билките лекуват ли?

  • 44 866
  • 143
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 508
аз също вярвам в билките.ходих при една жена ,която лекува безплодие и ми даде тези билки:орлов нокет,риган ,бял равнец и др.,но сега не си ги спомням,защото рецептата е у майка,тя ми ги вари,т.к.свекърва ми е акушерка и да не се обиди предпочетох да не и казвам.та тези билки се делят на две и се пият като чай.сутрин и вечер се дъвче медицинска дъвка на празен стомах.след известно време се почива.10 дена преди да дойде мензиса се правят танпони.разбърква се малко мас,хл.сода и мед.слагат се в марля и с много дълъг конец се завързва така наречения тампон,който стои около 1 час във влагалището.ако някой е чувал нещо подобно-да ми пише.
Хайде,моля ви се бе моми4ета Close
спрете се стия тампони,3елки и масла...
В кой век живеете?От кьде ги вадите тия рецепти?

# 61
Не отричам видове медицина, не отричам вид лечение, не отричам медикаменти. Винаги съм била и ще бъда на мнение, че  има полза от всичко стига да се използва разумно и да не се застрашава състоянието на индивида и че медицината ще достигне апогея си ако има взаимстване, но вече темата много се изкриви и затова смятам да приключа. За тези които неискат да знаят и не искат да разберат подобна материя,никога и от никой нищо няма да разберат независимо от обясненията и писанията.
.... просто момичето попита билките помагат ли..?
е за да сме задоволиени всички тук като за краен отговор нека бъде ....ЗАВИСИ... И ДА И НЕ. Само мир и бебета да има. newsm51
 

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
meche съгласна съм с теб...бебета да има Mr. Green
Но темата наистина се изкриви...нве казвам, че билките не помагат...казвам, че за мен са абсурт разните тампони и бабини девитини, които забележете не включват билките...щото нали кравето масло, солта и т.н не са билки.
Спирам да пиша по тази тема...моят отговор е, че биките са хубаво нещо да ги пиеш но да знаеш кои и как....другите неща откъм тапмпони, клечане и баби лечителки на стерилитет са абсурд Crazy

# 63
Е, ти доста прекали с подигравките си, не мислиш ли? Все пак добре е да говорим от личен опит, а ако нямаме такъв иронията не е много уместна. А да си чувала, че в китайската медицина с билки се лекуват и сраствания,хормонален дисбаланс, възпаления, кисти и много други гинекологични проблеми? На билките (събирателно за различни семена, цветя, корени, кора от дърво, минерали и много други) в китайската медицина се гледа като на лекарство, което привнася хармония в човешкото тяло със състава си.Проблемът в България е, че липсват обучени лекари, които да предписват индивидуални комбинации от билки, за всеки различни, и то с оглед на това какво е общото му здравословно състояние. Така, както се прави в китайската медицина от векове (от около 8 хиляди години - много старо източно знание). В БГ се дават универсални билки (едни и същи) за дадена диагноза на всички жени.  В това е проблемът - липсва индивидуален подход.  Друга важна част от китайската медицина е акупунктурата. Всички сме чували за енергийните канали и за жизнената енергия Чи / Ци. В древен Китай билките са описани още преди да се създаде България като държава, а карти и атласи на човешкото тяло (с енергийните точки)  са се съставяли по същото време и преди християнството дори. Може да се провери, че става въпрос за много старо знание. Гледах един филм тук за акупунктурата - оперираха едната ръка на един военен, като вместо упойка, тялото му беше направено да не усеща с акупункура, и то само с 3 игли на подходящото място. С другата ръка военният играеше шах. Това в Китай не е чудо. Лекувам се в момента по тази медицина - с билки и говоря от личен опит. В Китай ще се чудят на нас, че не вярваме. Тяхната медицина (и тибетската) е на особена почит в Русия, където има много центрове по източна медицина. Добре е да говорим от личен опит, а като нямаме такъв - да уважаваме чуждия! 

P. S. :  Може пък затова да са милиард и нещо китайците - и аз съм си го мислила, обаче сериозно. Има нещо!

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 20:14 от Emmona

# 64
  • Мнения: 7 716
О, ето отговорът защо китайците са един милиард Laughing

# 65
  • Мнения: 104
Здравейте момичета,

отвреме навреме влизам тук защото съм минала по този път и болката ми е много позната.
на въпроса за билките: мое мнение е,че едва ли вършат чудеса,но поне не вредят.сигурно помагат за някои дребни проблеми,но не и за сериозни.Аз чаках моята принцеса около 8 год.,но през това време не се обърнах към лекар,защото имах едно дете и си мислех,че всичко е ок.А и не бях тръгнала сериозно да забременявам.И когато годините ми доста напреднаха се уплаших и започнах по-серизно да се замислям защо не става,докато стигнах до диагноза:запушени2 тръби,унищойен фимбриален апарат,сраствания и нагънати 2 тръби.Директно ме пратиха за инвитро.И тогава се почна:Кирчева,Георгиев,гладолечение /това все си е време/;макар да не вярвах реших от безобидното да вървя към по-сериозното лечение.Последва лапаро/тогава диагнозата стана подробна/,пластика на тръбите/цял живот ще нося в сърцето си д-р Тюфекчиева/ и 3 мес.след операцията-моето слъце-момиченце.
Доста писах,но исках само да ви разкажа и мое мнение е,че може с тези билки  да съм си подсилила организма,пречистила съм го,а операциата си свърши главната работа.затова-комбинация според мен.
поздрави на всички и от сърце ви желая скоро надути тумбаци:)

# 66
  • Мнения: 522
Абсолютно съм на мнение,че билките лекуват!
След спонтанен аборт и две години безрезултатно бебеправене баба ми забременява точно благодарение на `клечене` над кофа и пиене на билки.
Майка ми излекува 7см. киста на яйчника с билки и подобни тампони на гореспоменатите.
Дядо ми е с рак но костите и с метастази в цялото тяло, лекарите му даваха няколко месеца, но с ежедневно пиене на какви ли не билки той е жив вече 4-та година.Не казвам,че се е излекувал, просто билките го крепят да е жив, а и той не приема никакви други лекарства.
В нашето семейство билките са на почит, защото сме изпитали ефекта им!По цял свят хората се обръщат към алтернативната медицина, само ние тук се тъпчем с колкото можем повече `хапове` и простотии и не вярваме....
В древността да не би да е имало лекарства, инджекции и операции...
Абе за всяка болка си има и билка! Peace

# 67
моля ви даите микоординатите на доц.КИРЧЕВА в ПЛОВДИВ Cry

# 68
  • Мнения: 508
Е, ти доста прекали с подигравките си, не мислиш ли? Все пак добре е да говорим от личен опит, а ако нямаме такъв иронията не е много уместна. А да си чувала, че в китайската медицина с билки се лекуват и сраствания,хормонален дисбаланс, възпаления, кисти и много други гинекологични проблеми? На билките (събирателно за различни семена, цветя, корени, кора от дърво, минерали и много други) в китайската медицина се гледа като на лекарство, което привнася хармония в човешкото тяло със състава си.Проблемът в България е, че липсват обучени лекари, които да предписват индивидуални комбинации от билки, за всеки различни, и то с оглед на това какво е общото му здравословно състояние. Така, както се прави в китайската медицина от векове (от около 8 хиляди години - много старо източно знание). В БГ се дават универсални билки (едни и същи) за дадена диагноза на всички жени.  В това е проблемът - липсва индивидуален подход.  Друга важна част от китайската медицина е акупунктурата. Всички сме чували за енергийните канали и за жизнената енергия Чи / Ци. В древен Китай билките са описани още преди да се създаде България като държава, а карти и атласи на човешкото тяло (с енергийните точки)  са се съставяли по същото време и преди християнството дори. Може да се провери, че става въпрос за много старо знание. Гледах един филм тук за акупунктурата - оперираха едната ръка на един военен, като вместо упойка, тялото му беше направено да не усеща с акупункура, и то само с 3 игли на подходящото място. С другата ръка военният играеше шах. Това в Китай не е чудо. Лекувам се в момента по тази медицина - с билки и говоря от личен опит. В Китай ще се чудят на нас, че не вярваме. Тяхната медицина (и тибетската) е на особена почит в Русия, където има много центрове по източна медицина. Добре е да говорим от личен опит, а като нямаме такъв - да уважаваме чуждия! 

P. S. :  Може пък затова да са милиард и нещо китайците - и аз съм си го мислила, обаче сериозно. Има нещо!

Кого имаш предвид с подигравките?
Ти като си 3апо3ната с билките и говориш от ли4ен опит,кажи ми моля те отпушиха ли ти се трьбите с билки или от акупунктура?
Моми4ето в пьрвия постинг пита то4но това.
Абсолютно съм на мнение,че билките лекуват!
След спонтанен аборт и две години безрезултатно бебеправене баба ми забременява точно благодарение на `клечене` над кофа и пиене на билки.
Майка ми излекува 7см. киста на яйчника с билки и подобни тампони на гореспоменатите.
Дядо ми е с рак но костите и с метастази в цялото тяло, лекарите му даваха няколко месеца, но с ежедневно пиене на какви ли не билки той е жив вече 4-та година.Не казвам,че се е излекувал, просто билките го крепят да е жив, а и той не приема никакви други лекарства.
В нашето семейство билките са на почит, защото сме изпитали ефекта им!По цял свят хората се обръщат към алтернативната медицина, само ние тук се тъпчем с колкото можем повече `хапове` и простотии и не вярваме....
В древността да не би да е имало лекарства, инджекции и операции...
Абе за всяка болка си има и билка! Peace
Десислава,и на твоята баба ли и се отпушиха трьбите?
Не мога да повярвам 4е млади хора пишат такива неща.
Дайте моля ви се тия билки,4е искам да ми се отпушат трьбите.
Иииии напишете пове4е 3а тампоните,4е тук по мага3ините продават някакви други ОБ, или нещо такова.....

# 69
  • Мнения: 522
Незнам от къде я изкара тая ирония, обаче прекаляваш вече Perla
Това е въпрос на личен избор.След като нямаш вяра на билките, не ги използвай, но и не се подигравай на тези, които им вярват и ги пият.
Уважавай, тези които не са на твоето мнение ако обичаш!
И бъди малко по-добронамерено настроена....

# 70
  • София
  • Мнения: 6 360
вижте какво, Десислава,

вярата е велик лечител, така е. традиционната медицина не отрича нито билките, нито вярата като елементи на лечението.
въпросът е в дозировката и в уместността на приложението.
един лекар, за разлика от такива като вас (т.е. некомпетентни верващи по форумите), никога няма да заблуди болен от рак или жена със запушени тръби, че билките ще ги излекуват, защото знае, че ТОВА НЕ Е ВЪЗМОЖНО!!!
билките си имат област на приложение в лечението и медицината ги използва активно, но те не са ПАНАЦЕЯ (универсално лекарство за всички болести!

така че, когато вдъхвате вяра и надежди, внимавайте да не прекалявате, защото не знаете дали няма да навредите повече с това.
ами я си представете, че някоя женица, подведена от вашите уверени приказки, вземе, че откаже инвитро при запушени тръби, а почне да клечи над зелки с надежда да отпуши тръбите и така загуби безценни години в напразно чакане?? вие ще понесете ли вината за това, което сте сторили най-небрежно, ей-така - с написване на 2-3 изречения в някакъв си форум в Интернет???

човек трябва да мисли, преди всичко...

# 71
  • Мнения: 1 029
Подкрепям цялото обяснение на Джам.Добре казано. smile3501
Пак казвам, никой тук не отрича помощта на билките-всички ги ползваме, но...
...когато вдъхвате вяра и надежди, внимавайте да не прекалявате, защото не знаете дали няма да навредите повече с това.
Ами я си представете, че някоя женица, подведена от вашите уверени приказки, вземе, че откаже инвитро при запушени тръби, а почне да клечи над зелки с надежда да отпуши тръбите и така загуби безценни години в напразно чакане?? Вие ще понесете ли вината за това, което сте сторили най-небрежно, ей-така - с написване на 2-3 изречения в някакъв си форум в Интернет???

човек трябва да мисли, преди всичко...
Успех на всички!

# 72
Ами ако тази женица е събрала оттук-оттам няколко хиляди и инвитрото се окаже неуспешно?А дори за осиновяване трябват и пари ,и търпение, и вяра.Тогава какво-вярата ли да си отнемем,като гледаме надменно към кофите със зелки.Щом се предават тези рецепти,значи в тях има частица истина и има полза.Може и да разширяват малко тръбите-защо не,в зелето има много ценни съставки.Една билкарка е излекувала баба ми от рак на езика/цяла година раничката не заздравявала/само с 2 намазвания изчезнал.Мехлема го приготвила пред нея-запалила някакви билки и ги разбъркала с мас.Раничката не била психологически проблем,повярвайте.После майка ми завела при нея мъж и жена ,които 7 години нямали деца,пили нещо и двамата,ходили омотани около кръста с нещо и още същия месец жената забременяла.Едва ли проблема е бил психически.Сега майка ми съжалява,че бабата отдавна е умряла.Синът и бил станал лекар-дано е добър като нея.А човешката мисъл и концентрирана енергия е толкова силна,че и тръби може да отпуши-защо не,не сме поискали,не сме отпушили/майтап!/Това е според уроците на Норбеков-дано да е прав,милия,защото теориите му ми харесват и смятам да го поупражнявам.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 360
cherri t,

ти нищо, ама нищичко не си разбрала от моя постинг...

като чета писания като твоето и горчиво съжалявам, че Интернет стана толкова достъпен за всички...

# 74
  • Мнения: 522
Абе извинявай ама ти за каква точно се мислиш?

Общи условия

Активация на акаунт