общ артеиален ствол

  • 1 109
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
здравейте имам момченце на 2,5месеца роди се преждевремено в осмия месец казва се ЕДУАРД на третиа ден след раждането му откриха шум в сарцето между камерен дефект изпратиха  ни в трета градска болница прегледа на д-р Велковски и неговото заклучение е ,общ артеиален ствол,по-скоро   || тип с близко разположени един над друг остиуми лека защитна стеноза по оста на ДБА  ,Асиметрия в лумените -Хиперволемия в ляво,Нормоволемия в дясно,моля ако има и други мами  с нашия проблем моля да ми пишат приемам всякакви препораки и савети казаха ми че ще ни оперират до месец два и скам да разбера как и какво се случва след операцията какви са послетсвиата след операциата много ще ви бъда благодарна

# 1
  • Мнения: 190
Здравей мила, и моето дете беше с общ артериален ствол и прекъсната аортна дъга.Казаха че е много рядко срещано,другите пороци по често се случвали.Незнаех ,че имало 2-ва типа, явно нашия е бил от по лошия.При нас операцията трябваше да бъде веднага- животоспасяваща, така че не се шашкай от нашия случай,щом вас ви планират във времето.Операцията беше извършена от д-р Лазаров,прие ни доц.Кънева, тя постави диагнозата,която за съжаление и доц.Павлова потвърди.Операцията ни продължи 8 часа,за съжаление сърцето на бебчо е тръгнало на много ниско налягане като са изключили машината бял дроб-сърце и моето момче почина.Има тема за сърдечни малформации,там можеш да пишеш на мамите всичко което те интересува.Интересно ми е дали си ходила на фетална морфология,ако да при кой, защото аз ходих но нищо не ми казаха тогава, и беше голям шок.Детето се роди с видимо учестено дишане, малко се хранеше.бърза уморяемост и не наддаваше много.Сигурно вече знаеш че при следваща бременност задължително трябва да си правим ехокардиография на плода.Желая ти успех, дано всичко мине благополучно.

# 2
  • Мнения: 21
много сажелявам за твоето бебче на мен не са ми правили фетална морфология никога не сам си помисляла че щте ми се случи това понеже имам още две момчета и с тях за сега сам нямала никакви проблеми те даже изобщо не са боледували

# 3
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
 Калина, пиши в  темата за сърдечни малформации , там ще ти отговорят със сигурност.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=463992.msg16902965#new

Общи условия

Активация на акаунт