Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 850 998
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 2 431
Здравейте!

За първи път се включвам, но бих искала да споделя последния си опит с ШС.
Родих на 01.02 и май месец започна страшен косопад. Започнах да пия ШС 1, 5, 9 и 11 по 5 таблетки на ден, пих ги около един месец и сега косопадът е драстично намалял. Simple Smile

Ще се радвам и занапред да сме си взаимно полезни в тази полесна тема. Simple Smile

# 1 231
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
аз от 13.06.приемам 5,9 и 10 и свалих към 5-6кг.,като желанието за сладко почти изчезна,станах и по-спокойна,много съм доволна Party

# 1 232
  • София
  • Мнения: 3 752
аз от 13.06.приемам 5,9 и 10 и свалих към 5-6кг.,като желанието за сладко почти изчезна,станах и по-спокойна,много съм доволна Party
Е това вече е новина!А променихте ли нещо друго като навици или хранителен режим?И като цяло имате ли много излишни килограми?За един месец 5-6кг. звучи доста добре! Peace

# 1 233
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
В последните 2-3год.качих много/над 20кг./, с Хашимото съм,много прекалявах с тестеното и сладкото,бях се и обездвижила доста и килцата се натрупаха неусетно...
В началото на миналия месец по тв една жена споделяше за ефекта от тази комбинация и реших и това да пробвам,а и от години ползвам хомеопатия.
След първата седмица на приема им усетих,че вече не ми се яде сладко и шоколад/преди това не минаваше ден без да съм изяла поне 100гр./.
Освен сладките храни,преминах и на диета при камъни в жлъчката/имах две кризи/,а там също се изключват доста не дотам полезни храни...и преди няколко дни с изненада установих,че съм свалила около 6кг.
За първи път толкова лесно ми се видя,обикновено това се случваше за около 2-3мес.и то с гладуване...Ще продължа да ги приемам до есента,дано има още свалени кг. Praynig

# 1 234
  • Мнения: 2 431
Здравейте, дами! Simple Smile

Поздравления за чудесния резултат, това наистина е много добре! Доли, може ли да споделиш каква е схемата на приемане, която си следвала? Само бих искала да вметна, че ШС номер 10 спира кърмата, така че ако кърмите, не е удачно да я приемате.

Слънчев ден от мен! Simple Smile

# 1 235
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
аз ги смесвам сутрин по 5бр.от соли 5,9 и 10 в 1/2л.бутилка вода,и през деня си го пия по малко този "коктейл",може и по отделно-  сутрин-10,обед-5,вечер-9

# 1 236
  • Мнения: 2 431
Супер! Това е най-лесната схема! Понеже за някои проблеми казват, че е ОК да се смесват така, но за други специалистите твърдят, че е по-добре разделно, та затова питах. Съвсем удобно значи, благодаря! Simple Smile

# 1 237
  • София
  • Мнения: 3 752
Само бих искала да вметна, че ШС номер 10 спира кърмата, така че ако кърмите, не е удачно да я приемате.
По тази логика значи помага и при мастопатия?... newsm78
Изобщо коя сол се пие при мастопатия билатералис?

# 1 238
  • София
  • Мнения: 3 390
Doli, и мен ме зариби с тази комбинация за отслабване...Ама аз имам малко хормонални проблеми и трябва да проуча дали не пречат-с поликистоза съм и май са ми вповечко андрогените   newsm78

# 1 239
  • Мнения: 2 431
Само бих искала да вметна, че ШС номер 10 спира кърмата, така че ако кърмите, не е удачно да я приемате.
По тази логика значи помага и при мастопатия?... newsm78
Изобщо коя сол се пие при мастопатия билатералис?

Според мен абсолютно би могло да помогне, но това е по пътя на логиката, съветвам те да се консултираш със специалист, по-добре хомеопат, защото опитът ми показва, че класиците не са много-много в час с ШС и хомеопатията като цяло, та може директно да ти кажат "оо, не". Simple Smile

Иначе ето тук намерих малко съвети: http://tophomeo.com/mastopatiya Препоръчват ШС 1 и 2, така че може би си е индивидуално.

# 1 240
  • Мнения: 4 370
За първи път ползвах Шуслерови соли преди месец и половина. Влизам в темата да ви следя, понеже не съм наясно с много неща.
За кашлица и хрема купих Номер 3 и 4. Давам му по една таблетка през 2ч, като ги редувам. Само че той е на 3г и казва че не можел да смуче и ги хруска. Как точно трябва да се дават, за да действат?

# 1 241
  • Мнения: 353
За първи път ползвах Шуслерови соли преди месец и половина. Влизам в темата да ви следя, понеже не съм наясно с много неща.
За кашлица и хрема купих Номер 3 и 4. Давам му по една таблетка през 2ч, като ги редувам. Само че той е на 3г и казва че не можел да смуче и ги хруска. Как точно трябва да се дават, за да действат?
  Моят син е на 1г и 9 месеца. Тъй като не може да ги смуче защото е малък,аз му ги разтварям във водичката . И си ги изпива. При хрема и кашлица му давам 3 пъти по две таблетки .

# 1 242
  • Мнения: 2 431
Здравейте!

ШС 3 и 4 ги давам и на моето дете преди и след ваксини и много добре действат. Давам ги във водичка или чайче между храненията.

Успех! Simple Smile

# 1 243
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
За първи път ползвах Шуслерови соли преди месец и половина. Влизам в темата да ви следя, понеже не съм наясно с много неща.
За кашлица и хрема купих Номер 3 и 4. Давам му по една таблетка през 2ч, като ги редувам. Само че той е на 3г и казва че не можел да смуче и ги хруска. Как точно трябва да се дават, за да действат?
Никакъв проблем да се хруснат таблетките.Дъщеря ми е на 4,6г.и пак така ги приема.
ШС 4 за каква хрема даваше?
Принципно е за такава с белезникав секрет.

# 1 244
  • Мнения: 4 370
4 я давам заради кашлицата. Кашлицата всъщност е от хремата.

Общи условия

Активация на акаунт