Черен списък на стоматолозите

  • 476 036
  • 863
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1
Възмутена съм от д-р Мария Милчева от гр.Варна.Непрекъснато повтаря колко е добра,че работи с най качествените материали,колко е добър и зъботехникът и.Лошо впечатление ми направи как обсъжда пациентите си и сестрата която беше за кратко при нея.Направи ми пломба няма и една година и падна.Добрият и зъботехник ми прави металокерамика на предни зъби станаха по къси въобще не влязоха под венеца.Каза ми да си масажирам венеца и щял да слезе на долу.Ходих при друг зъболекар да си каже мнението ,той ми каза,че не са изработени както трябва.

# 166
  • Мнения: 52
Сега се връщам от зъболекар и първото нещо, което искам да направя е да изкажа разочарованието си от д-р Снежина Цекова. Бях с ваучер при нея, пуснала си е доста за най-различни услуги. Моят беше за поставяне на пломба. Когато ми прегледа зъбите видя, че венците ми са възпалени (това ясно, знам си го, ще ходя при зъболекаря от който съм доволна да ми ги оправя) и каза, че е по-добре да започнем първо с тях и почистване на зъбен камък, не знам защо се съгласих, но я питах преди това 'Не може ли да започнем първо с кариеса?' и думите й бяха 'Не, по-добре е първо да изчистим зъбния камък, за да ти се оправят венците.' А на мен ми е ясно, че с това почистване няма да ми се оправят, защото съм си за закрит кюретаж (нещото, което ще прави другият зъболекар, при който бях). Както и да е. Тръгна да ми го чисти като имам чувството, че с едно движение ми мина всичките зъби, а предният зъболекар като ме чисти и отделяше внимание на всеки зъб и то доста и доста внимателно. При нея изпитах много по-голяма болка, от колкото при предният, а тогава венците ми бяха повече възпалени. Все тая.. Почисти ме за няма и 15мин и като я питах 'А сега кариеса?' и тя: 'Не, не е хубаво след като са ти възпалени венците, а и няма време.', имаше една друга пациентка, която чакаше. Каакто и да е и тук. Аз исках да ми се оправи кариес на кътник, а там венците ми не са възпалени.
През цялото време ми говореше така, сякаш ще ходя до живот при нея, а аз отивах за пръв път. Явно си мислеше, че тя ще ми оправя всичките зъби и проблеми.
Разочарована съм, повече няма да отида при нея, сега дори се радвам, че не ми направи пломба, кой знае как щеше да я претупа, както зъбния камък. Исках да споделя всичко това, не за да хейтя, а защото си е напускала доста ваучери по сайтовете и не искам и други хора да се излъжат, а аз преди това не намерих нищо за нея в интернет, само един единствен коментар, че е много лъчезарна и усмихната, което е така, но само толкова.

# 167
  • Мнения: 1
Само искам да ви предупредя ако решите да ходите при Доц. Андреева си помислете още веднъж. Работи много нехигиенично и скъпо. Чакате много и за 2 мин ви претупва. На времето може да е била добър лекар но вече просто не и се работи. След 2 години тичане по мъките не постигнахме желания резултат взе ни парите и дори не се съгласи да ни ги върне. каза че е направила каквото може(а снимките доказват обратното). Дори ако я бяхме послушали трябваше да направим и много сложна операция при един много "известен" и "добър" италиански зъболекар (провинциален лекар в Италия) . И добре че не сме я послушали. Отидохме при друг ортодонт млад специалист отново платихме но  постигнахме желаното и то за една година. Нова клиника с нова технология а не като при доц Андреева със техника от комунизма. Дори като влезете и седнете на зъболекарския стол ще разберете за каква мизерия става въпрос. И когато ви бръкне в устата след като е прегледала друг пациент без да ползва ръкавици ще се откажете напълно. И все пак ако решите да отидете замислете се отново и малко проучете. Това че е доцент да не ви подлъгва.

# 168
  • Мнения: 2
Ще добавя с удоволствие Румен Илиев от дентална клиника Естетика в Люлин-София .Арогантен надут без основание  , абсолютно бездушие и никаква мемория. Освен ,че взима скъпо   работи и некачествено!!!! Не си губете времето там

# 169
  • Мнения: 17

 Здравейте, искам само да споделя моите впечатления за д-р Теодора Ирикова, Vdent, до Американското посолство в Лозенец.
Докторката е млада, ако това може да бъде извинение за нейните действия, но преценете сами.
 Аз лично си поръчах 2 коронки от металокерамика при нея, които бяха пуснати на промоция, по 135лв едната в сайт за групово пазаруване. Вече когато бяха готови се оказа, че са по-дълги(по-високи) от необходимото и какво направи докторката: започна да ми пили здравия зъб антагонист, като ме успокои, че само леко ще изпили туберкулите (връхчетата на зъба) и след като аз я помолих да не пили здрав зъб, тя смело започна да отнема от керамиката на коронката в опита си да напасне по-добре коронката и да намали височината й, въпреки че надраска почти цялата керамика, като почти стигна до опакерния слой и отдолу прозираше метала, направи я гладка като капачка от бира и разруши целия моделаж, доколкото имаше такъв, коронката ми беше все така висока и след като я носих няколко дни , залепена с временен цимент, зъбът започна да ме боли и отидох при друг зъболекар, като го помолих да ми я свали, тъй като имах усещането, че зъбът ми ще се счупи от големия натиск и лошия контакт. Зъболекарят се хвана за главата, как може да се отнема толкова много от керамиката, при условие, че вече е глазирана с последния слой и че така не се прави. Не искам да оплювам никого, просто искам да кажа, че в България могат да ти изпилят и здравите зъби или да нарушат целостта на току-що изготвената и прясно глазирана коронка, само и само да не се стига до рекламации и неприятности със зъботехника(това последното е мое предположение). Не мога да коментирам професионалните умения на докторката, нека това го направят нейни колеги, но от етична гледна точка от мен тя получава едно голямо НЕ.
В момента ходя при друг зъболекар, който взе нов отпечатък и поръчах нови 2 коронки...Та общо взето - мисля, че освен за почистване на зъбен камък, човек не трябва да пазарува ваучери за по-сложни стоматологични процедури. Лично мнение

Поздрави и хубав ден на всички съфорумци

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 14:15 от Пострадал1977

# 170
  • София
  • Мнения: 597


.Та общо взето - мисля, че освен за почистване на зъбен камък, човек не трябва да пазарува ваучери за по-сложни стоматологични процедури. Лично мнение

Поздрави и хубав ден на всички съфорумци
Много правилно мислите.Не си слагайте корони с ваучери.В София има много големи лаборатории,в който се разпределя работата между тях и ти не знаеш с кого работиш.Вземаш отпечатък,пращаш го в лабораторията,получаваш го и би трябвало короната да си влезе веднага на мястото и да я циментираш.Добре е да се прави първо метална проба,после дентинова пробра(когато порцелана не е изпечен) и накрая като я получиш само я циментираш.Лошото е,че като сгреши зъботехника,зъболекаря обира целия негатив от всичко.

# 171
  • Мнения: 17


.Та общо взето - мисля, че освен за почистване на зъбен камък, човек не трябва да пазарува ваучери за по-сложни стоматологични процедури. Лично мнение

Поздрави и хубав ден на всички съфорумци
Много правилно мислите.Не си слагайте корони с ваучери.В София има много големи лаборатории,в който се разпределя работата между тях и ти не знаеш с кого работиш.Вземаш отпечатък,пращаш го в лабораторията,получаваш го и би трябвало короната да си влезе веднага на мястото и да я циментираш.Добре е да се прави първо метална проба,после дентинова пробра(когато порцелана не е изпечен) и накрая като я получиш само я циментираш.Лошото е,че като сгреши зъботехника,зъболекаря обира целия негатив от всичко.



Така е, след като пострадах, се информирах за доста подробности относно коронките и също прочетох някъде като съвет, че е добре да се правят 2 проби, особено на коронки с тангенциално изпиляване, а ако е с прагово - то поне да се прави проба преди глазура( на суров дентин, както вие се изразявате). Освен всичко си остава и съмнението за правилно взет отпечатък или за майсторлъка на зъботехника:) В края на краищата аз точно това написах и на самата зъболекарка в страницата й във Фейсбук - че няма да търся никакво обезщетение или поправка, тъй като предполагам какви проблеми ще си има тя самата със зъботехника, с когото работи. А аз не мога да отрека, че тя се стара, друг е въпроса защо се доверих на човек, който е завършил университета преди 1 година, но все пак нали всеки трябва да има шанс да работи и да се учи, а какво по-добро от практиката:)
В заключение, както казвате Вие - по-добре доверен човек за по-сложни манипулации. Между другото ще се радвам, ако ми изпратите на лично съобщение Ваш тел. номер и име за контакт, прочетох всички Ваши постинги и коментари и мисля, че с удоволствие бих ползвал услугите Ви, ако се наложи по-натам.
Благодаря и хубав ден!

П.С. И според мен е крайно време и зъботехниците да поемат официално своите 50% от отговорността за това, което изработват в лабораториите си, защото доколкото ми е известно те не носят никаква такава в момента(поне не съм чул или чел някакъв нормативен акт и законова рамка да ги задължава да го правят) и се работи на доверие и препоръки ( имам предвид между стоматолог и зъботехник), така че след като искат да получават 50%, а дори и 60% от крайната цена, то трябва да поемат и поне толкова отговорност и то не само на думи. Вие как смятате, това няма ли да облекчи работата на стоматолога и да доведе до по-добри крайни резултати и за пациента?

С уважение
М. Петров

Последна редакция: вт, 03 фев 2015, 15:51 от Пострадал1977

# 172
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Зъболекарите защо не могат да върнат обратно коронката, иней или овърлей? Ако не се отлети правилно, лабораторията да си поеме отговорност като ги направи отново.

# 173
  • Мнения: 2 382
Ако работят с доказана лаборатория, естествено, че могат да направят рекламация и лабораторията носи своята отговорност Peace.
Пациентът също има право да се информира с коя лаборатория ще се работи.
Само, че ниските цени идват от безбройните незаконни гаражни лаборатории, а там гаранции няма никакви.

# 174
  • София
  • Мнения: 597


.Та общо взето - мисля, че освен за почистване на зъбен камък, човек не трябва да пазарува ваучери за по-сложни стоматологични процедури. Лично мнение

Поздрави и хубав ден на всички съфорумци
Много правилно мислите.Не си слагайте корони с ваучери.В София има много големи лаборатории,в който се разпределя работата между тях и ти не знаеш с кого работиш.Вземаш отпечатък,пращаш го в лабораторията,получаваш го и би трябвало короната да си влезе веднага на мястото и да я циментираш.Добре е да се прави първо метална проба,после дентинова пробра(когато порцелана не е изпечен) и накрая като я получиш само я циментираш.Лошото е,че като сгреши зъботехника,зъболекаря обира целия негатив от всичко.



В заключение, както казвате Вие - по-добре доверен човек за по-сложни манипулации. Между другото ще се радвам, ако ми изпратите на лично съобщение Ваш тел. номер и име за контакт, прочетох всички Ваши постинги и коментари и мисля, че с удоволствие бих ползвал услугите Ви, ако се наложи по-натам.
Благодаря и хубав ден!

П.С. И според мен е крайно време и зъботехниците да поемат официално своите 50% от отговорността за това, което изработват в лабораториите си, защото доколкото ми е известно те не носят никаква такава в момента(поне не съм чул или чел някакъв нормативен акт и законова рамка да ги задължава да го правят) и се работи на доверие и препоръки

С уважение
М. Петров

Аз контакт мога да ви дам,но трябва да знаете,че и аз имам...2 години стаж.Проблема с короните се решава както казах като има метална и дентинова проба и накрая се циментира.За сигурността на пациента,короната може да се циментира с временен цимент за няколко месеца и тогава да се фиксира.А за опита на зъболекаря..не е толкова голяма гараниция.Пример:възрастна зъболекарка...работеща с амалгама и химиополимери и неползваща ръкавици дали е по-добра от млад доктор,който се старае и спазва хигиената.възрастна зъболекарка,която чисти зъбен камък за 10 мин без даже да ви напръска с лидокаин и ви казва да изтърпите или млад зъболекар,който чисти зъбен камък за 40-60 мин,промива със разтвори(защото все пак става дума за микроби),минава и ръчно и накрая всичко светва.Давам тези примери защото искам да отбележа,че не винаги опита и възрастта на стоматолога гарантира работата му.
Естествено има и обратните примери,виждал съм и двата случая,с случая може би зъботехника е по опитен от зъболекаря и е пристигнала неточна корона и зъболекаря не е циментирал 50 корони за да може да каже:Ела,колега,тази корона е широка и висока,трябва да я преработиш.За това е редно млад зъболекар да работи със възрастен зъботехник,както и млад зъботехник със възрастен зъболекар.

# 175
  • Мнения: 2
Д-р Росица Чорбаджийска- Илиева, кабинета й е срещу Mall of Sofia - ужасно скъпо и за съжаление вече и много некадърно работи.

# 176
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
...Давам тези примери защото искам да отбележа,че не винаги опита и възрастта на стоматолога гарантира работата му...
Подписвам се с ръце и крака под написаното!  Peace Обратните примери са по малко  обаче. Тези с повече стаж на годни винаги парадират, че са по добри с професията, но в много случай това не е така.

# 177
  • Мнения: 2
И аз искам да се оплача от бруталното поведение ортодонтката Грета Йорданова, която има кабинет на Ами Буе до център Детско здраве. Отидохме с деветгодишната ми дъщеря за консултация след препоръка, че била добър детски ортодонт.

Идеята на прегледа беше да чуя нейното експертно мнение и да преценя дали сегашното лечение с апаратче е адекватно за проблема на дъщеря ми. Но веднага щом подадох апарата, въпросната ортодонтка се развика, че щом сме ходели вече някъде, тя намало защо да ни преглежда, за какво сме дошли при нея и прочие. Абсолютно недопустимо поведение за един средно възпитан човек по принцип, камо ли за отношение към пациент, дошъл за консултация с идеята да си плати за нея. След известни пазарлъци, госпожата смънка на бързо нещо за принципите на ортодонтията и ни отпрати, като естествено си платихме за високо-квалифицираното й мнение.

Не зная дали е добър професионалист, но след такова негативно отношение към собствените си потенциални пациенти, не препоръчвам на никой да ходи при нея.


# 178
  • Мнения: 5
И аз искам да изкажа мнение за две зъболекарки, една от които е опасна за здравето буквално! Това е Ирена божидарова от Юниордент. Години наред ходехме при нея с брат ми, като той е с по-слаби зъби от моите. Бях първоначално впечатлена, че успява да ми оправи кариеси за нещо от порядъка на 7 до 12 минути. Брат ми имаше над 10 пломби, аз около 5 - 6. Е, аз смених всичките за има-няма 5 години от нейната намеса. БРАТ МИ ЩЕШЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ 6  ФРОНТАЛНИ зъба  #2gunfire   и все още...в продължение вече на година му ги лекуват. Всички зъби до един не са били изчистени добре от старата загнила маса и кариесите не са били внимателно изчистени, нито запълнени.  Ужас, толкова пари дадохме. А тя имала награда за усмивка на ..нещо си, но явно на момента зъбите изглеждат прекрасно.. ада започва след някоя и друга годинка.

Втория 'специалист' - Надя Станчева, от две години активно пускаща оферти!  #Cussing out #Cussing out

НЕ ХОДЕТЕ ПРИ МИЛАТА ЖЕНИЦА! НАДЯ СТАНЧЕВА! Която много мило ме прие първия път и дори ме прати на снимка... и тъй направих 5 пломби при нея....4 от които с УМЪРТВЕНИ ЗЪБИ! Всеки път казваше боли ли те, отговарях боли ме, и казваше - хайде днес лекарство - дай 30 лева, следващия път - слагам арсен - дай 30 лева, по-следващия път нещо си - дай 20 лева и ми се подпиши тука на това листче...Нищо, като касов бон и каквото и да било нямаше. Никога, никога, никога не е дошла на време за първия записан  час - аз записвах от 9 / 9.30 / 8.30 за да мога да смогна за работа. Единия път аз отидох, а на улицата чакаше още първия й час, тя дойде след нас и поостанах 50 минути. Но отново казвам - всеки път имам чувството, че умишлено се взимаха по 20 лева за това, 20 за онова...а единия път реши че ще ми вземе с 5 лева по-малко защото синът й спрял да излиза с някакво момиче, което не харесваа...доколкото разбрах от разговора със сестрата... ей това е ценоразпис - днес съм на кеф - 20% отстъпка, утре не съм - я си плати още 25 отгоре.  #Cussing out

И после, след като имах чисто новички пломби - от две от тях се отчупиха парченца.... Отделно единия зъб е умъртвен, но много добре...оголен ми е венеца, допира се до втория зъб, нещо не е изпилено, както трябва и втори зъболекар трябваше да отваря зъба и да запълва незапълнен корен...

УСПЕХ!!!

# 179
  • Мнения: 5
Д-р Албен Гамев
Пловдив, УЛ.ФИЛИПОВО 47
Много внимавайте, този човек изобщо не разбира от стоматология и не заслужава да се нарича стоматолог #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт