Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 588
Кати се забавлява много с други деца, направо забравя за мен. Но не бих казала, че си играят заедно, по-скоро едно до друго са децата. Понякога редят щипки за дрехи със съседските деца, но съвместна игра не мога да кажа че има. Когато ги събираме заедно всяко си играе с играчките (Кати забелязва нашите само ако присъства друго дете у нас). Но с часове се занимават, просто да са едно до друго. В парка тича подир децата, макар и да са по-големи и то заякнали, но се набира след тях, опитва се да ги настигне  Simple Smile А иначе изобщо не смее да се защитава, гледа невинно и чак ми става жал понякога за нея.

Другите сигурно са по разходки и затова не пишат. Аз нали вися у нас...
За ФБ ти трябва да отправиш покана и те да те приемат
Минди, Гретхен, как са децата днес? Другите болни?

# 31
  • Мнения: 3 294
Здравейте от нас , аз тихичко мога да кажа че Юли от вчера има напредък с яденето , днес си хапна сутринта попарата , наобяд манджичката и следобяд си искаше вече "папуто " , дано да е отминало това чудо което го беше налегнало , Т беше еднократна и от тогава не сме го забелязали да има .

viper, за шарката знам че колкото по-рано толкова по-леко се изкарва , дано да е така и при вас и бързо да отмине  Hug

Ди , моето наблюдение съпвада със това на Вайпър , Юли много обича да "играе " с деца , по-големи , по-малки , въобще обожава да е сред деца . НО да си играят заедно не съм забелязала , рано им е за игра .  Peace За посягането , не се защитава , но и не реве , сякаш е свикнал да го подбутват  Crazy

# 32
  • Мнения: 57
Не ще супа топчета, която аз направих, иска каша и йогурт Sad( много консервирано моето дете. Не чувам хрипове, само нослето е пълно...

Петър обича да прегръща децата и да ги потупва от радост. Не играе още с никого, защото не може, но се радва много на компания, особено на детска.

Минди, дано да е по-добре вече!

# 33
  • Мнения: 78
 Стефан харесва да е сред деца,но не и такива които скубят и бутат грубо .Проблема е повечето деца около нас са такива . То нестига че нямаме голям избор с кого да контактуваме а то и химията не се получава. Може би го виждат че е по -малък и му вземат играчките или го бутат-показват че са по-големи.На моменти ми е много трудно как да реагирам хем държа да се среща с други деца хем не искам след всяка среща той да е плакал,дайте ми  съвет.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 658
Ди, ами трябва да уцелваш златната среда, Simple Smile Хем да не му даваш само той да си играе с играчките, хем да не свиква всичко да му взимат от ръцете. Щом са по-големи другите деца, значи ще се разберат като им обясниш, че не може всяко нещо да му вземат. И да не искат, там е мястото да се намесят майките им.
И Марти не може да си играе с деца на неговата възраст, но с по-големи и най-вече с кака си играе много.

# 35
  • Мнения: 78
Петя,търсим я заедно тази златна среда ,но нещо все куца.Да обасня малко поподробно, примерно събрали сме се 2-3 майки с по-малки или по-големи от него спокойни весели дечица ,те може помежду си да не игрят но им е забавно и спокойно.Обаче изневиделица се появяват незнам как да ги нарека малко по -буйни двама малчугана и спокойствието свършва,грабват им играчките скубят, блъскат, е аз какво да направя ?Майките правят забележка ама по-скоро са на принципа да се оправят сами,което ми се вижда абсурдно.

# 36
  • Мнения: 199
Никола така плачеше от деца, защото докато беше по-малък (до годинката накъде) аз лежерно си го разхождах в борисовата и не го водех по площадките. Осъзнавайки тази си грешка започнах да го събирам с други деца, като той отначало беше много плах и плачеше дори като го приближат. Но от месец насам смело катери пързалките и се бута в децата, много ги наблюдава отстрани тихичко и точно когато не очакваш току им изкрещи нещо радостно. Отскоро почна и да се бута и да им пипа играчките. До сега само на внимателни майки съм попадала и ако някое малко по-голямо дете го побутва по-грубо те сами си казват на децата да внимават. Случвало се е на по-големи деца, ако майката не е наблизо да казвам внимателно, че той е още много по-малък от тях и така не трябва. Опитвам се да не се намесвам, защото трябва да свиква за детската ясла  Sad

В тази връзка аз да попитам майките, чиито деца вече са на ясла - как им понася? Както се очертава пролетта май Ники ще трябва да го пускам и ми е много, супер притеснено. Също и мен ми е тъжно, че ще трябва да се връщам на работа - не заради работата, а че свърши времето в което ще сме по цял ден заедно!

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 746
Ди75, добре дошла и от мен!
Mindi, много благодаря за темата и за Коледното настроение. Радвам се, че Юли е по добре и си хапва.
И Марина не искаше да яде два дена. Особено вчера- никакви манджи. Но днес си изяде всичко, макар и с малко залисване от моя страна. Последния ни кучешки още не е пробил, но вече прозира, та го чакам до утре да се покаже. Та аз на това го отдавам. Но ще призная, че се притесних и какво ли не ми мина през главата. Нали имаше сополи, малко започна да кашля, но успях да се справя с положението. Днес я водих при доки-всичко е наред.   Praynig
viper, прегръдки на Кати.
Оф, Грети, ами какво да ти кажа.  Sad Гадно е като сготвиш нещо и да не го искат, но все пак важното е да хапва нещо.
За плодовете Марина е на моменти-понякога яде, понякога не иска. Ама аз все предлагам  Grinning
за играта с децата-и ние сме точно като Кати на viper, като Юли на Mindi и като Марти на Петя, много обича с по големи деца да играе. Даже се е случвало да преследва какички в парка за да ги гушка, или да се закача да я гонят. Тя май и за това обича с по големи да играе, защото те разбират, че тя иска да я гонят  Laughing  
Ди75, моето дете до скоро, като му вземеха играчка, започваше да плаче, без никаква друга реакция. Абе опитваше да си вземе играчката, ноооо, днес на два пъти се опита да си пази играчките/които не бяха и нейни, но просто в момента тя си играеше с тях/ и буташе децата и пищеше.  ooooh! Просто започна и да посяга  Sad
А за тези по големите деца-аз на твое място не бих си мълчала, щях да им кажа, да не взимат играчките, че те са по-малки и т.н. И мен много ме дразнят такива майки, които изобщо не ги интересува какво правят децата им.
Лека вечер.

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 22:07 от ninand

# 38
  • Мнения: 96
Здравейте,

Добре дошла на новата мама! welcome

Бързо оздравяване на всички болни!

За пентаксима- както писах и при нас се прие без странични ефекти, но ми беше притеснено...

Минди, темата е страхотна, а заглавието е много готино   bouquet Дано Юли скоро започне да хапва и да премине разтройството, но важното е да не се притесняваш и всичко ще се подреди!

Amorelove, честита хлебопекарна, със здраве да си я ползвате!

viper, за шарката не се притеснявай брат ми я изкара на дърти години, над 30 и само първите 3 дни е бил зле с темп, но нито белези има, нито нищо, а се е беше изпъпчил доста. Доколкото знам преварена вода с овес облекчава такава му правеше неговата жена.

Днес предколедно у нас пуснахме почистваща фирма и всичко светна, а декември ще мисля и украсата. Иначе като празник за нас си е семеен празник и всички чакаме подаръци без значение от възрастта и затова съм в голяма чуденка за подаръците newsm78 Иначе по въпроса с коледните сладки и щолени- навсякъде по магазините има страхотни и на страхотни цени, но ние сме традиционалисти и предпочитаме типично българските манджи и десерти по Коледа като баклава, баница, щрудел, всичко друго ми се струва малко в повече...но всеки си знае какво му е вкусно и как предпочита да си уплътни времето до празниците. Аз лично предпочитам да си почивам и така се наслаждавам на очакването на празниците.

По другите теми за миенето на зъбките, аз му го мия, но да знаете как имитира баща си и се прави че се бръсне, застава пред огледалото в коридора , взима играчка "самобръсначка" и започва, всеки ден ми показва това си умение, умирам си от смях Joy докато той толкова сериозно се "бръсне".

По въпроса за социализацията с деца, напоследък съм го спряла, омръзна ми от деца с течащи сополи и най-вече от такива със засъхнали сополи, върху които се стича нов сопол. ИзвинЯАм се за образното описание, МА т'ва е положението напоследък....


# 39
  • Мнения: 639
Писах, писах, нетът се сбъгна и ми отиде писаното на вятъра.  Crossing Arms
Затова сега само ще попитам: Ще празнувате ли утре и как?

# 40
  • София
  • Мнения: 588
Аморе, "ти мъ уби"!!! Чак си намерих попското календарче Simple Smile Ами нямам идея за какво иде реч на Въведение Богородично.
Мноооого е гадно да пишеш, пишеш и после айде..... Аз дори по едно време пишех в word и после копирах, че ми идваше да захапя клавиатурата от яд.

# 41
  • Мнения: 639
Мдам, това с уърда и аз го правех на предишната си работа, че там нетът ни беше на сесии от по 15мин.

Утре е Денят на християнското семейство.

# 42
  • USA
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен!Гледам,4е обсайдате за игрите на децата...ние тук сме 3-4 БГ мами,с деца на около1.6 месеца и мога да кажа,4е те много свикнаха едн с друго.понеже от малки все заедно излизаме.Дават си игра4ките,е не че няма и спре4квания де,но об6то взето се разбират.От 1-2 седмици много запо4наха да се гончт и да се смеят едно на друго,зака4ат се и им е весело.Ина4е тук са много строги законите,което ми харесва,от малки знаят,4е нчмат право да бласкат и удрят друго дете.нямат право да взимат чужди играчки или чужда храна.Може би заради разсизма,понеже ако обиди6 нчкои,може и в затвора да влезе6...та зариди това.
Лека ве4ер

# 43
  • Мнения: 96
....от малки знаят,4е нчмат право да бласкат и удрят друго дете.нямат право да взимат чужди играчки или чужда храна.Може би заради разсизма,понеже ако обиди6 нчкои,може и в затвора да влезе6...та зариди това.

Супер е, че при вас законите са закони, а не врата в полето като у нас. Рядкост са децата тук, които не бутат другите деца и не проявяват някаква форма на агресия и все родителите се оправдават, че е "период" и че е нормално...но според мен всичко си е до възпитание...

# 44
  • USA
  • Мнения: 94
Имам проблем smile3514 моеот неиска ве4е да пием АМ ве4ер.Допреди 2 дни пиехме 2 пати на ден преди обедния и преди вечерния сън...а сега не иска вечер...незнам какво му стана ThinkingВа6ите деца пият ли о6те АМ???Тук няма кои да питам,че лекарите препорачват Прясно мляко след годинката,а не АМ.

Общи условия

Активация на акаунт