Какви са разходите по едно бебе?

  • 16 342
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте, причината да пусна тази тема е, че голяма част от двойките отлагат ( планират) децата си , като изчакват "по-подходящ" момент. Е той май така или иначе трудно идва, освен ако не е едно ряяязко забогатяване. Та въпросът ми е.. толкова ли е скъпо едно бебе Simple Smile. Разбирам,че разходите варират в голям диапазон, но ако може да споделите опита си, наблюденията си.
Предложението ми е да се разбият по пера като :памперси, АМ, пюрета, дрешки , лекарства, различни други консумативи Simple Smile или както вие ги разделите.

# 1
  • Мнения: 574
Ако кърмиш, в началото на бебето му трябват само памперси, дрешки и козметика. По-сериозни суми се дават за количка и креватче. Първите месеци максимум 100 лв. на месец

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Първата година изхарчих 4000лв. В това не се включва количка, креватче и първоначалните дрешки. Обаче се включват играчки, люлка, хубаво столче за хранене, нова лятна количка, въртележка за креватчето за 100лв, триколка и куп други глупости  Crazy Crazy Crazy Имала - дала.
Първите 6 месеца беше само на кърма - т.е. разходите да речем са били за памперси, дрехи. Козметиката трудно се харчи, защото не съм прекалявала с нея. След 6м като захраних купувах само хубави пюрета, а някой неща сама приготвях - гледах обаче да са качествени продуктите - само био. Затова и дадох повечко пари за захранването - там има и разходи за лъжички, купички и други джунджурии Simple Smile
Принципно - бебе се гледа и с 2, и с 200. Колкото и да имаш - никога няма да стигнат  hahaha

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Едно време и аз имах подобни притеснения.
Въобще не е толкова страшно.

Предложението ми е да се разбият по пера като :памперси, АМ, пюрета, дрешки , лекарства, различни други консумативи Simple Smile или както вие ги разделите.
Хора много, бюджети - различни.
По-скъпи покупки са креватче и количка.
Дрехите- има прилични,български на добри цени, а в началото не ти трябват толкова много.
На месец (при нас) отива средно един джъмбо пакет памперси = около 30 лв.
Вече за играчки, джунджурийки и подобни.....  Whistling


 

# 4
  • Мнения: 54
По-сериозни суми се дават за количка и креватче. Първите месеци максимум 100 лв. на месец
Все се намира,кой да ги подари.Същата работа е с дрешките и козметиката.А ако кърмиш и 100лв. са много.Разходите стават по - големи,когато бебето расте. А пък за отлагане , човек винаги намира причина...

# 5
  • Мнения: 432
Нали знаеш приказката Разни хора, разни идеали. Има хора, които купуват количка от 1000 лв, за мен това е излишно дори да ги имам. Предпочитам да ги похарча за храна и играчки на детето. Каката беше на АМ, от 4ти месец на пюрета с заместево хранене (разбирай цяло пюре), след 6ти каша (пак заместено) Майчинството ми беше 150 лв и сме се оправяли. Дрехи, столчета и креватчета сме ползвали дадени. Малката сега е на кърма, не яде пюре повече от 80 гр, често домашни, майчинство около 400 лв. Така че...относителна работа.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Нещата ,който са задължителни - памперси , пюрета , лекарства , козметика , дрешки излизат около 150 -200лв. А другите неща като кошара , количкаи др зависят от финансовите ти възможности - има от няколко стотин до няколко хиляди .

# 7
  • Мнения: 454
Има хора, които купуват количка от 1000 лв, за мен това е излишно дори да ги имам. Предпочитам да ги похарча за храна и играчки на детето.

Не мога да се въздържа от коментар. Като цяло който има 1000-2000 лева за количка не ги дава с идеята, че ще си лиши детето от нещо друго като играчки и храна. Просто някои деца се гледат с повече пари, някои с по-малко.

Колкото до разходите - и с двете деца кърмя, тоест разход за храна през първите 6 месеца нямам. Първоначалните разходи за количка, легло, стол за хранене бяха към 2500 лева. Отделно на месец сигурно харча към 50 лева за играчки, пеленките и мокрите кърпи към 80 лева. След като захраня в началото пюретата са обедното към 3лева, за вечеря пка нещо подобно и следобедното е или каша или някакво готово, абе на ден идват към 8 лева за храна, като мина на кухня е по-евтино - към 5 лева. На месец храната за бебето е към 150 лева. Козметиката нямам представа за колко време стига, но сапунчето е към 19 лева, крема 20 някъде. За медицинска помощ позлваме само лекари на частно, че в поликлиниката са убийци - лятото не видяха гнойната ангина на голямото ми дете и оттогава ходим при личната само за мерене и теглене.

Всичко написано е с уговорката, че ако имахме повече средства щях да давам още повече за децата.

За голямото ми дете разходите са още по-големи. 

# 8
  • Мнения: 619
Благодаря ви за отговорите Simple Smile разбирам,че всичко е условно Simple Smile.
Разбирам и ,че бебе знае 2 и 200, само не искам да стават спорове и да се уважава чуждото мнение.
Да не се превърне темата в онези, които се заключват.

# 9
  • Мнения: 137
Както става ясно и от горните постове, всеки харчи според възможностите си. Важното е, че децата се гледат и с малко, и с много.
За хората, които отлагат раждането по финансови причини, съм с особено мнение. Имам познати, за които това е просто едно извинение, зад което прикриват желанието си да "си поживеят" и да разполагат с времето си. Намирам подомно мислене за напълно погрешно, защото нищо не може да се сравни с щастието да родиш едно малко човече, което да отгледаш с много любов, та било то и с малко средства!
ПП: Тази сутрин си правих тест за бременност и видях EFP. Много съм щастлива!!! Tada Пожелавам го на всички, които си мечтаят за бебче!

# 10
  • Мнения: 619
Както става ясно и от горните постове, всеки харчи според възможностите си. Важното е, че децата се гледат и с малко, и с много.
За хората, които отлагат раждането по финансови причини, съм с особено мнение. Имам познати, за които това е просто едно извинение, зад което прикриват желанието си да "си поживеят" и да разполагат с времето си. Намирам подомно мислене за напълно погрешно, защото нищо не може да се сравни с щастието да родиш едно малко човече, което да отгледаш с много любов, та било то и с малко средства!
ПП: Тази сутрин си правих тест за бременност и видях EFP. Много съм щастлива!!! Tada Пожелавам го на всички, които си мечтаят за бебче!
Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Лека бременност и едно хубаво , здраво,пухкавооо бебе ти желая!!!

# 11
  • Мнения: 722
Едно бебе? Първо? Второ? С първото големият разход беше за специалното мляко - нямаше сукателен рефлекс, затова пък имаше куп алергии плюс повръщане. Цедих кърма, докато направих мастит, и минахме на АМ. Сега през юни чакам второ. Предварителни разходи кой знае колко не очаквам. Кошарката е здрава - каката ще мине на ново легло. Количката е здрава/някаква на Бертони беше, не помня точно, ще я изровя - о, какъв ужас, ще реагират някои - не е маркова, и вече е използвана веднъж - ще каже някоя мама/. Дрешки имам запазени, ще купя и няколко комплекта нови, плюс няколко бодита, чаршафчетата са здрави и чисти, тези малкия размер, ще се ползват пак - ето тук някой ще види втория ужас/. Значи, трябват ми две възглавнички за къпане, няколко многократни непропускливи подложки за креватчето, комплект за изписване. Месечните разходи - този път ще съм упорита, надявам се да успея с кърменето. Памперси - десетина на ден, може би са стотина лева месечно. Купени пюрета не давам, щото съм лоша майка, правя ги сама. На кухня не записвам, щото съм свидлива и не съм съвременна. Затова пък ще си остана у дома до годинката този път, че първия път бях притисната от обстоятелствата да работя от третия месец. Та ще минимизирам разходите, смятам - отново защото съм лоша и стисната. Не смятам, че отглеждането на едно дете трябва да се отлага докато не направим първия милион. Но! В никакъв случай не съветвам децата да се отглеждат в мизерия, и с наливане на още 1 чаша вода в супата. Мярката е различна за различните хора. Смятам, че в момента у нас живеем прилично. Но няма еднакъв аршин - на нещо, което едни завиждат, други се присмиват. Има решения, които всеки взема сам за себе си. С писане по форуми не става. И не бива.

# 12
  • Мнения: 1 473
Да, никои не може да ти каже какви ще са ти разходите по едно бебе.
Бебето е човешко същество, а не кола.
Като си купих кола питах, колко ще ми излиза разхода  по нея, застраховка и тн., но даже и за една кола не може да се каже горе долу колко ще ти е разхода на месец.

Преди да забременея не съм си правила никакви сметки, още по-малко съм се интересувала на хората колко им излиза да си гледат бебетата.
Като реших, че съм готова да имам дете забременях, родих и се отдадох на бебето си.
Каквото сме могли това сме купили, но не сме лишили детето си от нищо - защото родителската обич, внимание, грижа нямат цена.
Днес по магазините е пълно с продукти и от един продукт винаги можеш да избираш според качеството и цената.
Не давам обяснения на никой кое колко струва, защото няма смисъл. Всеки си преценява какви са му възможностите.
И ако количката на сина ми е 2000 лева, това не означава, че сме гладували или той е бил гол. Всичко е много относително.



# 13
  • Мнения: 64
. баба знае две и двеста.
. наистина диапазонът на разходите е огромен. при прагматичен подход, без капризи по повод това да се ползват и дрешки втора употреба (в смисъл от някое познато семейство, примерно), при продължително кърмене, при биене на спирачки за маркови джунджурии - парите не са много.

# 14
  • Мнения: 1 046
Ако правиш за себе си разчет направи си списък според някоя позната, от какво има нужда едно бебе или пък има много такива из нета, отвори няколко от нет магазините и ще видиш цените.

За първо наистина инвестицията е по-голяма всичко се купува (освен, ако няма кой да ти даде) и легло и количка, и шезлонг, и ваничка със стойка, стол за хранене, за кола, активна гимнастика, проходилка, бънджи и един куп неща, в които някой майки се кълнат, а други смятат за излишни. За дрехи и памперси и козметични неща не говоря.

Наистина не е ясно точно колко пари ще заминават всеки месец, ако условията са идеални, здраво бебе на кърма, разходите са за памперси и дрешки, но ако има проблеми (не дай си Боже) разходите са съвсем други. Не се шашкай от цената на козметиката, при дребосъчетата един шампоан или душ гел отива за период от 2 до 6 месеца (зависи от това, колко майката слага при къпане).

Общи условия

Активация на акаунт