Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 819
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 49
Благодаря, за бързия отговор.

# 946
  • Мнения: 15
По колко се дава на 8 месечно бебе с много силна хрема?

# 947
  • Варна
  • Мнения: 170
По колко се дава на 8 месечно бебе с много силна хрема?

Ако са бистри сополките 3*1 т тройка, ако са гъсти  четворка в същото количество.

# 948
  • София
  • Мнения: 3 752
Има шуслерови соли за кариес(не си спомням в момента кой номер беше,но го имам записан).Синът ми е на 5г. и започна да сменя зъбките.Любители сме на сладкото.Имаме си 4 пломби на млечни зъбки.По колко таблетки да давам профилактично,за да застраховаме новите зъбчета?

# 949
  • Варна
  • Мнения: 170
Има шуслерови соли за кариес(не си спомням в момента кой номер беше,но го имам записан).Синът ми е на 5г. и започна да сменя зъбките.Любители сме на сладкото.Имаме си 4 пломби на млечни зъбки.По колко таблетки да давам профилактично,за да застраховаме новите зъбчета?
Шуслерови соли за здрави зъби

    №1-Calcium fluoratum                                                 
    №2- Calcium phosphoricum
    №7-Magnesium phosphoricum
    №8- Natrium chloratum
Профилактично: 3 пъти на ден по 1 – 2 таблетки.
Продължителност на лечението 2-3 месеца или до постигане на желания резултат.
Това съм записала аз от едно предаване на д-Р Папазова

# 950
  • Мнения: 8 891
Дъщеря ми /3г и 9м/ е с белезникави секрети от няколко дни. Трудно ги изкарва вън и се закашля. Спи със затворена уста, диша през нослето, но на моменти шумно. ШС4 ли е избора в такъв случай или някаква комбинация? По каква схема?

# 951
  • Мнения: 1 992
Дъщеря ми /3г и 9м/ е с белезникави секрети от няколко дни. Трудно ги изкарва вън и се закашля. Спи със затворена уста, диша през нослето, но на моменти шумно. ШС4 ли е избора в такъв случай или някаква комбинация? По каква схема?
Ние бяхме така цяла седмица и се мъчихме 7 дена със Соли 3,6 и 8- 3 по 1.Оказа се грешно и сополите станаха по-обилни и направо зелени.Отидохме си на хомеопат и ни изписа Пулсатил CH 30 (на боарон) и соли 6 и 12. И трите неща се пият 3 пъти по 5 от всяко! Детето ми е на 3.5 г.
Дано съм била полезна.На третия ден сополите доста намаляха,вече сме много по-добре,но ще ни отнеме време,заради неправилното лечение.

# 952
  • Мнения: 8 891
Re от Ре, благодаря. Боаронски монопрепарати без назначение от хомеопат ме е страх да давам. Вероятно Пулсатила е конституционното лекарство за твоето дете.
ШС 3 знам, че е за начало на инфекции и мисля, че благодарение на нея дъщеря ми не вдигна по-висока Т от 38.5. Но сега си мисля за ШС 4 и се надявам и други да се включат с опит.

# 953
  • Мнения: 103
Здравейте,подходяща ли е ШС номер 3 при детенце на годинка и нещо с течащи бистри сополи и кашлица от доста време? Може ли да се дава през 15 мин.?Коя друга сол е подходяща в случая?

# 954
  • Мнения: 39
Здравейте,подходяща ли е ШС номер 3 при детенце на годинка и нещо с течащи бистри сополи и кашлица от доста време? Може ли да се дава през 15 мин.?Коя друга сол е подходяща в случая?

И номер 8- 3*1

# 955
  • Мнения: 1 992
Здравейте,искам да си поръчам соли  но не знам каква е разликата между Солите на фирма DHU и солите Фирма Pflueger. Има ли разлика в солите или само в цената?

# 956
  • Мнения: 1 111
Според мен няма разлика Peace

# 957
  • Мнения: 1 992
Според мен няма разлика Peace

Благодаря! Hug

# 958
  • Мнения: 1 095
Здравейте,искам да си поръчам соли  но не знам каква е разликата между Солите на фирма DHU и солите Фирма Pflueger. Има ли разлика в солите или само в цената?

Доколкото знам единствената разлика е фирмата производител.
Потентността е еднаква, но цената на Pflueger е по-ниска.

# 959
  • Мнения: 1 099
Аз вземам тези на Pflueger и са също толкова добри, колкото и тези на ДХУ. Peace

Общи условия

Активация на акаунт