Дали имам достатъчно кърма?

  • 567
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 658
Към стара тема пускам ново запитване.Затова и надолу има отговори.
Захранихме се на 1.12 със зеленчуково пюре и на обяд ядем вече около 60 грама+кърма.Обаче от едно будене през нощта минахме на две, съответно и на две нощни хранения.Интересното е,че са на интервал 3-3.5 часа.Някои деца на тази възраст се отказват от нощното папане,а ние го въведохме.Зъбче нямаме и не е подут венеца. Дали да и го мажа с нещо?Нощно време отказва вода /започнах да и предлагам като въведох зел.пюре/.Но повече ме притеснява дали и стига кърмата?

Последна редакция: сб, 10 дек 2005, 09:24 от Ali97

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По принцип прави задължителната нощна пауза от 6-7 часа,обаче означава ли това че кърмата ми не достига?
Мила,няма такова нещо като задължителна нощна пауза - ако детето е гладно,даваш да суче,дори да яде през половин час нощем.Това изобщо не е показател има или няма кърма .Както и сама си се убедила,дори даването на допълнително мляко не я кара да спи цяла нощ.Вариантите са два - или са ви започнали зъбките,което е най-вероятното,особено щом е взела да се буди с рев вече,или просто е нещо временно,което ще отмине (и често се дължи на това,че на тази възраст децата вече стават много любопитни,лесно се разсейват и залисват и не се хранят добре през деня,защото си отвличат вниманието - съответно наваксват с нощно сучене,което е съвсем нормално).
Повечето деца се будят нощем по няколко пъти до около двегодишната си възраст,като това няма никаква връзка с количеството и вида на храната.Каквото и да даваш за ядене (много често майките мечтаят за момента,когато ще започнат да дават каша вечер,за да спяло детето цяла нощ - и остават жестоко разочаровани,че няма никакъв ефект),нощните будения ще си продължат.Кърменето е най-ефективното средство в тези случаи,понеже позволява да се будите за възможно най-кратко време и действа безотказно като приспивателно,след което всички продължавате да спите.
За твое успокоение ще ти кажа . а ще се включат и другите момичета да  потвърдят,че и при тях е така - че моята дребна се буди най-малко 2х нощем,и това е вече прекрасно и се случва отскоро - само допреди няколко седмици минималния брой нощни кърмения ни беше 5,а максималния не съм го броила - но се е случвало да суче и на всеки 15мин,когато излизаха зъбките.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 658
Хедра благодаря за отговора,който малко поне ме успокоява,но мен ме притеснява това,че тя досега не се будеше нощно време.Но трябва да погледна за зъбче,макар да няма такива признаци.Иначе наистина от около седмица-две е станала много любопитна и докато преди сучеше по 15-20 минути,сега повече от 10 минути не и се събират или рядко.

# 3
  • Мнения: 2 655
Питай бебка не нас. Wink
Давай и да суче колкото си иска през ноща. Не забравяй, че така най-добре се стимулира производството на мляко. Може и зъбки да Ви поникват, а може да прави к.стачка. Ти сама ще разбереш.
Ако се съмняваш в себа си, просто я слагай по често на гърдата и пии повече течности.
КЪСМЕТ и не бързай с дохранването.
Тя има един живот пред себе си, в който ще има достатъчно време да папа.
Сега е ред на кърменето и толкова.

# 4
  • Мнения: 7 106
Али, сигурно ще се включат и други майчета с подобен опит, но искам да ти кажа, че много бебета, които са си спяли спокойно по цяла нощ, в един момент започват да се будят. Вие наближавате шестия месец, когато (средно) започват да растат збките. Сигурно знаеш, че това си е доста продължителен и болезнен процес. Ако хвърлиш едно око в другия форум - за бебетата на адаптирано мляко, ще видиш, че и там, макар да е точно дозирана порцията и АМ да е по-засищащо, имам бебешоци, които се будят и си търсят бутилката.
При вас не мисля, че будетето е породено от чувство за глад, ами по-скоро от дискомфорт от зъбоникнене, желание за сукане, а някои бебета просто не могат да заспят сами след пробуждане и търсят успокоението на гърдата/биберона.
Моята дъщеря сама се отказа от нощното хранене (без това ранното към 5-6 часа сутринта) на около 3 месеца и малко преди 6-ия месец започна да се буди пак. даже и когато вечерята и беше по-обилна от моята + кърмене за приспиване, пак се събуждаше минимум по 2-3 пъти нощем.
Ако само това е причината поради която смяташ, че кърмата ти е намаляла - да знаеш, че не е така Peace.

# 5
  • Мнения: 113
Мисля, че може и зъбче да я тормози. Така реагира и Кубрат, някъде около 3-4 седмици преди да избие зъбчето. После се успокоява за известен период от време. Ако венците са удебелени и релефни, сигурно го тормозят зъбите, милото! smile3522

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен се буди, защото почват зъбите.И пържола с картофи да дадеш за вечеря, пак ще се буди - като майка на по-голямо дете, което яде пържола с картофи, те уверявам в този факт Mr. Green
Зареди се с търпение, защото тепърва циркът почва Crazy

# 7
  • Мнения: 1 107
Али, сигурно ще се включат и други майчета с подобен опит, но искам да ти кажа, че много бебета, които са си спяли спокойно по цяла нощ, в един момент започват да се будят.

Аз съм от тези  Wink Както си спеше от 20.30 до 6.30 сутринта (още от втория месец), така от около месец започна да похапва към 12, понякога към 2 или към 4, но не всяка нощ, а когато му скимне. Най-вероятно са зъбки.
Добрата новина е, че кърмата ми определено се увеличи newsm44
Давай му, когато пожелае и няма и да ти мине през ума, че не ти достига Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 11 658
Просто повдигам темата!

# 9
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Много банален отговор, ама как наддава? Ако наддава добре, няма за какво да се тревожиш.
А за нощните будения и причините за тях можеш да прочетеш в други теми и ще видиш, че гладът далеч не е единствената причина за събуждане. Бебка вече е пораснала, събира повече впечатления през деня и през нощта е по-превъзбудена - ето още една причина, освен глада и зъбите.

# 10
  • Мнения: 313
Абсолютно съм съгласна с другите мами....купонът започва Laughing...зъби или впечетления,нощните кърмения са факт и по мои наблюдения някъде до към 1год и малко са доста чести.

Общи условия

Активация на акаунт