Шуслерови соли - полезни ли са?

  • 851 041
  • 2 312
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 2 431
Аз съм ги давала и с млякото, по-добре е между храненията, но мисля, че и така става.  Peace

# 1 336
  • Мнения: 738
Няма логика, нали се дават 30 минути след или преди хранене. Ако са с храната се губи цялата идея.

# 1 337
  • Мнения: X
И аз знам за приема, че е 20 мин преди и след хранене.

# 1 338
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Благодаря ви! Има обаче огромна разлика между преди и след хранене - след хранене за мен си е същото като заедно с храната, която така или иначе е вече в корема...

# 1 339
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря ви! Има обаче огромна разлика между преди и след хранене - след хранене за мен си е същото като заедно с храната, която така или иначе е вече в корема...
По тази логика и преди хранене е същото;пиеш таблетката и веднага ядеш.Каква е разликата?
Храната отново е в корема...

# 1 340
  • Варна
  • Мнения: 170
Благодаря ви! Има обаче огромна разлика между преди и след хранене - след хранене за мен си е същото като заедно с храната, която така или иначе е вече в корема...
По тази логика и преди хранене е същото;пиеш таблетката и веднага ядеш.Каква е разликата?
Храната отново е в корема...
Точно за това на всякъде пишат 30 мин преди И след храна, за да може таблетката да се усвои.  Peace

# 1 341
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря ви! Има обаче огромна разлика между преди и след хранене - след хранене за мен си е същото като заедно с храната, която така или иначе е вече в корема...
По тази логика и преди хранене е същото;пиеш таблетката и веднага ядеш.Каква е разликата?
Храната отново е в корема...
Точно за това на всякъде пишат 30 мин преди И след храна, за да може таблетката да се усвои.  Peace
Роска,тъй де.. Simple Smile
Това се опитвах да обесня и аз,че е необходим интервал,без значение дали преди или след храна

# 1 342
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Някой поръчвал ли ги е от Германия,от кой сайт,за колко време пристигат и каква е цената на доставката?

# 1 343
  • Мнения: 2 431
Doli, виж 3-4 страници по-назад, писала съм сайта, там пише и цената на доставката. Аз поръчвах и някъде към 2-3 дни отне.

# 1 344
  • Мнения: 520
Дъщеря ми е на 1г. и 10мес.и й разтварям таблетките в малко водичка. Мога ли да й давам направо хапченцето да го схруска?
И друг въпрос - давам ШС 3 от средата на месец август до сега по една на ден профилактично. Да продължа ли да ги давам примерно до началото на пролетта или да направя малко почивка?
Предстои ни тръгване на ясла и ми се искаше да й подсиля малко имунитета. Давам също и Имунобор.
Ще съм благодарна на всякаква информация.
В тази статия четох, че може и капки да се направят с ШС 3 и 4 http://m.edna.bg/zdravoslovno/syveti/da-se-spravim-s-hremata-bez … lekarstva-4629537. Дано съм полезна.

# 1 345
  • Мнения: 2 431
STANITANI, много благодаря за статията! Много ми хареса това, че предложените неща са естествени. Simple Smile
По отношение на твоя въпрос, аз съм чувала от хомеопат, че няма проблем децата да хрускат хапченцата, даже им били вкусни. Simple Smile
За ШС 3 моят съвет е да продължиш, защото сега е рисковият сезон, в който се сменят температурите и най-много ще има нужда от защита. Това е само мое разсъждение, не претендирам да е меродавно, такава ми е логиката.  Peace

# 1 346
  • Мнения: 520
Sahasrara, благодаря за отговора. Поразрових се малко повече и във фейсбук страницата на ШС. Там има една лекция с д-р Папазова, която казва, че е добре поне 2 месеца преди ясла/градина да се взимат соли 3, 6, 7. Схемата е - 2 хапчета от ШС 3 сутрин, 2 хапчета от ШС 7 на обяд и 2 хапчета от ШС 6 вечер. Пият се до 6 седмици или в зимния период.
 Аз до сега както писах съм давала само 3, но от днес започвам и останалите по схемата. Дано успея да я опазя поне малко, че сега още не е тръгнала на ясла, а сме влезли в серия със запушен нос и няма оправяне. Друго, което давам от някалко дни е 1ч.л. сироп от бъз до 3 пъти на ден.

# 1 347
  • Мнения: 2 732
А коя ШС е за запушен нос .Никъде не намирам информация .Говори носово не мога да го оправя .Давам в момента Цинабсин и ШС 6.Преди нея ШС 3

# 1 348
  • Мнения: 357
А коя ШС е за запушен нос .Никъде не намирам информация .Говори носово не мога да го оправя .Давам в момента Цинабсин и ШС 6.Преди нея ШС 3
Една много добра статия за вашето питане
http://afya-pharmacy.bg/category/206/kombinatsii-pri-hrema-i-alergii.html

# 1 349
  • Мнения: 2 558
Знаете ли дали някъде има качена електронната книга "Шуслерови соли за деца"?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт