Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 903
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 080
  • варна
  • Мнения: 1 228
Здравейте ,детето ми ходи на ясла и както се сещате  2 седмици е на ясла 2 в къщи .
УНГ ни предписа профилактика 2 месеца с тонзилотрен ,но въпреки всичко тя отново е с възпалена сливица след 4 дни на ясла
Дали е подходящо да включа нпомер 4 заедно с тонзилотрена като профилактика?

# 1 081
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте ,детето ми ходи на ясла и както се сещате  2 седмици е на ясла 2 в къщи .
УНГ ни предписа профилактика 2 месеца с тонзилотрен ,но въпреки всичко тя отново е с възпалена сливица след 4 дни на ясла
Дали е подходящо да включа нпомер 4 заедно с тонзилотрена като профилактика?
Аз мисля, че можеш да и даваш комбинацията за имунитет. Шуслерови соли 3, 6 и 7

# 1 082
  • София
  • Мнения: 3 752
Здравейте!Искам да дам на дъщеря ми (14г.) соли 1,9,10 и 11 за акне,но незнам кога и по колко?

# 1 083
  • Мнения: 24
Здравейте!Искам да дам на дъщеря ми (14г.) соли 1,9,10 и 11 за акне,но незнам кога и по колко?

Здравей,аз също не знаех по колко и как да давам солите на бебка  newsm78  но се консултирах на официалната им страница в фейсбук "Шуслерови соли" и там ми отговориха кога и по колко да давам,дори ми препоръчаха и още един хомеопатичен продукт и съм доста доволна  Simple Smile

# 1 084
  • София
  • Мнения: 3 752
Мисля,че rosska поддържа страницата във фейсбука,така че би могла и тука да отговори(точно преди мен е писала). Peace

# 1 085
  • Мнения: 1 099
Здравейте!Искам да дам на дъщеря ми (14г.) соли 1,9,10 и 11 за акне,но незнам кога и по колко?

1,9 се дава вечер, 10 и 11 сутрин.

Пробвайте първо само с една сол и въвеждайте постепенно, за да видите от коя точно има подобрение. От опит- номер 9 е най- важната сол за акне. Пробвайте първо само нея по 3 сутрин, обед и вечер. Подобрението се забелязва след няколко дни. После може да добавите другите за още по- голямо подобрение. Тогава от всяка сол по 5 таблетки например.
С 10 аз внимавам, защото тя отвежда токсините от тялото, което може да добеде до засилване на проблема.
Номер 3 и 4 също могат да помогнат. 3 е за зарастване на възпаленията, 4 за лигавиците и хормоните. Успех Simple Smile

# 1 086
  • София
  • Мнения: 3 752
Ibsena_,аз все още не съм ги закупила,за сега проучвам.О.К.,значи започваме със номер 9 три пъти на ден по 3табл.
Но какво се случва след това?
10 и 11 сутрин Х 5табл.
1 и 9 вечер Х 5табл.
А когато имаме да вземаме по два вида шуслерови соли как се процедира?Слагаме 5 от едните под езика и като се усвоят другите 5,така ли?Да чакаме ли 20мин.?Може ли наведнъж да вземем и 10-те?
И после ако решим да включим 3 и 4,тях кога да приемаме?

# 1 087
  • Мнения: 1 099
За смесването е спорен въпроса. Аз лично гледам да има интервал между отделните соли около 30 минути. Примерно вземам едните към 8, другите към 10 сутринта. Когато се сетя Peace
Пробвайте с 9 трябва да се подобри и пъпките най- вероятно ще се променят като естество. После спрямо това може да почнете и друга сол, пък ако имате късмет може и с 9 само да има пълно излекуване  . Peace

# 1 088
  • Мнения: 61
Здравейте,
искам да попитам да ли сте ползвали и кои шуслерови соли при поликистоза СПЯ, Хормонален дисбаланс, нередовен цикъл - аменорея?

Хубава вечер   bouquet

# 1 089
  • Мнения: 2
Здравейте!
Може ли да ми пуснете електронния вариант на книгите на д-р Шуслер за бременни, а също и за деца-тъй като след 2м. и тя ще ми трябва!
marina_1111@abv.bg
Ако може също някой да сподели, ако ги е пил по време на бременността!
Как се чувствахте и какво приемахте?
Аз лично съм почти в 8-ми месец и около месец пиех соли 1,2 и 8-комбинацията за бременни. Не ми оттичаха краката както сега след като ги спрях,а ги спрях защото реших че може да навредят на бебчо! Луда работа ама.........
Та мисълта ми е, че мога пак да ги взимам стига да се убедя, че и други мами са ги взимали и са родили здрави бебчета!

Благодаря предварително  Simple Smile
 

# 1 090
  • Варна
  • Мнения: 170
Мисля,че rosska поддържа страницата във фейсбука,така че би могла и тука да отговори(точно преди мен е писала). Peace
Не, не съм аз.
Официалната страница се поддържа от шуслерови терапевти / или поне администраторите работят с такива / Мисля, че спокойно можем да им се доверим. В 98% от случаите, когато съм ги питала нещо отговорите им съвпадат с тези и на личната ми лекарка, която е шуслеров терапевт.

Последна редакция: ср, 15 яну 2014, 11:28 от Мун

# 1 091
  • Мнения: 199
Здравейте,

Някой може ли да ми каже дали мога да взимам два вида соли едновременно? В момента взимам сол 11 за коса-3 пъти х 1 ден, а искам да включа сол 9, която помага при гъбични инфекции. Четох, че препоръчителната доза е 3х2 ден.

Мерси предварително  Simple Smile

# 1 092
  • София
  • Мнения: 3 752
Можете да взимате няколко соли с интервал поне половин час между тях.
При проблеми със стомаха - сол номер 4?Правилно ли е?

# 1 093
  • Мнения: 1 099
Здравейте,
искам да попитам да ли сте ползвали и кои шуслерови соли при поликистоза СПЯ, Хормонален дисбаланс, нередовен цикъл - аменорея?

Хубава вечер   bouquet

Здрасти и аз съм със същия проблем.

Единствената комбинация, която намерих официална е: 1, 4, 2 по 5 на ден.

2, 4 действат за хоромоните. Пробвай да разгледаш спрямо симптомите- за акне 9 помага.
Номер 25 е така нареченато сол на жените. Помага да се регулират циклите в организма включително и менструалния. Тази сол много ми помогна на мен.

 Peace

# 1 094
  • Мнения: 61
Да и аз на нея попаднах   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт