Латекс или боя за вътрешно боядисване ?

  • 11 083
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 397
Така, имаше скоро тема ама не я намирам все старите теми ми се появяват.
Питането ми е с какво е по добре да боядисам стаите с латекс или боя, част от стените ще са със тапети.
И да ми препоръчате латекс или боя фирма. Замислям се сега докато пиша дали да се занимавам изобщо с латекс ами да не направя всичко в тапети  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 303
Има страхотни цветове и при тапетите, и при латекса.
У дома всички стаи са с латекс, едната стена зад секцията ни е с тапет.
За марките латекс, нямам опит, нашият е миещ се, мисля че марката беше Полисан.

# 2
  • Мнения: 0
Винаги съм мислила че латексът е боя.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 397
Винаги съм мислила че латексът е боя.

Ами не знам дали е едно, ама по магазините има боя за вътрешно боядисване и латекс  newsm78
Може би латекса седи по сух на пипане, а пък боята си е по гладко и може да се мие  newsm78

# 4
  • Мнения: 0
Вероятно трябваше да попиташ там където си видяла с какво е по-различна от латекса. Принципно, боите за вътрешно боядисване е прието да бъдат наричани латекс. Който пък от своя страна бива много различен като качество и възможности за миене. Качествения латекс се мие не по-лошо от блажна боя.

# 5
  • Мнения: 1 310
Аз избрах бои, които се мият.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз избрах бои, които се мият.  Peace

Кажи на коя фирма си взела, доволна си предполагам  Hug

# 7
  • Мнения: 1 310
Аз избрах бои, които се мият.  Peace

Кажи на коя фирма си взела, доволна си предполагам  Hug
Много!  Peace
Това в спалнята, защото можеше да се оцвети в цвят праскова.
Това в другите стаи, защото първата не можеше да се оцвети в желаните от нас цветове /тонирането било свързано с вискозитета на боята/.  Peace
Но във всички стаи мих стените - перфектна е.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 397
Благодаря ти много , тази седмица като поръчам паркета , започвам обикалянето за стените  Tired

# 9
  • Мнения: 91
kimbolina ние боядисахме стените на апартамента с Алпина - немска. Тонира се в най-различни цветове според желанието. Тонираха ни я в Практикера.
http://www.alpina-farben.de/

# 10
  • София
  • Мнения: 4 397
kimbolina ние боядисахме стените на апартамента с Алпина - немска. Тонира се в най-различни цветове според желанието. Тонираха ни я в Практикера.
http://www.alpina-farben.de/

Ами така мислих да направя , да обиколя Практикер и Бриколаж и да приключвам този въпрос. Идеята ми е на по скритите стени където ще има мебели и гардероби да е латекс, а на по откритите сени да сложа от тапетите на Есприт  Peace

# 11
  • Мнения: 3 526
Латексът е вид боя, вододисперсионна.
Аз боядисвах с този вид боя за вътрешно боядисване на стени/латекс по народному/ - "Вододисперсионна боя със стирол- акрилатен съполимер във водна фаза" на Оргахим е продукта, или другото му име е "Леко със сребърни йони".
Доволна съм, мие се, и има много добра покривност, т.е. малък разход на количество боя.

# 12
  • Мнения: 1 310
Латексът е вид боя, вододисперсионна.
Аз боядисвах с този вид боя за вътрешно боядисване на стени/латекс по народному/ - "Вододисперсионна боя със стирол- акрилатен съполимер във водна фаза" на Оргахим е продукта, или другото му име е "Леко със сребърни йони".
Доволна съм, мие се, и има много добра покривност, т.е. малък разход на количество боя.
Да. Това забравих да спомена.  Peace

# 13
  • Мнения: 95
С две ръце съм за Оргахим!Тази година боядисвах с няколко вида бои.Не си купувайте за нищо на света Кастело!Таванът ми се рони.Отделно като боядисвахме все едно се боядисваше с вар.Ползвах и друг вид,но забравих каква и от нея не съм доволна.Тонирахме на машина на Оргахим бои,с които боядисахме в кухнята.Има много малък разход и вече няколко пъти съм мила мазни ръчички и нарисувано с молив.Но тази Леко интерин е от по-нисък клас, в хола ни е боядисвано с нея,но сега като мия и стои някак по различна стената,но все пак имаше изсипано кафе!

# 14
  • Мнения: 138
Каквато и боя да изберете задължително първо грундирайте стените - обезпрашават се и се уеднаквява основата. Така ще намалите разхода на боя. Ние ползвахме GBC Izolak. Специално търсехме бял грунд, а не прозрачен. Таваните вече са боядисани, идеално бели с два слоя латекс. Другата седмица майстора продължава със стените.

Общи условия

Активация на акаунт