Впечатления от Humanic и Deichmann?

  • 13 977
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
За качеството става въпрос. От скоро са на българския пазар, поне във Варна са от скоро. Имам вече купени едни ботуши от Хуманик, но съм ги обувала само 3 пъти и не мога да коментирам достойнствата им. Попадат в ценовия клас на моите възможности и искам да си купя боти от тях. Вчера върнах едни боти заради лошо качество в уж магазин с традиции и високо качество, в момента съм чувствителна на темата и не ми се ще да купя поредния боклук. Моля, споделете, ако имате впечатления!

# 1
  • Мнения: 11 747
Какво става бе момичета, никой ли не си е купувал обувки от тия магазини? Май трябваше да пусна темата в КМ.  Thinking

# 2
  • Мнения: 4
Само от Deichmann в Германия съм пазарувала преди години и бях доволна от съотношението цена/качество. Сега (и в БГ) не знам как е.

# 3
  • Мнения: 51
Доволна съм от Deichmann, купих си преди месец боти, чиито капачета са като нови все още, макар че доста ги нося. Удобни са, меки и като цена много приемливи.Другата марка -незнам.

# 4
  • Мнения: 11 747
Благодаря ви! Все нещо е  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 69
Купих от Humahic едни обувки и почти постоянно ги нося,доволна съм.Не бяха от скъпите им модели,но са удобни и не са мръднали засега.

# 6
  • София
  • Мнения: 537
аз купувам вече 2-ри път на детето боти и обувки от deichmann и съм супер доволна, но според мен си зависи и от цената и марката.

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз съм голяма фенка на Deichmann.  Crazy Много съм доволна от нещата, които съм купувала от тях (и обувки, и чанти).
От Humanic не съм пазарувала и не мога да кажа впечатления.

Сина ми има два-три чифта обувки от Deichmann единствения недостатък, който открих, е че му омаляха.  Mr. Green Мъжа ми и аз също имаме техни обувки, които не са мръднали по никакъв начин все още (носени са активно поне по половин година).

# 8
  • Мнения: 1 193
Аз също съм доволна от Deichmann, купих на малката много сполучливи сандали в началото на лятото и кецове- есенни. Удобни са и, имат 2 месеца гаранция. За мен си бях взела сандалки и сега скоро си купих ортопедични чехли за бачкане   Grinning

# 9
  • Мнения: 11 747
Благодаря ви за впечатленията! Щом дават и гаранция, малко по- спокойно ми е. В неделя ще огледам, да видим ще си харесам ли нещо. Търся боти, максимум до 100лв.

# 10
  • Мнения: 0
Здравейте!
Понеже нося №41, този така трудно отриваем номер, с радост започнах на пазаря от Дайхман преди две години. Имам от там три чифта сандали, едни боти, едни есенни обувки и едни маратонки Пума. За сина си съм купувала едни кецове и едни маратонки. Рекламация съм правила само веднъж, когато под стелката на есенните обувки започна да се надига нещо твърдо - най-вероятно някакво гвоздейче. Върнах ги и получих правото да си избера каквато и да е друга стока, което ме изненада приятно. Т.е. не бях длъжна да си взема същите обувки. Като цяло впечатленията ми са за удобни и не скъпи обувки. Там могат да се намерят обувки за различните форми на крака - по тесни, по-широки ходила и т.н.
Купувам само естествена кожа, но забелязах, че цветовото покритие на кожата е много тънко и много лесно пада цвета при леко охлузване на обувката. Това се получава само при определена естествена кожа (която стои като матирана), защото  сандалите, които имам също са от естествена кожа, но някак леко гланцирана и този проблем го няма там.
Друго, което мога да посоча като отрицателна черта е немърливото отношение на българина към стоките в магазина - ровене, мерене, напъване и скъсване на някои от обувките. Намирала съм скъсани от напъване обувки прибрани по кутиите. Т.е. българина още не е дорасъл за такъв тип пазарене.
Като заключение - ще продължавам да пазаря от там, но с едно на ум  Naughty

# 11
  • Мнения: 3 634
Купих за детето в началото на сезона 2 чифта сандали от Deichmann, всеки около 30 лв. Доволна съм, може би следващото лято ще взема пак от тях.

Двата магазина не са ли в различна ценова категория? Аз в Humanic съм виждала само обувки над 400лв.

# 12
  • Мнения: 11 747
Ами..., да не е друг Humanic? Този е в Гранд Мол Варна и има боти и ботуши по 70- 80лв, както и по 100- 150, по- скъпи май не съм виждала  Thinking 

# 13
  • Мнения: 0
Забравих да добавя, че за детските обувки нямам никакви забележки, като се има в предвид как износват децата. Мъжът ми също има спортни сандали от там (естествен велур) и въпреки многото му килограми сандалите не поддадоха (както се случва обикновено  Mr. Green ). Железни са!  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 15 984
Само  от Deichmann имам впечатления.
Пролетта скъпия си купи спортни обувки от там. Все още са здрави, въпреки, че ги ползва доста. Даже работи 2 седмици на строеж с тях.
Преди дни дъщерята си избра зимни кецове от там. На 4тия ден бяха напукани по прегъвките.
А не ги е ползвала много. Отидох с таранцията и касовата бележка и ми предложиха или да си взема друг чифт от същия модел, или друг модел, или парите. Понеже момичето го нямаше с мене избрах да взема парите и после двете да купим други. Веднага ми ги върнаха, има доста бумащина и писане от страна на продавачката. Но парите се връщат без проблеми.
Чувала съм от колежки, че в Humanic гаранцията е 6 месеца, а в другия - 2.

Общи условия

Активация на акаунт