Моля помогнете мами в Германия ????????

  • 2 672
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
Още една добавка - в Германия цената която стои на етикета е винаги крайната цена, ДДС и другите данъци са включени.
Не е като в Щатите Mr. Green
Ето кой не знае за Delaware, дето даже няма данъци на стоките   Mr. Green

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099

Ето кой не знае за Delaware, дето даже няма данъци на стоките   Mr. Green
А! Това още ли го има?!

# 17
Намерих два кабинета на детски лекари в твоето градче:
Dr.Arnold, Dr. Seufert-Satomi i Dr.Weniger, Hinterdorfstr. 24, Telefon: (07621) 74430
Dr.Horst, Dammstr. 1, Telefon: (07621) 65355. 
Най-добре ще е да им звъниш на място (номера 07621 е кода на града, значи ако си вече в самия град няма нужда да се избира) и да попиташ дали там се говори английски. Аз лично не вярвам че ще имаш проблем в това отношение. Добрите лекари в Германия четат доста литература на английски, ходят на обучение и конгреси и не може да не знаят елементарния език. Така че спокойствие и само спокойствие!  Hug

# 18
  • Мнения: 4 244
Още една добавка - в Германия цената която стои на етикета е винаги крайната цена, ДДС и другите данъци са включени.
Не е като в Щатите Mr. Green
Ето кой не знае за Delaware, дето даже няма данъци на стоките   Mr. Green
Е, ти пък, ми ние бяхме по западното крайбрежие, смених 4 щата с 5 данъчни системи (щото Сан Диего е друга държава Laughing)
Кво е по източното - ти ще кажеш Wink

# 19
  • Мнения: 418
Мили мами МНОГО БЛАГОДАРХА ПАК И ОЩЕ ВЕДНЪЖ ЗА ИНФОТО ,  за лекарските тел, за маркец, за всичко Simple Smile

А не мога да подмина коментара на Юле- нали така. Znachi shte kaja slednoto i shte go ostavja at that. Първо не те молих теб директно за помощ , нали и слава богу. Второ, н евиждам как някои изпрахстажки ми страница , която знае и ползва е даване ВСИЧКО НА ГОТОВО- аз хсте трябва да ги уча фарзите нали така ??? Освен това докато писех във форума тарсех и по google, и yahoo., и metacrawler... но аз нямам и грам понатие от немска гръмнатика... владея английски и френски и до всехра си мислех че моят бъдеш град се прозиняса Wail като wild, но било със "В"... та за това смятам че е хубаво да има някои жив чоевк а не google да ти обясни тая малка подробност.. Трето: ако сам теподразнила толкозззз мнгоо с постинга си можеше да ми пиshеш на емейл-ми дадох си го ошет веднага , но явно чеtеsh по диагонал. И явно не само аз те дразня, ми въобшет свеки които има въпрос- мамите които питата за болните си деца , зададена болест или състояние, за мамите които търсят Maclaren количка, или пък не знят коя количка да си купят, и въобшет всички мами дето зафдават въпрос... по двоят логика, няам смисъл от ТОЗИ ХУБАВ ФОРУМ- айде всichки на google, все знажем я английски я найкои др. чужд език, нали сме мами в чужди страни .. и готово... чети си сам и се занимавай... Но няма смисъл да обяснажавм.....просто не ти пожелавам да си в ситуация в която те упрекват защото търсиш помощ, но явно  то си има ХОРА и "хора".... не желая да коментирам повече ....


НА ВСИЧКИ МАМИ ОШЕТ ВЕДНЪЖ БЛАГОДАРЯЙ ВЕЧЕ САМ РЕГИСТРИРАНА И ШЕТ ВИ ПРИТЕСНЯВАМ НА ЛИЧНИ ако нямате нищо против разбира се Simple Smile

# 20
  • Мнения: 254
BZ da си имаме извиненията, но недей обобщава вместо мене какво ме дразнело и какво не. Аз каквото мисля съм си го казала открито. Идеята ми беше, че има неща които човек и сам може да достигне до тях като информация, особено пък като става въпрос до учене на езици... Не за друго но ще получиш дори аудио към урока онлине, ще чуеш и как се произнасят думичките и за самата тебе ще е много по-полезно. Както и да е... Различни виждания по въпроса...

Последна редакция: вт, 15 ное 2005, 21:08 от Jule

# 21
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз друго се сетих, то лекарите може да говорят английски, но ако сестрата на телефона не го говори става кофти. В такъв случай най-добре да се иде направо, ако има нужда, без да се уговаря термин по ало-то.

# 22
  • Мнения: 4 244
Айде мир моля ви се! Peace Юле, БЗ не така ск лошото! Praynig
Всяка от нас е почнала от някъде, има такива дето са скарани с ученето на езици, нали?
Тука сме да си помагаме

БЗ, добре дошла при нас и леко пренасяне и настаняване в Германия!  bouquet

# 23
Mami az sam v weil am rhein  Simple Smile toku shto pristignahme::: tuk s,e samo do nedelja da proverim kak e grada i vaobshte :::: shte pisha vpechatlenija po-kasno  Hug   Peace   Grinning

# 24
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Mami az sam v weil am rhein  Simple Smile toku shto pristignahme::: tuk s,e samo do nedelja da proverim kak e grada i vaobshte :::: shte pisha vpechatlenija po-kasno  Hug   Peace   Grinning
ДОбре дошла в Германия.  bouquet Непременно пиши какви са впечатленията ти. И ако имаш още въпроси не се притеснявай

Общи условия

Активация на акаунт