Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 996
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 915
  • София
  • Мнения: 3 752
rumi1234
Хвърли един поглед на 60стр.

# 916
  • Бургас
  • Мнения: 255
Не разбрах как се поръчва от там?

Една мацка поръчва от немска онлайн аптека. Доставката е 2.50лв.
Цените са 50% по-евтини от тук. Разгледай страницата, има пълна информация. Има и телефон за връзка с момичето - Росица Бабикова. Peace

Здравейте, момичета. Благодаря на *Tea* за споделянето на страниката ми. Радвам се, че все повече хора се доверяват на хомеопатията и ШС и загърбват АБ. Да ви се представя, аз съм Росица Бабикова:)))) Hug
от работа нямам достъп до фейсбук,но вкъщи ще се възползвам

# 917
  • Велико Търново
  • Мнения: 7
rumi1234
Хвърли един поглед на 60стр.

Маги аз лично съм ги пила и си ги купих тук от аптеката без да ги поръчвам в тази немската но ефекта при мен беше нулев дано тези от Германия да са по добри

# 918
  • Мнения: 1 099
Аз не виждам разлика между различните марки.

Ако не действат, по- скоро помислете да пробвате друг номер Peace

# 919
  • Мнения: 1
Зравейте! Моля да ме посъветвате за високо кръвно(висока долна граница) каква Шуслерова сол да си закупя.Благодаря Ви предварително! Rolling Eyes

# 920
  • Мнения: 836
Зравейте! Моля да ме посъветвате за високо кръвно(висока долна граница) каква Шуслерова сол да си закупя.

Цитат
При високо/ниско кръвно
Главоболието при хипертониците/хипотониците е особено тревожен симптом. В случай че сте от тях, и имате подобен проблем, задължително потърсете лекарска помощ. Дръжте нивата на кръвното си налягане в нормални граници, като се храните балансирано и се движите всеки ден. Помощ за нормализиране на кръвното ще ви осигурят и специалните комбинации от Шуслерови соли. При хипертония се приемат №4, №7 и №8. При хипотония №3,№5 и №8. И в двата случая терапията продължава минимум 3-6 месеца – всеки ден от всяка сол по 3 таблетки.

https://www.facebook.com/schusslersalts.bg/posts/322618211114927

# 921
  • Мнения: 1
Благодаря Ви!

# 922
  • Мнения: 23
Здравейте. Моето синче е с нисък хемоглобин, може ли по някакъв начин чрез тези соли за се повиши???   newsm78

# 923
  • Мнения: 1 544
Желязодефицитна анемия
Ferrum phosphoricum No. 3- 3 таблетки сутрин
Kalium phosphoricum No. 5 -3 таблетки на обяд
Calcium phosphoricim No. 2- 3 таблетки вечер

Това поне съм свалила от сайта им.Нека някой по-запознат също коментира,моето дете също е с нисък хемоглобин,много е мъничък-а и не искам да го тъпча с мултивитамини.

# 924
  • Мнения: 836
Моето синче е с нисък хемоглобин   


ниският хемоглобин обикновено е СИМПТОМ, а не диагноза.
по-важно е да се открие какво го предизвиква.
и колкото по-рано, толкова по-добре.
с маскиране на симптома няма да се получи дълготраен ефект  Peace

# 925
  • Мнения: 1 998
Благодарение на мила съфорумка се сдобих със сканираната книга -"Солите на Д-р Шуслер"
Да попитам дали някой има сканирана книгата- "Шуслерови соли за деца"  Praynig
Много искам да я прочета!

# 926
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Момичета, знам , че доста е писано за соли номер 3,4 и 6, но едно не ми е ясно. При първи симптоми на настинка как точно се дават? Сутрин номер 3, обед номер 4 и вечер номер 6 или няколко дена се дава само номер 3 и после се включват и другите?

# 927
  • Мнения: 1 099
Първо се почва с 3, при задълбочаване кашлица, хрема и тн. 4 и като отшуми 6.
Аз така процедирам.
3 е хубаво още при първото дращене на гърлото да се даде. Дори и превантивн може да се дава в това време Simple Smile

# 928
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Първо се почва с 3, при задълбочаване кашлица, хрема и тн. 4 и като отшуми 6.
Аз така процедирам.
3 е хубаво още при първото дращене на гърлото да се даде. Дори и превантивн може да се дава в това време Simple Smile

Ами, малкия в момента има лека хрема. Сутринта дадох 3т от номер 3. Така ли да продължавам? Сутрин, обед и вечер по 3т от номер 3 ?

# 929
  • Мнения: 1 998
Аз от прочетеното до тук разбрах, че за белезникава,обилна хрема се дават номера- 3; 4; 8 . Започнах да давам от трите соли по 1 таблетка 3 пъти на ден.Дали това е правилно? Само от четене не мога да се ориентирам много  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт