Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 848 589
  • 2 312
  •   1
Отговори
  • В страната на бурите
  • Мнения: 958
Здравейте, наскоро попаднах на  солите на д-р Шуслер и ще се радвам някой да сподели, ако ги е ползвал. Аз лично си взех два вида, които комбинирам, но от твърде скоро, за да имам впечатления.

Намерих тази информация:

lhttp://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/how-schuessl … s-work/index.html

Доколкото разбрах могат да се комбинират безвредно с хомеопатичните лекарства.

# 1
  • Мнения: 1 100
Съпругът ми ги пи преди 2-3 години за по-бързо възстановяване след операция, но не може да прецени дали по-бързо се е възстановил. Laughing
Аз пих 1 месец за премахване на сенки под очите, но ефект не видях и ги спрях. Преди няколко месеца открих и хомеопатична козметика със шуслерови соли, купих си крем №5, който е за премахване на сенки под очите, ефектът пак беше нулев, което не е нищо необичайно в моя случай.

Може би наистина трябва да се употребяват мнооогоо дълго, за да се види/усети резултат.

# 2
  • Мнения: 468
Не  Grinning просто трябва да бъде правилно предписано, от квалифициран да го направи специалист.

# 3
  • Мнения: 1 100
На съпругът ми ги предписа лекар, не може да прецени имали ли са ефект, защото никой не знае без тях за колко време щеше да се възстанови. Може и да са помогнали.
Моите соли си ги самоназначих, вярно. Laughing В аптеката ми дадоха брошура с много подробни разяснения, главно трябваше да се определи цвета на кръговете под очите, за да се избере подходящата сол. Но определянето на цвета е трудна работа, струва ми се, че моите се променят и това усложнява избора.

# 4
  • В страната на бурите
  • Мнения: 958
А как трябва да се приемат - четох, че 30 минути преди ядене.

# 5
  • София
  • Мнения: 0

 На този сайт има доста подробна информация за клетъчните соли на Шуслер.Изброени са симптомите при недостиг на някоя от тях.Най-често се приемат в комбинация.

http://www.angelfire.com/alt2/subtle_energy_healin/schuessler/

# 6
  • Мнения: 823
И аз  скоро научих за шуслеровите соли и събирам информация.

# 7
  • Мнения: 400
Миналата седмица хомеопатката изпаса Шуслерова сол №3 - Ferrum phosphate на двете ми деца (баткото ни донесе вирус от градината със силно зачервено гърло, сополи и кашлица). Сина ми се оправи само от тях + Echinacea 5C. Но при малката явно не бяха достатъчни само тези соли и се наложи няколко дена по късно да й изпише друго хомеопатично лекарство. До преди това нямах никаква информация за Шуслеровите соли, както и не съм ги ползвала лично.Така, че това е единственото което мога да кажа за тях.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте,
от около месец и половина пия Шуслерова сол номер 11( коса, кожа и нокти) и съм страшно доволна. Попринцип имам много чупливи нокти и тънка коса склонна към  омазняване и цъфтене. В момнта ноктите ми са по-здрави от всякога и лака който преди държеше ден, два сега го нося по цяла седмица, а косата не се омазнява така кофти както преди и не цъфти и е много лъскава!
Само да уточня че преди 3 месеца пиех Цитросепт, от който също имаше подобрение, обаче след като го спрях се влошиха нещатата и сега след месец и половина Шуслерова сол всичко е супер. Пия по 1 таблетка на ден, и така в продължение на 3 месеца(така ми го предписа лекарката).
Дано след като я пра да не стане като след Цитросепта.

Успех с Шуслеровите соли!

# 9
  • Мнения: 13 512
ползвам ги от няколко години, пускала съм и тема тогава тук. Те са си хомеопатия в десетично разреждане, тъканни соли.  В Англия продават и готови комбинации за ралични проблеми. Аз , на принципа на хомеопатията не ги смесвам. Слагат се 15 мин преди или след храна , под езика, по 1-2 гранули( бройката отново не е от значение). Чух,че вече ги имало и в българия, това е чудесно!

# 10
  • Мнения: 255
Шуслеровите соли могат да се комбинират с други хомеопатични лекарства, както и по между си.
Те са в хомеопатично 6D разреждане - в тях ИМА материална субстанция, за разлика от другите хомеопатични в C-разреждане, в които няма остатъчно вещество. Идеята е да се насити организма с нужните соли, а те са в такова разреждане, което ползволява да се усвояват директно от клетките. При определени заболявания организмът изразходва повече от определени минерали и солите на д-р Шуслер помагат да бъде възстановен този дефицит.

# 11
  • Мнения: 107
Точно се чудех в коя тема да попитам за тези соли и забелязвате ли ефект от тях.
Аз - не.

Пия Ферум Фосфорикум трети ден по предписание на хомеопат, за да се преборя с течащ нос, гърлобол и епизодична кашлица от секретите. Не виждам, обаче никакъв ефект, продължавам да се чувствам зле.  Naughty

# 12
  • Мнения: 255
Точно се чудех в коя тема да попитам за тези соли и забелязвате ли ефект от тях.
Аз - не.

Пия Ферум Фосфорикум трети ден по предписание на хомеопат, за да се преборя с течащ нос, гърлобол и епизодична кашлица от секретите. Не виждам, обаче никакъв ефект, продължавам да се чувствам зле.  Naughty

И аз в момента пия същата сол от вчера, защото имам лека хрема, по-добре съм, но вземам и водорасли на Аквасорс. Ферум Фосфорикум (№ 3) се взема през първата фаза на възпалението. Ако се изострят симпомите, т.е сополите станат обилни, има болка и т.н.,  вече идва ред на сол № 4.  При последна фаза на възпалителния процес е нужна сол № 6.
Количеството също така има значение.

За мен възпаленото гърло е по-сериозен симптом, аз лично за себе си не бих разчитала само на тъканни соли или на добавки при гърлобол,  тичам при хомеопата за хомеопатично лекарство.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 168
На мен ми помогнаха.
Пих ги заради тежки  стрии, но и се мазах със същото Simple Smile , тогава от Германия.
Освен с Шуслеровата сол обаче се мазах и с едно невероятно масло на Кларинс (от 3 вида масла- лешниково, от здравец и третото забравих)
и не мога да преценя от кое намаляха в огромна степен. Тогава ми вадеха очите, сега не им обръщам внимание.

Няма да кажа коя сол е обаче, защото ми беше предписано от хомеопат.

# 14
  • Мнения: 13 512
Шуслеровите соли няма нужда  да се назначават от хомеопат. Занимавам се с тях от няколко години и ако знаете какъв ви е проблема,можете да си ги назначавате сами. Дозировките са написани наопаковката. За кожа и съединителна тъкан се предписва Калциум Флуоратум.
Има вече и на български информация,запознайте сеи действайте смело!

Общи условия

Активация на акаунт