Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 545
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 0
Здравейте,
Искам да попитам каква комбинация от солите трябва да ползвам за Акне.  Но за акне не като кожен, а хормонален проблем. От няколко години всяка есен ми излиза обрив по скулите и шията (ситни подкожни бели пъпчици), който избива като гноийни пъпки. Моля за помоща Ви.  Sad

Според мен ти е нужна консултация със специалист, от личен опит бих препоръчала д-р Пашкулев.
Голяма част от нещата които предписва са правени лично от него.

# 1 021
  • Мнения: 1 099
Здравейте,
Искам да попитам каква комбинация от солите трябва да ползвам за Акне.  Но за акне не като кожен, а хормонален проблем. От няколко години всяка есен ми излиза обрив по скулите и шията (ситни подкожни бели пъпчици), който избива като гноийни пъпки. Моля за помоща Ви.  Sad

9 е за всички видове пъпки.
За регулиране на хормоните- 2, 4, 7.
1, 3 за регенерация на кожата

9 пробвай първо. Много мощна сол сол за пъпки. 3 пъти на ден по 3,4.
Добре си се насочила към Шуслеровите соли, помагат много и бързо ще забележиш резултати.  Peace

# 1 022
  • Мнения: 357
Момичета, ако се интересувате от шуслерови соли на по-добра цена пишете ми на лични! Аз и мои приятелки ползваме тези соли вече 7-8 месеца и сме доволни! Започнах да се занимавам с това по молба на приятелка от Добрич! Надявам се да съм Ви полезна и с извинение за спама!

# 1 023
  • Мнения: 1 095
mama merita, пиши за какви цени става дума, защото повечето от нас вече си пазарят чрез Роска, която прави общи поръчки през една он лайн немска аптека. Ето виж там какви са цените: https://www.facebook.com/Shuslerovisoli?fref=ts

# 1 024
# 1 025
  • Мнения: 1 095
Роска, благодаря за бързата доставка!   bouquet

Връщам се сега назад да чета как се приемат точно тия соли Simple Smile

# 1 026
  • Мнения: 1 095
Здравейте, момичета!  bouquet
Четох, четох и зациклих, та моля за помощ!  Praynig
Моят мъж е с хроничен фарингит и вечер докато спи, толкова му изсъхва цялата уста, че направо се слепва ( по негово описание). Каква сол или комбинация да му купя и как да ги приема?


Шуслерова сол №12 има очистващ и секретолитичен ефект и се прилага
при всички катари с течен слузен секрет: хроничен бронхит, фарингити,
тонзилити, синуити, средни отити, остър и хроничен ринит.
А за пресъхване на устата дават номер 8.

Роска, не мога да намеря как се приемат и по колко. Можеш ли да ми помогнеш?

# 1 027
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте, момичета!  bouquet
Четох, четох и зациклих, та моля за помощ!  Praynig
Моят мъж е с хроничен фарингит и вечер докато спи, толкова му изсъхва цялата уста, че направо се слепва ( по негово описание). Каква сол или комбинация да му купя и как да ги приема?


Шуслерова сол №12 има очистващ и секретолитичен ефект и се прилага
при всички катари с течен слузен секрет: хроничен бронхит, фарингити,
тонзилити, синуити, средни отити, остър и хроничен ринит.
А за пресъхване на устата дават номер 8.

Роска, не мога да намеря как се приемат и по колко. Можеш ли да ми помогнеш?
Приемат се по 2 - 3 табл.от всяка сол дневно до отшумяване на проблема. По съвет на моята лекарка, която каза също, че е хубаво да има поне половин час от приема на едната сол, преди приема на другата .  bouquet

# 1 028
  • Мнения: 1 095
Здравейте, момичета!  bouquet
Четох, четох и зациклих, та моля за помощ!  Praynig
Моят мъж е с хроничен фарингит и вечер докато спи, толкова му изсъхва цялата уста, че направо се слепва ( по негово описание). Каква сол или комбинация да му купя и как да ги приема?


Шуслерова сол №12 има очистващ и секретолитичен ефект и се прилага
при всички катари с течен слузен секрет: хроничен бронхит, фарингити,
тонзилити, синуити, средни отити, остър и хроничен ринит.
А за пресъхване на устата дават номер 8.

Роска, не мога да намеря как се приемат и по колко. Можеш ли да ми помогнеш?
Приемат се по 2 - 3 табл.от всяка сол дневно до отшумяване на проблема. По съвет на моята лекарка, която каза също, че е хубаво да има поне половин час от приема на едната сол, преди приема на другата .  bouquet

  bouquet  Hug

# 1 029
  • Мнения: 2
Благодаря, ще потърся да си ги набавя и да ги почвам надявам се да ми помогнат  Wink

# 1 030
  • Мнения: 0
Здравейте,мами. И аз съм много доволна от Шуслеровите соли. Лекарят ги предписа миналата година на малката, защото боледуваше през месец. Първо взимаше номер 3 (3 пъти x 1табл.), а после ги комбинирахме с 6 и 7. Оттогава не е боледувала.  Peace Наскоро си направих някакъв тест за определяне от какви соли имам нужда, тъй като кожата ми започна доста да се омазнява, появиха ми се и черни точки. Взех си солите и отново имаше ефект.  Hug
Може да си напаравите и вие теста - напишете в гугъл "Тест за самодиагностика - Шуслерови соли" и излиза сайта.  Там има въпросник със симптомите и след като си попълниш всичко накрая ти изписва номера на солта или комбинацията.  Много е удобно, спестява ни разкарването до лекаря.

Последна редакция: нд, 08 дек 2013, 09:42 от mama.mimi

# 1 031
  • София
  • Мнения: 3 752
Кои соли си взехте за черните точки и омазняването?

# 1 032
  • Мнения: 0
Резултатът от теста за самодиагностика, който си направих беше, че се нуждая от сол №9. Даже ми изписа и как да се взима - 3 пъти дневно по 5 таблетки в продължителност на 2 месеца.  Peace

# 1 033
  • Мнения: 0
Благодаря ти много, mama.mimi, че сподели за теста. Направих си го и ми беше много полезно.

# 1 034
  • Пловдив
  • Мнения: 3 553
Здравейте,мами. И аз съм много доволна от Шуслеровите соли. Лекарят ги предписа миналата година на малката, защото боледуваше през месец. Първо взимаше номер 3 (3 пъти x 1табл.), а после ги комбинирахме с 6 и 7.
Моля те да споделиш по каква схема даваш 3, 7 и 6.

Тити в момента е на същите соли, сутрин 3х2, обед 7х2 и вечер 6х2.

Общи условия

Активация на акаунт