Бременност и запек!!!!!

  • 5 141
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 289
Преди да забременея и сега никога не съм имала проблеми със стомаха, но тогаваааа Thinking От чая майчин лист страхотно ме болеше корем, мляко не обичам много. Помогна ми 1/1 чаша топличка вода с 1 ч.л. мед сутрин - до 1 час -честито!

# 31
  • Мнения: 1 559
Момичета реших проблема Whistling.Съвсем случайно бях на гости на моя приятелка и пихме инка с мляко...много ми хареса и веднага си купих,защото това безкофейново кафе ми е като негърска пот.Та така сутрин след инката с млякото съвсем спокойно си отивам до тоалета....Така че ако някои страда от същия проблем ,нека опита,а и инката може да е пиеш и повече от веднъж на ден,тя е абсолютно безвредна
 Peace

# 32
  • Мнения: 218
На мен ми помогна киселото млекце и крушите.

# 33
  • Мнения: 234
Опитай със сливи и после малко вода.При мен ефекта е гарантиран.Може и царевица.Успех

# 34
  • Мнения: 4 370
 smile3508 Колко много илачи се изписаха и аз все нищо не пробвам... Лекара ми каза че ако ходя през ден е нормално, а аз май съм така последно време. smile3550

# 35
  • Мнения: 1 544
Ох при мене това е зверски проблем и без да съм бременна пък сега да не говориме всяко ходене до тоалетна си е цяло раждане. А най тъпото е че нищо не ми действа преди да забременея беше някъде пролетта пак се бях ядосала по този повод и пробвах една комбинация от мънички зелени джанки /още и костилките не им се бяха втвърдили/ прясно мляко една круша и чаша вода това всичкото за закуска на гладно- нямаше никакъв ефект Tired При първата бременност се измъчих яко сега съм в 6 месец и проблемите отново са започнали и направо не се търпи.

# 36
  • София, център
  • Мнения: 3 455
КИТЕЙСКИ ЧАЙ "САНИЕ", пила съм го през цялата бременност, пия го поне от 5 години всеки ден, пия го и сега! Правила съм консултации с гинеколог и гастроентеролог, безвреден е, ефикасен е, и може да се пие по време на бременност! Ако не е този чай, просто не ми се мисли!

# 37
  • Мнения: 2 596
Аз бях така през цялата бременност и ще съм си, де. Ами съвета ми няма да е по-различен от този на другите майки - яж сливи, тиква, круши изобщо повече плодове, и пий прясно мляко на гладно, ами това е.
Само да добавя, че на мен кафе с мляко много ми помагаше сутрин.

# 38
  • Мнения: 255
След като забременях ме предупредиха, че запекът е потенциален проблем и започнах да наблягам на разхлабващи храни - мляко, мюзли, ядки.... но въпреки това по едно време така се затегна положението, че стана нетърпимо. Реших проблема като ядах по 10 сини сливи сутрин на гладно (предварително накиснати вечерта във вода). Намразих ги, но стисках очи сутрин и ги ядах, после ги замених с  грозде.
Според мен начинът е да ядеш сутрин на гладно преди каквато и да е друга храна някаква силно разхлабаща храна, за предпочитане плодове (киви, круши, сливи, грозде), като е важно да не пропускаш нито ден. А ако пиеш чаша с топла вода с мед преди това - още по-добре.

# 39
  • Мнения: 4 370
Нансен, как така си пила Сание докато си бременна. И аз много си го харесвам този чай и си го пиех преди да забременея, но сега не смея. А и една гениколожка ми каза да не го пия сега. Тои е доста силен и имам чувството че ми изкарва всичко от мен. Дори когато го пиех няколко дни преди да ми доде и веднага ми идваше. Не е ли опасно за бебето?! А и на листовката му пише да не се приема от бременни.

# 40
  • Мнения: 917
на мен много ми помагат сушените сини сливи, но накиснати във чаша с вода от вечерта. на сутринта на гладно първо им изпиваш водата, а после ги изяждаш. около 8-9 сливи на ден са достатъчни и тая процедура не я спираш докато не влезеш във форма. аз имах много упорит запек и отначало сливите не ми помагаха, но малко по малко почнах да ходя без помощта на лукарства първо през 2-3 дена после през 1-2 и сега вече почти всики ден. много съм доволна и мисля да продължавам . добре че не се отказах в самото начало като нямаше ефект. явно става по-бавно

Общи условия

Активация на акаунт