Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 849 245
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 40
Ванилия Канелска, съгласна съм с теб. Друго което ми прави впечатление е, че тук в БГ включват много големи комбинации ... ако има как всичките да ги вземаш. Наистина трябва да се вземат само от тази сол от която за даден момент организма изпитва нужда. Дори и да се наложи някаква комбинация не мисля, че тя трябва да надвишава 3-4 соли.

# 706
  • Мнения: 1 100
Дори и да се наложи някаква комбинация не мисля, че тя трябва да надвишава 3-4 соли.
Да, едновременно могат да се комбинират максимум 4 соли, не повече. Така пише в книжките, които раздават в тукашните аптеки.

# 707
  • Мнения: 287
от месец и половина взимам соли 1 и 11 по 2 сутрин и вечер,имах обилен косопад сега вече нямам никакъв бръчиците пачи крак станаха съвсем незабелижими,това е факт т.к. се вглеждам през ден именно с тази цел да проследя дали ще се изглажда лицето( аз съм млада още и нямам кой знае колко но мимически си имам,или имах до скоро).Но откакто ги взимам ми се появи някакво главоболие и като че ли кръвното ми се покачва,на какво ли се дължи,дали са наистина безвредни щом действат така.За сега няма да ги спирам ще проверя още малко




това все едно аз съм го писала  newsm78 и при мен започна повишаване на кръвното + главоболие
мисля, че  е точно от солите и ги спирам за известно време, за да съм сигурна, че те ми действат така. Това ме навежда на мисълта, че не са съвсем "безобидни"  Thinking

# 708
  • Мнения: 1 100
Ужасно звучи, да не би да сте се пренаситили на този вид соли, т.е. да не сте имали липса или да е била малка? Но пък уж 2-3 месеца могат да се пият. Аз не мога да съм толкова постоянна, пила съм максимум по 2 седмици.

# 709
  • Мнения: 1 111
Аз съм пила близо година без прекъсване,но не съм получавала главоболие и повишено кръвно.

# 710
  • Мнения: 1 095
Това за 5-те таблетки съм го виждала само в български сайтове. Според мен злоупотребяват.
При нас /в Унгария/ препоръката е 3*1 табл. дневно в продължение на 2-3 месеца при констатиране на липсваща в организма сол/и на база лицева диагностика.
При остри състояния на 10-15 минути по 1 табл., а при хронични - 3 пъти дневно по 1-2 табл.

А дали има разлика в потенцията-разреждането и затова да са различни бройките, които се предписват ?  newsm78

# 711
  • Мнения: X
....... и за не знам как точно да формулирам проблема - прекалено изхвърляне на вода от организма (след всяка една изпита чаша вода ходя по малка нужда поне 5-6 пъти ) ......

Коя сол взимаш за това?

# 712
  • Мнения: 657
Аз се чудя сега ако спра да пия вече тези соли (които пия вече един месец) дали пак ще се появи косопада или те ти насищат организма и не би трябвало да капе отново?

# 713
  • Мнения: 287
ekaterina II   аз също пиех 1 и 11 за косата и кожата. След спирането им определено положението пак започва да се "влошава". Може само при мен да е така  newsm78

# 714
  • Мнения: 657
ekaterina II   аз също пиех 1 и 11 за косата и кожата. След спирането им определено положението пак започва да се "влошава". Може само при мен да е така  newsm78
лошо,но пък и с кръвно и главобол още по-лошо.А къде е гаранцията че като ги спра след още 2 месеца както пишат пак няма да се появи косопада

# 715
  • Мнения: 40
vany666 солите няма как да ти навредят, може да не ти помогнат, ако не са правилно подбрани. Най-добре се посъветвайте с вашия класически хомеопат и прочетете повече инфо за да сте спокойни :
http://holistichno.com/%D1%88%D1%83%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B … %D0%B0%D0%B4.html
и
http://www.schusslersalts.com/wcm/mb/schuessler/bg/schuessler-salts/index.html

# 716
  • Мнения: 1 100
А дали има разлика в потенцията-разреждането и затова да са различни бройките, които се предписват ?  newsm78
Да, има разлика в потенцията - D6 и D12, но се пият в същата дозировка.
 
Четох вчера тук-там. Наистина няма начин от разредени минерали някой да получи високо кръвно и главоболие, търсете другаде причината, момичета.

# 717
  • Мнения: 1 095
А дали има разлика в потенцията-разреждането и затова да са различни бройките, които се предписват ?  newsm78
Да, има разлика в потенцията - D6 и D12, но се пият в същата дозировка.
 
Четох вчера тук-там. Наистина няма начин от разредени минерали някой да получи високо кръвно и главоболие, търсете другаде причината, момичета.

Благодаря ти, Ванилия Канелска  Hug Попитах това, защото се замислям дали да не си купя солите от някой сайт извън БГ, че тук е една цифромания  Crazy
И аз искам да ползвам 5,9 и 10  Flutter

# 718
  • Русе
  • Мнения: 904
Привет момичета да ви попитам тези соли стават ли за дете на 2.5 год

# 719
  • Мнения: 40
tani_07 да стават, дори за бебета, но за по-малките деца трябва да се разтворят в малко водичка.

Общи условия

Активация на акаунт