Третата сливица за добро или лошо?

  • 2 475
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 418
Извинявайте , но просто ме интересува опита на майките имали проблеми с въпросната трета сливица !Винаги ли решението е само по оперативен път?Накратко имаме проблеми с носа- хрема и затруднено дишане . Второто поради изкривена стена в едната ноздра ! На прегледа ни казаха , че е започнала да се развива третата сливица и бързото и развитие преди три годишна възраст не е добро . Дочух също , че не се оперира преди 3 години.Кажете има ли начини да се повлияе за забавяне на това преждевременно развитие?Интересува ме всякаква информация по въпроса!

# 1
Съжалявам Sad, но единственият начин да се премахне третата сливица е по оперативен път. Детето наистина трябва да е навършило три години. Ние минахме тази манипулация преди две години, но сетето още си спомня. Беше ужасно Close, но след това сетето започна да диша много по-лего и спря хъркането, като старец през ноща. Имай търпение, ще се оправи!

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
niqol - прочети тук, така наречената" Здравната информация": www.lolov.com

# 3
niqol, и ние сме в същото положение. Трета сливица, стеснение на каналите и изкривяване на хрущяла.
Ми, май само операция е решението newsm78 Чувала съм, че понякога изчезва при повече време прекарано на слънце, ама нещо не ми се вярва.
Незнам, ние сме на 1г и 4мес. Как ще изкараме до 3-4 г. не ми е ясно newsm78 Той въобще не може да диша и само се мъчи.
Пожелавам ви късмет!
Шани, много интересен линк си дала! Мерсаж   bouquet

# 4
  • Мнения: 544
Като навърши 4год и ние махнахме на бати 3та сливица,но с местна упойла и той доста се стресира/още помни/.Гледах  едно здравно предаване за 3та сливица,лекарят посъветва манипулазията да се извършва с пълна упойка/по-добре е и за лекаря-ще си свърши пълноценно работата ,и за детето-няма да има стрес/Тази сливица понякога се маха и преди 3та год.ако специалиста прецени т.к може да има лоши последствия/върху слуха например,но след отстраняването и нещата се нормализират/
Консултирайте детото си с УНГ и после сами ще прецените налага ли се подобна интервенция.Аз лично съм доволна от отстраняването и т.к пречеше на детето ми да диша спокойно/беше огромна-показаха ни я/

# 5
  • Мнения: 1 383
Трябва добре да се преценят плюсовете и минусите на отстраняването и. Не се маха просто така. Все пак това е лимфна тъкан и е полезна през целия живот на човека. Освен това ако се премахне рано често се разраства отново. При нас беше увеличена, но се повлия бързо от капки с ефедрин и Кларитин. И тъй като не дава възпаления към ухото или гърлото , ни посъветваха да я оставим. Дори подозирам, че точно тя спира възпаленията , защото синът ми по-надолу от носоглътката няма проблеми.

# 6
  • Мнения: 326
Не е единственото решение операцията. Сега лекуваш сливици, после ще лекуваш бели дробове. Знам, че тук ще се намерят веднага мами да ми кажат, че са махнали (или на тях са им махнали) третата сливица и проблема с магическа пръчка е бил отстранен. Но си представи, че при теб няма да е така.
Хомеопатията помага при 100 % от случаите. При това без сътресения, без болници, без упойки и прочие гадости, на които се подлагат пациентите при оперативно лечение.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Сръчка - намери се мама, дето... blahblah
Тааааааака, сега какво искам аз да споделя. До 5г. и 3 месечна възраст дъщеря ми биде отровена от АБ  Close. Тя така да се каже израстна от тях  Twisted Evil
На 3г.6м. и махнах само 3-тата сливица. Резултат = 0! А тя нямаше видими оплаквания, освен честите отити. Спеше си добре, със затворена уста, нямаше говорен дефект. и т.н. Да, но се оказа, че следствие на честите отити, започна да й намалява слуха. Е - тогава открих доц. Лолов, който ме разбра мен и детето ми и му махна и останалите 2 сливици. Имало е леко прорастване на 3-тата и нея я е остъргал.
От тогава все едно имам друго дете. Спряха тези проблеми с ушите и вечните гнойни ангини. Слуха й се изостри до нормалното равнище и просто детето дръпна.
И 2-те оперативни намеси съм ги правила с пълна упойка. Детето ми няма почти никакъв спомен.
За мен до ден днешен това беше правилното решение, взето не без активните консултации на доцента. Не съжалявам нито ден и час, че го извърших. Съжалявам, че на 3г. когато й махаха 3-тата, можеха да махнат и останалите 2 и да си спестя още 2г. мъки, през които се очакваше проблема да се израсте. Е, не стана... Confused

П.П: Пробвала съм и с хомеопатия при нея...пълна загуба на време и пари  Stop

# 8
  • Мнения: 418
Благодаря на всички взели отношение по въпроса !Шани, мерси за материала !Там прочетох също за възможно медикаментозно повлияване при правилно прилагане !А така също , че тази лимфна тъкан с възрастта се свива . При нас още не са настъпили сериозните проблеми свързани с отити и хронични ангини.Моля се ако може да ни се размине Praynig!Обаче се страхувам , че сега е продължителна хрема после следват другите  Sick.Незнам как да попадна на подходящия лекар , който да помогне преди нещата да се усложнят newsm78.Ако все пак има такива , които са решили проблема с хомеопатия или медикаментозно ги моля  за инфо !Може и на лични!

# 9
  • София
  • Мнения: 488
Спорен е момента. Ние боледуваме много, но до ден днешен не сме я извадили. Но куриозното е, че 1 лекарка я гледа от бебе и 3-та сливица  бе атрофирала миналата година / от антибиотици/. За съжаление се появи отново. И същата тази лекарка я откри. По нейно настояване не съм я махнала и досега...... А и имам огромно доверие.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Здравей,  nido !
Имах такива проблеми с малкия син. Още от родилното почти непрекъснато беше с хрема. Боледуваше често,често се стигаше до отит, бронхит, ларингит и два пъти дори епиглотит и естествено често му изписваха антибиотик дори на два пъти му приложиха курс с инжекции гентамицин /моя приятелка ми е казвала, че гентамицинът може да увреди слуха му/.Откриха му трета сливица, но аз бях против да я махнем, защото и досега вярвам, че всичко в нашето тяло ни служи за нещо - дори и медицината да не е открила за какво точно. Слагахме антигрипни ваксини и пи респивакс по схема без резултат. Временни подобрения имаше само от физиотерапията. Както и да е - слухът му наистина се увреди незнам от честите боледувания ли, от третата сливица ли или от прекомерната употреба на антибиотици.Извадих ме я с пълна упойка след 6 месеца бяхме в същото положение третата сливица се възстанови отново сменяхме антибиотик след антибиотик кой от кой по-силен.  #2gunfireОтново я извадиха, но сложиха и златни макарички в тъпанчетата му за да се възстанови слухаму. Месец след това присъствах на сбирка на ВИЖЪН  изапочнах да му давам  ЛАЙФПАК ДЖУНИЪР /хранителна добавка за деца на билкова основа/ в продължение на 7 месеца. newsm78 През това време махнахме макаричките, слуха му се възстанови, и вече 2 години не е пил антибиотик, най-много да му слагам 3-4 дни капки за нос и да изсмуче някой ефизол за гърло или медосепт за кашлица /да чукна на дърво/.
 С хомеопатия не съм опитвала, но съм чувала, че е възможно да се спре развитието и.
 Надявам се опитът ми да ти е от полза! Успех! doctor thumbsup

# 11
  • Мнения: 418
Донка , кога махнахте третата сливица ? Не съм уточнила , но ние сме на 1,5 година . Какво представлява тази хранителна добавка ( в смисъл какво повлиява )? И от каква възраст се дава ?Решила съм да потърся някой добър хомеопат в Пловдив . А ми се искаше още една консултация със специалист УНГ . Стрх ме е обаче да не се объркам съвсем . А се надявам все пак да ме насочат към някой , от който майките са доволни!Надявам се на още информация и отново благодаря  Heart Eyes.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Както и да е - слухът му наистина се увреди...

от 3-тата сливица е...от честите отити и т.н.

Макаричките се слагат за да се отвежда насъбралата се течност зад тъпанчевата мембрана, която и намалява слуха.

# 13
  • Мнения: 46 438
Шани, прочетох историята на дъщеря ти, все едно за мен си писала- същата история, за мен няма по-хубаво нещо от момента, в който ми извадиха сливиците. Доста години родителите ми се опитваха да се спряват с проблема с нетрадиционна медицина, мазана и пръскана съм с какви ли не гадории, не искам да си спомням ...... Бях на 12 г., когато най-сетне решиха- операция и от тогава нямам никакви проблеми.
И третата и другите 2 ми ги вадиха с местна, тогава само тя се прилагаше и си е чисто клане, не го причинявайте на децата си! Ако се наложи използвайте пълна  Praynig
И не чакайте много, от много отлагане сега не мога да си ползвам носа пълноценно, не ми стига въздух, за да дишам само през него, защото са недоразвити каналите, спя с отворена уста, почти нямам обоняние ...... поне не хъркам  Mr. Green

Дано всичко се оправи, независимо с операция или не! Успех!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 526
Здравейте и от мен. По въпроса за 3-та сливица няма еднозначно мнение. На мен ми извадиха и трите наведнъж, когато бях в 6-и клас с пълна упойка. Добре, че ми ги извадиха иначе щях да получа ревматизъм и дори имах шум на сърцето.  CloseСлед това ходих дълго време да ми бият бензацилин, за да се оправят напълно нещата. Да чукна на дърво от тогава не съм имала проблеми с ангини или такива неща. Дъщеря ми също има проблем с третата сливица, но лекарите още не могат да ми кажат на какво се дължи това - на алергия, възпаление или и на двете едновременно. Само й изписват лекарства, антиалергични сиропи, капки, а тя продължава да има секрети, задна хрема, да кашля, да хърка и да се дави. Дано по-бързо да се оправят дечицата и да ги израстнат тези болести, сливици и т.н. Praynig   

# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
 Дъщеря ми има вероятност да бъде оперирана от трата сливица. Много съм притеснена, разбира се, като всяка майка.
 Проблема при нас е - много често боледуване-бронхити, пневмония, отити, гъгнещ нос, но без хъркане. Спи много спокойно и със затворена уста.
 До сега отлагахме, но сега направи такова възпаление, че пробиваха ушите да изтеглят гнойта.
 Пиша просто защото имам нужда да чуя от още някой, че след операцията нещата вече ще са по-добре. Досега направо я отровихме от антибиотици и лекарства.
 То алергии открихме, то какво ли не.

Тааааааака, сега какво искам аз да споделя. До 5г. и 3 месечна възраст дъщеря ми биде отровена от АБ  Close. Тя така да се каже израстна от тях  Twisted Evil
На 3г.6м. и махнах само 3-тата сливица. Резултат = 0! А тя нямаше видими оплаквания, освен честите отити. Спеше си добре, със затворена уста, нямаше говорен дефект. и т.н. Да, но се оказа, че следствие на честите отити, започна да й намалява слуха.
От тогава все едно имам друго дете. Спряха тези проблеми с ушите и вечните гнойни ангини. Слуха й се изостри до нормалното равнище и просто детето дръпна.
И 2-те оперативни намеси съм ги правила с пълна упойка. Детето ми няма почти никакъв спомен.
За мен до ден днешен това беше правилното решение, взето не без активните консултации на доцента. Не съжалявам нито ден и час, че го извърших. Съжалявам, че на 3г. когато й махаха 3-тата, можеха да махнат и останалите 2 и да си спестя още 2г. мъки, през които се очакваше проблема да се израсте. Е, не стана... Confused
/quote]
 Шани много ме обнадежди, надявам се и при нас да се получи добър резултат. Креми не е правила гнойни ангини, но двете й сливици са направо като кюфтета огромни.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
etia - сигурно ли е, че само 3-тата сливица е проблемна?
Щото при дъщеря ми явно не беше само тя  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
  Явно не е само тя проблема. Мисля, че другите две сливици са здрави(не е правила ангина никога), само са много големи
  Другият проблем е алергия към мухали и плесени.
  Знам, че няма да стане като с вълшебна пръчица, но....много ми се иска да е по-дълго време здрава(само за 2005 г. има една пневмония и 5 бронхита,сега с тежък отит, да не говорим, че дори в останалото време е с противоалергични лекарства и у нас е като аптека).
 

# 18
  • Мнения: 1 071
И аз като дете много боледувах и на 2години ми извадиха двете сливици.Никога няма да забравя как лекарката ми стискаше краката между своите докато аз пищях и се дърпах...после пльосна двете сливици под носа ми в една тава...беше кошмарно.Третата ми я вадиха като бях по-голяма и после още два пъти ми вадиха израстъци.Пак с местна упойка.
За съжаление това при мен не оправи нещата.Аз продължавах месеци наред да бъда с хрема и всичко си дойде на мястото в пубертета.
Така че съм малко скептично настроена,но разбира се всеки случай е различен и трябва добре да се помисли.

Общи условия

Активация на акаунт