Къде водите децата събота и неделя

  • 26 686
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 390
Здравейте, бих искала да споделите къде водите 3-4-5 годишните си деца през уикенда? Като вземете предвид и че не е лято вече.
Не за целия уикенд, но какво ги правите, как ги забавлявате? Тези, които не ходят при баба и дядо.

Ние ги водим на театър, на клуб с ресторант и май се поизчерпах....
Имам нужда да разнообразя, така че ще се радвам да помогнете с идеи.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ходим на кино преди обед (детски филм), куклен театър (после на пица примерно), разходка в парка, до морето, срещаме се с някоя моя приятелка деца или баба му идва на гости или ходим на гости.... При хубаво време отиваме в гората - събираме шишарки, кестени, жълъди, листа, шипки. После като застудее си играем с тях.
Но дори и да си останем у дома има какво да се занимаваме. Планирам така седмицата, че почивните дни да съм напълно свободна и 100% отдадена на детето си.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Най-често на разходка-в града,в морската.Караме колело,ходим на детската площадка.

# 3
  • Мнения: 64
. в неделя задължително ходим на разходка, задължително влизаме в книжарница.
. понякога, макар и рядко, не по-често от веднъж месечно, отиваме в сладкарница.

# 4
  • Мнения: 503
На площадката пред блока, винаги има и други деца, ако не там - на съседните площадки. Там дори сам си играе много добре - прави фигурки в пясъчника, реди разни неща където намери, люлее се, пързаля се. Обикновено, ако имаме да свършим някаква задачка, отиваме заедно, с градския транспорт (самото пътуване също е интересно, а и отнема време - гледаме през прозореца и коментираме светофарите, колите, хората, сградите), отиваме до книжарницата (някоя от големите и хубави, където има цели щандове с детски книжки) и купуваме 1-2 книжки, с които после се забавляваме следобеда (след обедния сън, който е 3.5 часа), отиваме до парка - там винаги има деца. Вкъщи също не е толкова скучно - редим пъзели, рисуваме - съчетаваме ученето с игра - аз рисувам формички (триъгълник, квадрат, кръг, звезда, сърце...) и детето ги познава, също и на цветове се учим по време на рисуването, играем със самолети, камиони, надуваеми играчки, палатки, правим балончета с веро, вода и сламка, танцуваме - пускам поп музика на силен звук, загасям лампата и оставям някакво слабо осветление (телевизора без звук), за да стане като дискотека, и започва едно танцуваме + въргаляне по пода, подскачане... надуваме истински балони и малкият ги пука, бием се с възглавници (особено преди лягане), четем приказки (пак там някъде), и така времето си минава... Предполагам, че при нас времето минава по-бързо, защото малчо яде бавно, а аз не давам да става и да си играе, докато не изяде всичко, и така минава поне половин час, в който си пускаме и ТВ, ако не го разсейва много, също не е задължително постоянно с нещо да го забавлявам - имаме детски филмчета на DVD (едно филмче е 1 час!), ако трябва да свърша нещо из вкъщи сама.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ако времето е хубаво (т.е. не вали в момента, студът и мокрото не ме притесняват) задължително навън. Преди обяд в парка или на Витоша, следобед в кварталната градинка. Ако вали обикновенно не излизаме, а каним деца в къщи да си играят. Понякога на гости, но много рядко. На ресторант не мога да ги заведа, после ще трябва да правя основен ремонт, детски клубове избягвам в този сезон, а и те не искат много да стоят вътре. Близо до нас има детски театър всяка неделя, мисля да почна да ги водя вече. На кънки също мисля да ги водя, но като се развали времето. Сега използвам докато е хубаво да сме навън.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Много искам да ги водя на Витоша и изобщо по планининте....Но вече е студено, а те са малки....
Гледам обаче да не сме вкъщи събота и неделя. А най-готино - извън София....

# 7
  • Мнения: 8 999
Каквото и да правим, не е всяка събота и неделя. Понякога ги водим на кино, друг път на театър, ако времето позволява, предпочитаме една кратка разходка, случва се и да поканим гости или моите деца да отидат на гости на някое приятелче. Чат пат се събираме с наши приятели с деца на сходна възраст в някое заведение. Но по-често си стоим у дома.

# 8
  • Мнения: 4 379
Качваме се на влака до София ,разхождаме се и после пак на влака.Много е забавно.
Зоопарка също е голяма забава.Ходим по на гости и каним гости.Разходките за почти ежедневие и през зимата.Клубове не посещаваме,защото са алтернатива за болните дечица дето не са на градина  #Cussing out.Понякога отскачаме за ден-два до някой топъл басейн.
У дома конструктори,кукли,кухня,книжки и он лайн игри/оцветяване.обличане..../

# 9
  • Мнения: 1 569
Ех вие на тази възраст имате варианти. Ние сме още по-малки и все още е доста трудно откъм разнообразяване.

# 10
  • Мнения: 503
Ех вие на тази възраст имате варианти. Ние сме още по-малки и все още е доста трудно откъм разнообразяване.
На тази възраст не е и необходимо. Детето трябва да е спокойно, мама да е до него и да се занимава с него. Не му е необходимо разнообразието за от 3 до към 10-годишни.

# 11
  • Мнения: 753
На разходка в парк, на Витоша, на семейна обиколка, която изключва кварталните градинки.

# 12
  • Мнения: 458
задължително, ако не вали излизаме навън. все път е в различно направление

# 13
  • София
  • Мнения: 1 020
Най-често на театър, поне единия почивен ден, другото са гости у нас (по-рядко  Embarassed), ходене на гости, разходка в парка или в квартала, просто да е на вън дори и половин час, дори и като вали, но не духа - слага си ботушите, дъждобрана и чадърчето и е голям кеф.
Също и посещението на клубче с приятелски деца, определено събота и неделя, ако няма рожденни дни и спокойно, и не съм засичала болни деца.

# 14
  • Мнения: 5 393
Кино(рядко), излет, зоопарк,  но най-често сме на детската площадка пред блока. Ходим и имаме гости доста често също така.

Общи условия

Активация на акаунт