Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 11 ноем. 2010, 12:47 ч.

Купуване на ЧИСТА ХРАНА

• 492 427
  • 3 700
  •   2
Отговори
# 3 645
Ние махаме постепенно сурватката и така млякото трае малко по-дълго.

# 3 646
Да споделя, че отново има замразена дива сьомга в Лидл. 28лв е килограмът.

# 3 647
Мдам, взех вече, от 9.99 преди сега е на 6.99 пакетчето, но е някак по-различна. 3 пакета съм изпекла вече, не е само един да съм ползвала, ами една по-тънка и по-водниста е, направо се къса в ръцете докато я слагам на скарата ... дано е само една партида или аз да съм уцелила кофти пакетчета :-\

# 3 648
  • в реалността
здравейте, извинявам се, че така нахлувам в темата, но дали някой знае някъде в Русе да се продават пилета, които не са тъпкани с хормони?

# 3 649
Аз се сетих за едно прясно мляко, което направо си вкисва, още дори преди да е минал срокът на годност. На Ситово. Когато съм пропуснала да взема от домашното, се е налагалои да купя и съм вземала на Ситово. Има много малък срок на годност.

# 3 650
  • София
днес купих този бадемов таха http://stoletnika.eu/product/bademov-takhan-shalamanov-79-300-gr
Имате ли отзиви за него?
Цената е много добра, да не кажа - ниска направо. Ще чакам и аз отзиви...
Преди този тахан имах на Балчо.
Тахана на Шаламанов има по-наситен жвят,леко кафеникав е,на Балчо сивее.
-  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - по-финно смлян,
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - с по-наситен аромат и вкус.
Даже ако опиташ един след друг на Балчо направо безвкусен.

# 3 651
Здравейте,
Пуснах търсене в темата, но нищо не ми излезе като резултат. Съмнявам се да не сте обсъждали, може търсачката да не работи.
Та на въпроса - какво ви е мнението за продуктите на Амброзия.
Вчера за пръв път направих поръчка на следните неща:
-свински врат
-сланина
-яйца
-пиле
-суджук
Това което ме смути е, че свинския врат имаше тъмно кафяв цвят и сок в пакетчето - за мен абсолютен индикатор, че месото е старо. Пратих им снимки и ми обясниха, че така "трябвало" да бъде, понеже е зряло 3 дни.
Значи аз съм от поколението, което е виждало всяка зима заколено прасе на село, и не помня такъв цвят.
Така ставаше, когато го замразим, и след това размразим.
В интерес на истината не сме го оставяли да зрее - т.е. да стои на хладно 3 дни. Но и самото месо докато го миех беше едно такова меко и разкашкано, нямаше лоша миризма.
Пилето беше 1800гр, а костите си бяха тънки, което пак ме учудва - как е хранено и за колко дни е качило тия кила това пиле. Пак от опит знам, че нормалните пилета не качват толкова бързо, а бройлерните умират, ако не ги храниш с предназначетие им смески. Та какво е пасло пилето ?!
Яйцата бяха пресни - на вкус са добре. Друго не може да се провери.
Сланината беше супер - много крехка и добре овкусена.
Суджука го изпекохме във фурната. Пусна повече вода отколкото очаквах, но останалото си беше кайма.
Та така от първи опит - не съм уау.
Ще ви чета назад за други идеи и мнения.

# 3 652
Месата от тези ферми не са ли замразени по това време на годината?

Имате ли актуални отзиви за Млекаря 75?
Мъжът е купил сирене от там и след изкисване много го харесах.
Обаче пуснах търсачката и ми излязоха отзиви, че нямат собствена мандра, както твърдят, а събират от няколко места.

# 3 653
последно купувах масло и не ми хареса, според мен имаше някакви примеси. в кашкавала има калциев дихлорид. като цяло не мисля, че млекаря е за тази тема Wink
като им гледам продуктите, вкл. като външен вид и форма - като част от тях същите имаше в магазина на равно поле, само  с различен етикет.

# 3 654
Ами аз не виждам защо да са принципно замразени по това време на годината. Прасета се колят целогодишно, както и пилета (особено ако не точно пасищни, както подозирам). Сезонност в България има при кози и овце, които раждат от януари до март и съответно агнешко и ярешко прясно има април - май.

# 3 655
пресни пилета не знам да има през зимата някъде.

# 3 656
Танита, много полезно мнение, благодаря!

Аз направих голяма поръчка от Съни Фарм, записвам си впечатления поотделно от всеки продукт, следващия път ще поръчам от Амброзия и Ливади, за да сравня. Засега каквото сме сготвили от Съни Фарм ни е харесало , но понеже поръчахме повече неща, чак към края на седмицата ще пиша по-подробно. Надявам се да намеря "моята" ферма, от която спокойно и удобно да си пазарувам.

# 3 657
последно купувах масло и не ми хареса, според мен имаше някакви примеси. в кашкавала има калциев дихлорид. като цяло не мисля, че млекаря е за тази тема Wink
като им гледам продуктите, вкл. като външен вид и форма - като част от тях същите имаше в магазина на равно поле, само  с различен етикет.
Жалко, защото сиренето не се разпада при изкисване и на вкус много ми хареса.
Значи за пореден път се убеждавам колко е непоказателно това с вкуса и че трябва да се купуват само пакетирани храни. Там поне на етикета си пише всичко или поне повече отколкото при насипните.

# 3 658
Пилета, отглеждани тип промишлено има целогодишно.
Как работи - яйцата се люпят в инкубатор - принципно ОК.
Пиленцата се гледат в затворени отоплени помещения с различна плътност. В най-добрия случай по-свободно.
В масовия - по-нагъсто. Хранят се със смески.
Сега аз съм човек реалист и нямам против пилетата да ядат смески, стига тия смески да са предимно зърнена храна. Живеем в 21 век и търсенето не може да се задоволи само с пилета тип "както баба ги е гледала".
Обаче тук идва проблема - бройлерните пилета, особено отглеждани по-нагъсто не са устойчиви на заболявания и, за да не умират масово в смеските им се слагат и антибиотици за профилактика. Официално в БГ е забранено в тези смески да присъстват и разтежни хормони, неофициално не знаем какво се случва.
И когато купувам от ферма моите най-добри очаквания са следните:
- пиленцата да се отглеждат сравнително не на гъсто.
- смеските да нямат АБ
- лятото да ги пускат да кълват тревичка, червейчета и т.н.
Ако ги отгледжат така - пилетата ще растат по-бавно, и като ми дойде пиле 2 кила с тънки кости, значи много бързо е порастнало, и почвам да се чудя кой кого лъже и дали да не минавам отново на ДУКа.

# 3 659
да, аз имах предвид от свободните пилета Wink поне не съм срещала някой да предлага през зимата.

Общи условия

Активация на акаунт