , гинеколожката ми го предписа заради поликистозни яйчници. Въпроса ми е дали сега докато ги пия мога да изследвам хормоните си , понеже не съм ги изследвала или трябва да ги спря и тогава, и колко време след като ги спра мога да си ги изследвам.

# 27
  • Мнения: 2 357
Спираш ги и след първия чист цикъл, след спирането им може да си правиш изследвания!
Успех! Hug

# 28
  • Мнения: 702
Момичета как мислите алкохола отслабва ли действието на Ясмин?
Нищо не пише за това в листовката,не става въпрос за големи количества,а да кажем аз пия по една чаша червено вино всяка вечер в къщи,също и почти всяка събота си излизаме с мъжо и си пийвам около 100гр твърд алкохол(водка),и започнах да се замислям по въпроса,даже вчера започнах 4та опаковка и си смених часа на приемане,преди ги взимах в 20 часа сега реших да е към обед/следобед и ги взех в 14 часа.
Иначе равносметката при мен-вече 4 опаковка и само благоприятни действа имам,гърдите ми малко пораснаха,няма един номер,но все пак мъжа ми забелязва разликата Simple Smile,не са напрегнати и не ме болят в момента,кожата ми не се омазнява,имах голям проблем с това в т- зоната,доста се изчисти,отново проблемите бяха по брадичката,цикъла ми идва точно на четвъртият ден от почивката,продължава само 3 дни и е доста по оскъден,само за сравнение преди хапчетата беше по 6,7дни и първите два доста обилен.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 444
Галка,ти не изпиваш застрашителни количества алкохол,не мисля че може да създаде някакъв проблем Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт