Въпроси за левичарите

  • 4 989
  • 37
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Здравейте! Имам два въпроса към майките на левичари. Оказа се, че братчето ми (на 5 год) е левичар. Сега в градината са започнали да пишат букви и на него му е по-трудно отколкото на другите деца. Съответно се ядосва и не иска да пише. Има ли някаква специална техника за учене на писане за леворъки деца?
И още един въпрос - откъде в София може да се купи ножица за лява ръка някой знае ли?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми пише, рисува, храни се и т.н. с лява ръка. Никога е нямала проблеми . В детската градина изпишваше елементите много красиво, рисува също добре. Не съм прилагала никакви техники за да я уча. Явно си е до дете. Ножица за лява ръка не съм търсила, защотоп се справя с обикновенните.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Нямат работа в детската градина да ги учат да пишат буквите  Peace
И моят е левичар, писането на чингелчета му е пълна скръб, но както казах, на писане ще се учат в училище  Peace

# 3
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
В училище се привиква. И понякога на тези деца, които пишат с лявата ръка краснописа им е по-добър дори и от на тези , които пишат с дясна.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 224
синът ми също е левичар. В първи клас е и доста добре се справя с писането на букви и цифри. По-добре е сам да се нагоди, отколкото да му показват десничари.  Wink Имаше по-назад друга тема за левичари и оттам си запазих този полезен линк http://www.dailymotion.com/video/x1g658_writing-left-handed_school
Ножица за леворъки предлагат Кохинор http://koh-i-noor.bg/index.php?option=com_virtuemart&page=sh … hk=1&Itemid=4 Свързах се с тях и ми дадоха адреси на магазини, с които работят в Пловдив.  Цената е символична - 2,5 лв. С обикновени ножици хич не се справяме.

# 5
  • Мнения: 1 877
И ние нямаме проблеми нито с писане,нито с ножицата.Досега даже не знаех,че има ножици за левичари. Защо така се получава при вас? Да не би да има някакъв психологически проблем? Ако имаш детски психолог,на когото имаш доверие,консултирай се с него

# 6
  • Мнения: 420
Синът ми е левичар. Справя се доста добре с обикновена ножица, рисува прилично. Интересни са му буквите и ме кара да ги пишем заедно, пише някои и сам.
Това, което ми направи впечатление е, че му е по-лесно да започва изписването от дясно на ляво, а не като десняците от ляво на дясно, буквите са доста големи като размер. Когато го накарам да напише по-малка буква и се затруднява с постановката на ръката на листа, сякаш не му е удобно да вмести чертите в малко пространство. Иска да пишем заедно многократно едно и също нещо, преди да "се престраши" да го направи сам. Това последното естествено може и да е свързано просто с желанието му да се справи перфектно сам от първия път. Когато не успее доста се разтройва и веднага оставя химикалката.
Открих, че ми е по-лесно да му помагам като седя срещу него и му държа ръката- неговата лява с моята дясна.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 517
Открих, че ми е по-лесно да му помагам като седя срещу него и му държа ръката- неговата лява с моята дясна.
Благодаря ти много за идеята - тъкмо се чудех, как с дясната ръка да му помагам за чингелчетата - не се получава, но ще пробвам по твоя метод   bouquet

Благодаря и за идеята за ножиците - все се чудех, защо му е трудно да изрязва  ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 897
Синът ми е левичар. Справя се доста добре с обикновена ножица, рисува прилично. Интересни са му буквите и ме кара да ги пишем заедно, пише някои и сам.
Това, което ми направи впечатление е, че му е по-лесно да започва изписването от дясно на ляво, а не като десняците от ляво на дясно, буквите са доста големи като размер. Когато го накарам да напише по-малка буква и се затруднява с постановката на ръката на листа, сякаш не му е удобно да вмести чертите в малко пространство.
Aбсолютно същото наблюдавам и при моя син.
Ще изпробвам съвета ти за помощта със стоенето насреща и държането на лявата му ръка.

# 9
  • Мнения: 292
Аз да се включа в темата с въпрос.Дъщеря ни е на 4 години-еднакво добре си служи и с дясна , и с лява ръка,като няма водеща.
Рязане с ножица , рисуване , хранене , писане - всичко прави и с двете си ръце , а мен това започна да ме озадачава...Специално за писането на чертички и буквички си редува ръцете и никога не знаем с коя ще започне-пише ги съвсем еднакво и с двете.

Кога ще се обособи една водеща ръка и възможно ли е да запази тези умения и с двете ръце , според вас?
Аз лично не познавам такъв човек,който да се справя еднакво добре и с лявата , и с дясната си ръка...

# 10
  • Мнения: 420
Имах съученик, пишеше, рисуваше /художествена паралелка/ и чертаеше и с двете ръце парфектно. Особеното при него беше, че двата почерка, маниера на рисуване се променяше с различните ръце, като на двама различни човека.

# 11
  • Мнения: 672
Аз да се включа в темата с въпрос.Дъщеря ни е на 4 години-еднакво добре си служи и с дясна , и с лява ръка,като няма водеща.
Рязане с ножица , рисуване , хранене , писане - всичко прави и с двете си ръце , а мен това започна да ме озадачава...Специално за писането на чертички и буквички си редува ръцете и никога не знаем с коя ще започне-пише ги съвсем еднакво и с двете.

Кога ще се обособи една водеща ръка и възможно ли е да запази тези умения и с двете ръце , според вас?
Аз лично не познавам такъв човек,който да се справя еднакво добре и с лявата , и с дясната си ръка...

Големият ми син беше така. Постепенно си разпредели задачите и около първи клас започна да пише с лявата ръка, а всичко останало да прави с дясната. Не съм се месила, забраних и в детската градина да му се месят.
В първи клас, когато трябваше да му се показва, заедно с него се научих да пиша с лявата ръка. В момента докарвам съвсем приличен почерк на първолак  Laughing

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Хелта, няма нужда от детски психолог. Хвани обикновенна ножица с лявата ръка и опитай да режеш. Ще видиш, че не става.
ДъраБъра, много благодаря за инфото.  Hug

# 13
  • Мнения: 292
_Nat_  , благодаря за споделения опит. Ние също не се месим , а дори в градината госпожите й се включват от нейната гледна точка-смеем се като ми кажат , че им е малко трудно с лява ръка да показват , но ако е започнала да работи с нея , се налага да продължат , което е много мило , защото за тях по-лесният вариант е да сменят ръцете. Детето само ще се организира , с течение на времето , така да очаквам развръзка...

# 14
  • Мнения: 411
Малко в страни от темата, но моля ме ориентирайте към коя възраст децата ви определиха с коя ръка ще пишат, рисуват, хранят и т.н.  Дъщеря ми е на 3г. и 4м. и все още ползва и двете ръце, еднакво добре.

Общи условия

Активация на акаунт