Черен списък на стоматолозите

  • 476 000
  • 863
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
Мили мамета,не водете децата си при д-р Куцалова детски стоматолог от гр. Пловдив!
Много внимателна и любезна,но некадърна.Зъбите на дъщеря ми тя лекува  5 години.Какъв беше ужаса ми когато при преглед от друг стоматолог разбрах,че зъбите не са лекувани правилно.Има последици,които са поправими само чрез умъртвяване на зъба и слагане на коронка.
Тази жена  нищо не разбира от стоматология,тя не може да напише една рецепта,тя осакатява децата.Разбрах и за други деца пострадали от нея.Пазете децата си,не се впечатлявайте от това как се държи с тях и как ги предразполага!ТЯ НЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ СТОМАТОЛОГ!ТРЯБВА ДА И СЕ ОТНЕМЕ ДИПЛОМАТА!

# 91
  • София
  • Мнения: 1 289
Бях поставила в белия списък заради прекрасното отношение и внимателната работа, но днес ще ви апелирам да внимавате, когато посещавате Светлана Борисова с кабинет на ул. Оборище. За пломби и зъбен камък горе-долу става, но за повече не ходете при нея. Започвам с една корона, която тя ли не успя да й вземе добре отпечатък, зъботехникът ли е некадърен, та се връща короната 2 пъти за пълно изграждане, защото първия път се счупи още при пробата, а втория ме беше страх да стисна като хората и само я пукнах. Та изработи се тази корона, но не знам какво е гледала и как я е слагала, отвори ми се голям джоб, заради проблемна точка на контакт. Днес изтърпях 40 минути пилене и ще стоя известно време с отворен зъб, за да се пооправи джоба, който събираше освен храна и бактерии, дори влакна от конеца ми за зъби. Заради тази корона ми препоръчаха да си направя снимка, а аз реших да е панорамна, защото след бременността сигурно е зле положението. Ами друг зъб, който тя умъртвява в продължение на два месеца и вадеше нервите на живо, защото все не беше стигнал арсена до тях, също ми е проблемен, с джоб и някакво странно нещо вместо пломба, което покафеня и сега изглежда ужасно. А на снимката видях, че перфектно издълбания канал е запълнен само до половината.

# 92
  • Мнения: 5
Добавям към черния списък на стоматолозите Величка Крумова  #2gunfire , не я наричам доктор защото е пълна некадърница. На 19.12.2013 си направих пломба на шиечен кариес, която ми падна на 5.01.2014г. Направо се ронеше, наложи се да отида при друг лекар, защото тая овца не искам да я срещам изобщо, камо ли да ми прави пак зъба да го досъсипе...при нея преди това си чистих зъбния камък..оказа се че и него не е изчистила добре, другия лекар от който съм много доволна - Д-р И. Бърдарски, голям сладур и работи добре/поне за сега съм с такова впечатление  Flutter/ ми отчупи парченце от зъбния камък за да видя колко го е изчистила оная Величка Крумова, набедената докторица...абе кошмар с тия пишман доктори, нека тук да я знаят повече хора и да не се прецакват да ходят при нея - сега работи в Овча Купел 2 един кабинет до магазин ЦБА и 149 СОУ. Цялото й име е ВЕЛИЧКА КРУМОВА ДИВЯЧКА и центъра май се води Ани Дент.

Последна редакция: вт, 07 яну 2014, 16:55 от Alaska

# 93
  • София
  • Мнения: 597
А вие защо не си кажете вашите три имена,шиечните пломби често се случва да падат,вие върнахте ли се при нея и да поискате да я сложи повторно.тя каза ли ви.трябва,да ми платитена ново.вие какво работите,безгрешна ли сте????

# 94
  • Мнения: 0
Да кажа и аз. Има в 3-то ДКЦ на ІV-тия етаж зъболекари. Една от тях е д-р Добринка Делчева. Аз не съм претенциозен пациент, но със всяко следващо мое посещение ставаше по-зле. Тя се изложи много с една коронка миналата пролет. Това беше най-болезнено поставената ми корона. Вместо да я прати на зъботехниците за преработка, тя така преработи зъба ми, че до днес не мога да ям сладолед на тази страна. Зъба е жив и дори през короната е много чувствителен. Беше много мъчително. Днес разбрах освен всичко друго, че тя ми е взимала прекалено висока цена сравнено с други зъболекари. Просто не бях проверявала цените до сега за да мога да ги сравня.

# 95
  • Мнения: 25
МАРИЯ А. ЛАЗАРОВА - "зъболекарка" от София - добавям с чисто сърце в челните редици на черния списък !
Лъжкиня и мошеничка, това е тя. Работи в момента в два кабинета - един в кв. Дружба, Искърско шосе 12 и другият на Патриарха до Нотариата. Ходих при нея в Дружба. Там е член на групова практика Булстом с управители Васил Хаджиянев и Райна Василева. Не знам дали те знаят какво прави тя под носа им ?!
Та Лазарова ми направи долен мост от бленд-керамика върху предните средни 6 зъба. От тях имам свои 4 зъба. Тя ми сложи моста за 540 лв + 120 за временен мост ВЪРХУ ЖИВИТЕ МИ ЗЪБИ. Тъй като ме боляха много тези мои 4 зъби след поставянето на постоянния мост, тя каза - ще ги умъртяваме. Не казва точно как, не казва колко ще струва...
Последваха още 3 посещения при нея, всеки път трудно махане на моста, всеки път упойки... ужас. За 3 ходения ми взе още общо 190 лв, накрая каза "Готово, умъртвени са".
Само че продължиха да ме болят тези зъби, и аз просто се отказах от нея. Отидох при друг стоматолог, който ме накара най-напред да направя снимка и... зъбите се оказаха ЖИВИ ! Т.е. тя изобщо не ги е умъртвила, а ми е взела 190 лв.
Трябваше да се усъмня в нея още при първото ми ходене, когато по здравна каса ми взе 20 лв за вадене на зъб с упойка. Проверих в НЗОК, с прегледа струва 8,70 лв.  Понеже й го казах, после се направи на объркана и ми върна 10 лв /дори не 11,30 лв/

Самият мост е добре, но явно й се видяха малко тези 540 лв и реши да ме мами докрая. Естествено, касови бележки не ми бяха издавани за нищо.

Последна редакция: нд, 12 яну 2014, 23:20 от blased

# 96
  • София
  • Мнения: 597
Темата с умъртвяването на зъбите под мостовете е много деликатна,тя не е решена до ден днешен,Когато се пилят живи зъби,винаги има риск да се наложи да се умъртвят,някои зъболекари умъртвяват всички зъби,а други ги оставят живи и чакам до 1 седмица,че и повече,да видят боли ли го пациента или само зъба е по чувствителен.
Аз сложих един такъв мост,и имаше един съмнителен зъб...и въпреки че минаха 2 месеца ми се свиа сърцето като ми звънне човека,да не би да го е заболял и да трябва да прецакваме конструкция за над 500 лева.ВИнаги има риск това нещо да се случи.Относно това,че ви е взела пари за умъртвяване,а друг стоматолог ви е казал,че те не са умъртвени...за да разберете истината...просто трябва да си спомните,дали е използвала тези инструменти:
http://image.made-in-china.com/2f0j00SCeafdrKhEgl/Root-Canal-Fil … mers-XH-B114-.jpg
http://www.wh.com/mam/images/whcom/bg_bulgaria/products/third-pa … paste_fillers.jpg
С тях се обработват и запълват каналите.Ако ги е използвала,има възможност да е запълнила канала с пълнежно,което не е рентгеноконтратно и за това да не личи че е пълнен

# 97
  • Мнения: 25
Благодаря за загрижеността. Не гледам с какво ме обработват на стола.
Но зъбите със сигурност са живи, защото ме болят. Не са просто чуствителни, а ме болят от вода стайна температура, от студено, от горещо, днес пък без причина ме боляха два от тях.
Е, болката не е силна и непоносима, но не трябва да я има, защото като се залепи моста отгоре, какво да правя ?! Да се чупи моста ли ?
Това, което казвате, за запълването на канала - много се надявам да е така и да не излиза на снимката, но защо ме болят, пак питам ?

# 98
  • София
  • Мнения: 597
ами след запълване болят понякога,а ако са запълнени но не до долу,може да има още части от нерва и за това да болят.

# 99
  • Мнения: 25
Съжалявам, но това е абсурдно. Разбирам, че защитавате винаги дентистите, и че "гарван гарвану око не вади"... но е абсурдно:
1. Да ти умъртвят зъб и да те боли после
2. Да излиза на снимката мъртъв зъб като жив
3. Да не може зъболекарят да прецени дали предварително преди моста да умъртви зъба или не
4. КАК да го умъртви - с ъс сигурния арсен или по някакви модерни несигурни методики
5. Да платя луди пари, за да ме боли после и да се чупи моста

Чуствам се унизително, освен болките.

# 100
  • Мнения: 5
Драги thedentist бих си казала имената, но не мисля че ще е от полза, работата ми е такава ,че не е свързана с опазване здравето на хората, и не е толкова важно да съм безгрешна там, но при лекарите и зъболекарите е наложително, и да не винаги е възможно, но някои просто са си некадърници, не се стараят и това си е, не приемат професията за призвание, а за просто ей така да се намират на работа, а това е много кофти вече. А защо вие не си напишете имената, Аз се казвам Анита Василева и нямам какво да крия, държа като си плащам да получавам качество!

# 101
  • София
  • Мнения: 597
На всеки зъболекар,когото познавам е падала пломба,особено в шийката,аз всяка пломба,която слага.давам година гаранция,ако падне,да я коригираме.Tова,че ви е паднала пломба,с какво е застрашило здравето ви,едно е да ти падне пломба,друго е да ти се окаже грешно първа помощ,да ти изпуснат инструмент в устата или да ти счупят челюстта,точно за това казвам,че българите не заслужават своите лекари.отидете,поискайте да ви я коригират безплатно и тогава,се оплачете.

# 102
  • Мнения: 5
Добре, да предположим че наистина тези пломби се случва да падат, ами зъбния камък че не го беше изчистила като хората? Това вече си е просто от мързел и нежелание да си свърши работата като хората, защото имах парчета още от зъбен камък след нея...не ми се спори, така че това ми е последното мнение, нито вие ще промените моето мнение нито аз вашето, така че няма смисъл да продължаваме.

# 103
  • София
  • Мнения: 597
А на blased....напълно ви разбирам,че сте недоволна,дори да няма нещо гнило,не сте била запозната с възможните усложнения...не съм искал да я защитавам,то е ясно,че след толкова дадени пари,и такияа услижнения, зъболекарят ви е загубил като пациент,и си е направил лоша реклама,ако имате роднини,приятели,които имат зъбни проблеми,вие няма да го препоръчате...така че,няма какво да защитавам.Моя стремеж е а се уча от грешките на другите,и да не попадна в този списък.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Аз сложих един такъв мост,и имаше един съмнителен зъб...и въпреки че минаха 2 месеца ми се свиа сърцето като ми звънне човека,да не би да го е заболял и да трябва да прецакваме конструкция за над 500 лева.
Simple Smile Преди няколко години така рискувахме с моя зъболекар. Два кътника живи изпилени, носят липсващия шести. При мен зъбите се успокоиха за няколко месеца, и малко терапия с лазер имаше.
Тогава много се ядосвах, сега съм щастлива. Laughing
По-добрия вариант ми се струва жив зъб, но първо с временен мост.

Общи условия

Активация на акаунт