Черен списък на стоматолозите

  • 476 013
  • 863
  •   4
Отговори
# 210
  • Мнения: 49
Да пибутна малко темата. Красимир Крачунов Благоевград.
Историята ми е следната. Живея не отдавна в Холандия. Здравно осигурена съм там ,но се оказа ,че застрахователната ми компания има отделно дентална застеаховка. Аз се оказвам със счупен  зъб и страшни болки при което решавам да се обадя на въпросния стоматолог да попитам колко ще ми излезе направата на зъба . След отговор от негова страна прецених ,че е по добре да си дойда до БГ и да си направя зъба тук. Пристигнах аз и започнахме работа. Имах и 2 кариесчета + една счупена пломба и попитах дали времето с което разпилагам ще стигне и за тях . Отговора беше положителен и аз бях доволна ,че за краткото време с което разполагам ще мога да реша повече от един приблем. Искам да спомена ,че преди време ми е правил зъби и съм нямала проблем. Имах му дояерие. И така почисти ми 2-та кариеса и пломбира. Нооооо до вечерта аз получих оток и имах болка. На другия ден отидох и ме изпрати да направя снимка. Каза ок ще го оправим. Отвори ,почисти и каза ,че ще успеем да завършим на време. Но болката в единия зъб продължи. И днес отивам за пореден път. Започна да ми сменя счупената пломба. В един момен го усетих ,че на няколко пъти полита ,лъхна ми на алкохол. В началото не забелязах ,но явно преди да отида беше гаврътнал няколко питиета и в прицеса на работа алкохола го беше хванал. Няколко пъти му обясних че пломбата ми не е ОК ,но реакцията беше "Наред си е ". Бях в шок. По средата на нищото ,а утре по обяд трябва да летя обратно. Веднага потърсих друг зъболекар . Каза ми ,че зъба не може да бъде довършен и единственото което може да св направи към монента е да ае отвори и почисти на ново и да се сложи временна пломба. Обработи зъба ,постави лекарство и временна пломба. Даде ми комплект за еснократна употреба в случай ,че зъба направи проблем да мога да отстраня пломбата и да извадя пълнежа. Каза да се обадя по всяко време  каквото и да има и ,че макар и от разстояние ще помогне с каквото може.Изписа ми адекватен антибиотик . Защотот според фиркания соктор нямало нужда от антибиотик. Сега остава само да се надявам останалите зъби които този господин направи  да не ми създадът проблем защото холандската ми дентална застраховка ще е валидна чак януари. Стискайте ми палци защото не знам какво ще правя ако нещи не дай Боже ме заболи .

# 211
  • Мнения: 4 270
...В един момен го усетих ,че на няколко пъти полита ,лъхна ми на алкохол. В началото не забелязах ,но явно преди да отида беше гаврътнал няколко питиета и в прицеса на работа алкохола го беше хванал. Няколко пъти му обясних че пломбата ми не е ОК ,но реакцията беше "Наред си е ". Бях в шок...

kukita83, случаят е крайно неприятен. Учудвам се, че не си предприела нищо. Как ще се довериш на пиян доктор? А ако беше решил да ти извади зъба? Shocked

# 212
  • Мнения: 49
...В един момен го усетих ,че на няколко пъти полита ,лъхна ми на алкохол. В началото не забелязах ,но явно преди да отида беше гаврътнал няколко питиета и в прицеса на работа алкохола го беше хванал. Няколко пъти му обясних че пломбата ми не е ОК ,но реакцията беше "Наред си е ". Бях в шок...

kukita83, случаят е крайно неприятен. Учудвам се, че не си предприела нищо. Как ще се довериш на пиян доктор? А ако беше решил да ти извади зъба? Shocked


Аз като видях , че е пиян и си тръгнах. Но той явно е гаврътнал преди да отида и алкохола го хвана по време на работа. А и беше с маската в началото , за това усетих и дъха му по късно когато тя падна.

# 213
  • Мнения: 13 532
В страни от темата,но искам да попитам.
Какво стана? Успя ли да приключиш с лечението?

# 214
  • Мнения: 2 746
Да пибутна малко темата. Красимир Крачунов Благоевград.
Историята ми е следната. Живея не отдавна в Холандия. Здравно осигурена съм там ,но се оказа ,че застрахователната ми компания има отделно дентална застеаховка.......

 Сега остава само да се надявам останалите зъби които този господин направи  да не ми създадът проблем защото холандската ми дентална застраховка ще е валидна чак януари. Стискайте ми палци защото не знам какво ще правя ако нещо не дай Боже ме заболи .


Случаи като този са ми много интересни Wink  Лекувайте се в "белите" държави, където сте отишли, защото само там можете да потърсите адекватна отговорност на лекуващия зъболекар в случай на некачествена работа.

# 215
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Да пибутна малко темата. Красимир Крачунов Благоевград.
Историята ми е следната. Живея не отдавна в Холандия. Здравно осигурена съм там ,но се оказа ,че застрахователната ми компания има отделно дентална застеаховка. Аз се оказвам със счупен  зъб и страшни болки при което решавам да се обадя на въпросния стоматолог да попитам колко ще ми излезе направата на зъба . След отговор от негова страна прецених ,че е по добре да си дойда до БГ и да си направя зъба тук. Пристигнах аз и започнахме работа. Имах и 2 кариесчета + една счупена пломба и попитах дали времето с което разпилагам ще стигне и за тях . Отговора беше положителен и аз бях доволна ,че за краткото време с което разполагам ще мога да реша повече от един приблем. Искам да спомена ,че преди време ми е правил зъби и съм нямала проблем. Имах му дояерие. И така почисти ми 2-та кариеса и пломбира. Нооооо до вечерта аз получих оток и имах болка. На другия ден отидох и ме изпрати да направя снимка. Каза ок ще го оправим. Отвори ,почисти и каза ,че ще успеем да завършим на време. Но болката в единия зъб продължи. И днес отивам за пореден път. Започна да ми сменя счупената пломба. В един момен го усетих ,че на няколко пъти полита ,лъхна ми на алкохол. В началото не забелязах ,но явно преди да отида беше гаврътнал няколко питиета и в прицеса на работа алкохола го беше хванал. Няколко пъти му обясних че пломбата ми не е ОК ,но реакцията беше "Наред си е ". Бях в шок. По средата на нищото ,а утре по обяд трябва да летя обратно. Веднага потърсих друг зъболекар . Каза ми ,че зъба не може да бъде довършен и единственото което може да св направи към монента е да ае отвори и почисти на ново и да се сложи временна пломба. Обработи зъба ,постави лекарство и временна пломба. Даде ми комплект за еснократна употреба в случай ,че зъба направи проблем да мога да отстраня пломбата и да извадя пълнежа. Каза да се обадя по всяко време  каквото и да има и ,че макар и от разстояние ще помогне с каквото може.Изписа ми адекватен антибиотик . Защотот според фиркания соктор нямало нужда от антибиотик. Сега остава само да се надявам останалите зъби които този господин направи  да не ми създадът проблем защото холандската ми дентална застраховка ще е валидна чак януари. Стискайте ми палци защото не знам какво ще правя ако нещи не дай Боже ме заболи .
Щом като толкова бързо сте получили подуването, това значи, че твърде късно сте потърсили адекватна зъболекарска намеса. Може и да е бил пиян, може и да не е добър зъболекар. Но той не е бил причината за възпалението и подуването. Това е необратим процес, и често и антибиотиците не помагат или няколко пъти трябва да се направи почистване. Може да очаквате проблем и със зъба със счупена пломба. За да се стигне до счупване на зъб, той е бил в много лошо състояние не от седмица или 2, бил е в състояние на разпадане месеци. Счупената пломба по същия начин. За това трябва да се ходи на зъболекър всеки 6 месеца.  Peace Желя ви успех, и дано разберете, че носите и вие отговорост за състоянието на зъбите си.

# 216
  • Мнения: 527
Да пибутна малко темата. Красимир Крачунов Благоевград.
Историята ми е следната. Живея не отдавна в Холандия. Здравно осигурена съм там ,но се оказа ,че застрахователната ми компания има отделно дентална застеаховка. Аз се оказвам със счупен  зъб и страшни болки при което решавам да се обадя на въпросния стоматолог да попитам колко ще ми излезе направата на зъба . След отговор от негова страна прецених ,че е по добре да си дойда до БГ и да си направя зъба тук. Пристигнах аз и започнахме работа. Имах и 2 кариесчета + една счупена пломба и попитах дали времето с което разпилагам ще стигне и за тях . Отговора беше положителен и аз бях доволна ,че за краткото време с което разполагам ще мога да реша повече от един приблем. Искам да спомена ,че преди време ми е правил зъби и съм нямала проблем. Имах му дояерие. И така почисти ми 2-та кариеса и пломбира. Нооооо до вечерта аз получих оток и имах болка. На другия ден отидох и ме изпрати да направя снимка. Каза ок ще го оправим. Отвори ,почисти и каза ,че ще успеем да завършим на време. Но болката в единия зъб продължи. И днес отивам за пореден път. Започна да ми сменя счупената пломба. В един момен го усетих ,че на няколко пъти полита ,лъхна ми на алкохол. В началото не забелязах ,но явно преди да отида беше гаврътнал няколко питиета и в прицеса на работа алкохола го беше хванал. Няколко пъти му обясних че пломбата ми не е ОК ,но реакцията беше "Наред си е ". Бях в шок. По средата на нищото ,а утре по обяд трябва да летя обратно. Веднага потърсих друг зъболекар . Каза ми ,че зъба не може да бъде довършен и единственото което може да св направи към монента е да ае отвори и почисти на ново и да се сложи временна пломба. Обработи зъба ,постави лекарство и временна пломба. Даде ми комплект за еснократна употреба в случай ,че зъба направи проблем да мога да отстраня пломбата и да извадя пълнежа. Каза да се обадя по всяко време  каквото и да има и ,че макар и от разстояние ще помогне с каквото може.Изписа ми адекватен антибиотик . Защотот според фиркания соктор нямало нужда от антибиотик. Сега остава само да се надявам останалите зъби които този господин направи  да не ми създадът проблем защото холандската ми дентална застраховка ще е валидна чак януари. Стискайте ми палци защото не знам какво ще правя ако нещи не дай Боже ме заболи .
Щом като толкова бързо сте получили подуването, това значи, че твърде късно сте потърсили адекватна зъболекарска намеса. Може и да е бил пиян, може и да не е добър зъболекар. Но той не е бил причината за възпалението и подуването. Това е необратим процес, и често и антибиотиците не помагат или няколко пъти трябва да се направи почистване. Може да очаквате проблем и със зъба със счупена пломба. За да се стигне до счупване на зъб, той е бил в много лошо състояние не от седмица или 2, бил е в състояние на разпадане месеци. Счупената пломба по същия начин. За това трябва да се ходи на зъболекър всеки 6 месеца.  Peace Желя ви успех, и дано разберете, че носите и вие отговорост за състоянието на зъбите си.

Недей да даваш толкова много съвети, защото още не си се научила как се пише зъболекар! По -кротко!

# 217
  • Мнения: 49
Да пибутна малко темата. Красимир Крачунов Благоевград.
Историята ми е следната. Живея не отдавна в Холандия. Здравно осигурена съм там ,но се оказа ,че застрахователната ми компания има отделно дентална застеаховка. Аз се оказвам със счупен  зъб и страшни болки при което решавам да се обадя на въпросния стоматолог да попитам колко ще ми излезе направата на зъба . След отговор от негова страна прецених ,че е по добре да си дойда до БГ и да си направя зъба тук. Пристигнах аз и започнахме работа. Имах и 2 кариесчета + една счупена пломба и попитах дали времето с което разпилагам ще стигне и за тях . Отговора беше положителен и аз бях доволна ,че за краткото време с което разполагам ще мога да реша повече от един приблем. Искам да спомена ,че преди време ми е правил зъби и съм нямала проблем. Имах му дояерие. И така почисти ми 2-та кариеса и пломбира. Нооооо до вечерта аз получих оток и имах болка. На другия ден отидох и ме изпрати да направя снимка. Каза ок ще го оправим. Отвори ,почисти и каза ,че ще успеем да завършим на време. Но болката в единия зъб продължи. И днес отивам за пореден път. Започна да ми сменя счупената пломба. В един момен го усетих ,че на няколко пъти полита ,лъхна ми на алкохол. В началото не забелязах ,но явно преди да отида беше гаврътнал няколко питиета и в прицеса на работа алкохола го беше хванал. Няколко пъти му обясних че пломбата ми не е ОК ,но реакцията беше "Наред си е ". Бях в шок. По средата на нищото ,а утре по обяд трябва да летя обратно. Веднага потърсих друг зъболекар . Каза ми ,че зъба не може да бъде довършен и единственото което може да св направи към монента е да ае отвори и почисти на ново и да се сложи временна пломба. Обработи зъба ,постави лекарство и временна пломба. Даде ми комплект за еснократна употреба в случай ,че зъба направи проблем да мога да отстраня пломбата и да извадя пълнежа. Каза да се обадя по всяко време  каквото и да има и ,че макар и от разстояние ще помогне с каквото може.Изписа ми адекватен антибиотик . Защотот според фиркания соктор нямало нужда от антибиотик. Сега остава само да се надявам останалите зъби които този господин направи  да не ми създадът проблем защото холандската ми дентална застраховка ще е валидна чак януари. Стискайте ми палци защото не знам какво ще правя ако нещи не дай Боже ме заболи .
Щом като толкова бързо сте получили подуването, това значи, че твърде късно сте потърсили адекватна зъболекарска намеса. Може и да е бил пиян, може и да не е добър зъболекар. Но той не е бил причината за възпалението и подуването. Това е необратим процес, и често и антибиотиците не помагат или няколко пъти трябва да се направи почистване. Може да очаквате проблем и със зъба със счупена пломба. За да се стигне до счупване на зъб, той е бил в много лошо състояние не от седмица или 2, бил е в състояние на разпадане месеци. Счупената пломба по същия начин. За това трябва да се ходи на зъболекър всеки 6 месеца.  Peace Желя ви успех, и дано разберете, че носите и вие отговорост за състоянието на зъбите си.
Подуването получих след като той почисти зъба от кариес и го пломбира. И това се случи в рамките на няколко часа след това. А относно белите държави явно не сте прочела . Имам здравна застраховка която обаче не включва дентално лечение. Трябва да активирам отделно тази услуга , което и направих . Нооооо услугата ще бъде активна чак януари. При заплатата която получавам тук на този етап нямаше как да си позволя да платя между 500 и 1000 евро на зъб , та може и повече . Това означаваше да изляза и да живея на улицата  и да спра да се храня. Другото което е както казах , аз преди това с този зъболекар проблеми не съм имала и за това бях шокирана от случващото се. И както се казва .... хората се променят .......в случая към по лошо.

# 218
  • Мнения: 4 270
Скрит текст:
...В един момен го усетих ,че на няколко пъти полита ,лъхна ми на алкохол. В началото не забелязах ,но явно преди да отида беше гаврътнал няколко питиета и в прицеса на работа алкохола го беше хванал. Няколко пъти му обясних че пломбата ми не е ОК ,но реакцията беше "Наред си е ". Бях в шок...
kukita83, случаят е крайно неприятен. Учудвам се, че не си предприела нищо. Как ще се довериш на пиян доктор? А ако беше решил да ти извади зъба? Shocked

Аз като видях , че е пиян и си тръгнах. Но той явно е гаврътнал преди да отида и алкохола го хвана по време на работа. А и беше с маската в началото , за това усетих и дъха му по късно когато тя падна.
[/quote]

Трябваше да се обадиш в ИА "Медицински одит" и да му издействаш проверка. Този безхаберник е заплаха за всеки негов пациент, може да извади здрав зъб, да съсипе канал, да направи голяма беля.

# 219
  • Мнения: 1
Весела Николова - зъболекар- София, ж.к. Хиподрума бл.15

Най-куцата и саката зъболекарка в София. Няма човек върху когото не си е оставила ръцете. Така работи, че не изчиства зъба докрай преди да го пломбира и или загноясва или се налага ваденето на нерв и лекуването на канали, което е изключително болезнено. Странно съвпадение, но познавам 5 човека /включително и аз/ходили при нея и след обясненията й "НИЩО ТИ НЯМА, БОЛИ ТЕ ДРУГ ЗЪБ СИГУРНО" и известно време мъки и посещение за второ мнение се оказва този проблем. Моя специално беше толкова сериозен, че за малко не се е образувал абсцес. Не мога да ви обясня болката каква беше.. Изключително странно е как 5 различни човека, в различен интервал от време, посещавали само и единствено тази зъболекарка се оказват с една и съща диагноза. Не ходете при нея взима пари и само вреди на хората. Сега за 10лв. повече посещавам добре оборудвана клиника, с хирурзи и кадърни зъболекари. Снимат те и тогава работят върху теб, а не налучкват кой зъб да отворят.

# 220
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
...
Подуването получих след като той почисти зъба от кариес и го пломбира. И това се случи в рамките на няколко часа след това. А относно белите държави явно не сте прочела . Имам здравна застраховка която обаче не включва дентално лечение. Трябва да активирам отделно тази услуга , което и направих . Нооооо услугата ще бъде активна чак януари. При заплатата която получавам тук на този етап нямаше как да си позволя да платя между 500 и 1000 евро на зъб , та може и повече . Това означаваше да изляза и да живея на улицата  и да спра да се храня. Другото което е както казах , аз преди това с този зъболекар проблеми не съм имала и за това бях шокирана от случващото се. И както се казва .... хората се променят .......в случая към по лошо.
Пак да напиша - ако толкова бързо сте получили подуването след като е работено на този зъб, то е било неизбежно. Инфекцията е била стигнала доста на вътре даже преди да бъде направено почистването и пломбирането, за съжаление.  Случай като този са класически - пациентите обвинява зъболекаря си за нещо което е било неизбежно ако сте се забавили да го посетите. При едно почистване, инфекцията може да проникне на долу, но пак, това е било неизбежно защото е явно, че е била доста дълбока и напреднала. Никой не може да ви вини за правото на избор къде и кога да потърсите зъболекар. Друг беше написал за "бели държави" не аз.  Wink

# 221
  • Мнения: 49
...
Подуването получих след като той почисти зъба от кариес и го пломбира. И това се случи в рамките на няколко часа след това. А относно белите държави явно не сте прочела . Имам здравна застраховка която обаче не включва дентално лечение. Трябва да активирам отделно тази услуга , което и направих . Нооооо услугата ще бъде активна чак януари. При заплатата която получавам тук на този етап нямаше как да си позволя да платя между 500 и 1000 евро на зъб , та може и повече . Това означаваше да изляза и да живея на улицата  и да спра да се храня. Другото което е както казах , аз преди това с този зъболекар проблеми не съм имала и за това бях шокирана от случващото се. И както се казва .... хората се променят .......в случая към по лошо.
Пак да напиша - ако толкова бързо сте получили подуването след като е работено на този зъб, то е било неизбежно. Инфекцията е била стигнала доста на вътре даже преди да бъде направено почистването и пломбирането, за съжаление.  Случай като този са класически - пациентите обвинява зъболекаря си за нещо което е било неизбежно ако сте се забавили да го посетите. При едно почистване, инфекцията може да проникне на долу, но пак, това е било неизбежно защото е явно, че е била доста дълбока и напреднала. Никой не може да ви вини за правото на избор къде и кога да потърсите зъболекар. Друг беше написал за "бели държави" не аз.  Wink

Ок съгласна съм , но той не трябваше ли веднага да предприеме изваждането на нерва за да се предотврати каквато и да било инфекция. Той само го почисти с машинката и пломбира. А за белите държави ............ ми ще ги видим колко са бели. Денталната ми застраховка е активирана , но ще е достъпна чак от първи януари и тогава ще мога да дам инфо. Въпреки , че от здравната им система не мога да кажа , че съм много доволна. За пневмония миналата година личния ми изписа доксициклин 750 мг. Обясних му , че за мен това е слаб антибиотик , а и също така се нуждая от нещо ( казвам нещо защото не зная тук с какво разполагат ) което да отвори белите ми дробове защото не мога да дишам. Снимка на дроба ми беше направена по мое настояване , като самата снимка щяла да е готова след няколко дни. Е аз си поръчах лекарства от БГ които пристигнаха преди снимката да бъде готова. А сега някой да ми каже кое му е бялото. В БГ снимките стават за няколко минути , а тук се чака с дни. Да не говорим за направленията . Може да чакаш и месец за генеколког , а може и повече. Бременните ги водят такива и могат да отидат на ултразвук след 3-тия месец. Мога да дам още много примери ако искате специално за тукашната здравна система защото се сблъсках с доста безумия и покрай детенцето на моя приятелка . Детето беше записано за операция от която реално нямаше нужда и пак по мое настояване получихме консултация с друг лекар. Детенцето просто имаше полип в ушния канал от натрупани влакна от клечки за уши и ушна кал. При което на майката беше казано , че трябвало да му се поставят вентилационни тръбички и на двете уши. Ами какво да кажа ........ втория доктор извади полипа внимателно , направиха няколко теста за чуваемост на детенце и се оказа , че операцията изобщо не е нужна. Така , че мили момичета няма такова нещо като бели държави ........... просто има доктори и доктори.

# 222
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ваденето на нерв в въпрос на решение между лекуващия като специалист и лекувания. Може би той е подценил колко дълбоко е била проникнала инфекцията, може би и факта, че е може би бил пиян да играе роля. За да предложи вадене на нерв, се минава през редица въпроси, има и тестове които се правят, но не знам в Бг. дали това е разпространено. С тестовете е по скоро точна наука, с въпросите и отговорите е по скоро до опит на лекуващия и винаги има процент на риск да не е взето правилното решение.

За снимките на дробовете - не е проблема, че снимката не е готова, проблема е, че няма достатъчно радиолози да я разчетат и да дадат окончателното становище. В днешно време почти всички рентгенови снимки са дигитални, готови са в момента в който ви кажат "дишай".  Wink

Аз нямам нужда от чужди примери за здравните системи в "белите" държави. На собствен гръб имам опит, но имам опит и от Бг.  Peace

# 223
  • Мнения: 1
 Има ли още мнения за некадърната стоматоложка Вера Божкова от София.Кабинетът е на бул.Витоша 70.

# 224
  • Мнения: 2
Д-р Чичева стоматолог в гр.Бургас ул.Рилска е ужасно некомпетентна в съчетание с алчност за пари! Оказа се, че ми е източила здравната книжка за годината, опита се да го прикрие като ми вмени,че съм забравила какво съм лекувала през годината. Компетентния  и с отношение към пациентите си стоматолог води регистър на посещенията и бързо би се ориентирал какво е довело пациента му при него и какво съответно е свършено. Тази жена източва здравната каса без да и мигне окото. Лекува ми зъб за 160 лева без касов бон, след като беше източила парите от Здравната ми книжка т.е. отново няма следа от моето посещение. След лечението се подух, с ужасни болки, позвъних и тя не отговори и се покри. А точно седмица преди това успя да ми звънне и да ме покани за дата, която й е удобна за да си уреди документално направленията в Здравната каса. Преценката е Ваша, аз просто споделих отношението на д-р Чичева към мен Confused Confused Confused като пациент.

Общи условия

Активация на акаунт