Моля помогнете мами в Германия ????????

  • 2 662
  • 24
  •   1
Отговори
Мами , голяма молба за информация. Налага се да отидем да живеем в Германияй за извецно време - сега живеем в щатите. Нито аз нито мажа ми знаем немски. Аз владея английски и френски , той англиски.  В града в които ще сме е WEIL AM RHEIN- на границата със швейцaрия , било на 20 мин от Бъзел.  Вапроsi moje da vi se struvat tapi, no za men sa vajni Wink ne se smejte ili si misliete che sam padnala ot nebeto, no v shtatiate sma ot 9 godini i znam vsihcko a sega nova darjava i to s 2 godinishno dete is e pritesnjavam. та значи:

-има ли huggies памперс и pull-упс??
-говори ли се английски достачно че да мога да с еоправя в супермаркета и на gas station???
-кой супермаркети са най-добри - изгодни и с качецвени продукти?
-има ли вериги магазини като Вал-март както е в щатите примерно?
-има ли детски ясли, градини на АНГЛИЙСКИ
-как да намрежа детски лекар ?? които говори английски ....
-въобшет ако има някои наблизо в този район нека ми пише ако може и сяк разбира се на bzbzbz777@hotmail.com

Последна редакция: нд, 20 ное 2005, 13:54 от Freya

# 1
  • Мнения: 4 244
Въпросите ти не са тъпи, има няколко майчета които се местят или вече се преместиха от Щатите в Германия, но не в тоя район, така че и те ще ти бъдат от полза

-има ли huggies памперс и pull-упс?? Тази марка памперси тук не съм я срещала но има Pampers, Fixies и много други
-говори ли се английски достачно че да мога да с еоправя в супермаркета и на gas station??? Не мога да ти гарантирам че по обикновените супери ще има хора разбиращи английски, да не говоря по бензиностанциите
-кой супермаркети са най-добри - изгодни и с качецвени продукти? Aldi, Lidl, Pennymarkt, Edeka но има и други местни
-има ли вериги магазини като Вал-март както е в щатите примерно? Има Wаlmart, Woolworths
-има ли детски ясли, градини на АНГЛИЙСКИ - има но са частни и нямам представа точно там колко ще ви струва но най малко 300 евро на месец (зависи и детето на каква възраст е)
-как да намрежа детски лекар ?? които говори английски .... в местния телефонен указател наречен Gelbe seiten - специализиран браншов указател е. Не гарантирам обаче в какъв обсег ще намериш някой който говори английски, май е по вероятно някой който говори руски (колкото и да ти се стори странно)
-въобшет ако има някои наблизо в този район нека ми пише ако може и сяк разбира се на bzbzbz777@hotmail.com - има няколко мами от района, има в Швейцария, така че няма да те оставим сама
Съветвам те ако имаш възможност да се регистрираш, така ще можеш да получаваш и лични съобщения, не е за препоръчване да си даваш ей така лични емаил

# 2
  • Мнения: 533
Здравей,
Аз имам впечатления от Льорах, градче, което е непосредствено до Weil am Rein. Мястото е чудесно - на самата граница на Швейцария, Германия и Франция. Има чудесни места, които могат да се видят.
Нямам впечатления от марки памперси, детски гранини и т.н., защото, когато бяхме там тези неща все още не ме вълнуваха.
Не си спомням дали имаше Walmart, но има достатъчно други вериги магазини, които биха свършили същата работа.
За английския - не очаквай много хора да го говорят. Подготви се да се бориш с немския. Наистина както ти е писала Фиданката имаш много повече шанс да се разбереш с някой на руски.
Успех!

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
В супермаркетите и дрогериите едва ли ще ти е нужен немски, освен ако трябва да питаш, така или иначе като трябва да платиш гледаш цената на касата и готово.
Повечето стоки имат етикети на няколко езика, така че още един проблем отпада.
Остава проблематиката с лекаря, но вече е казано и руски е вариант. Тук по-добре обмисли здравната застраховка, ако имате частна такава, ще трябва да плащате в брой на място и след това сумата се възстановява от застр. каса (по принцип)

# 4
  • Мнения: 4 244
Още една добавка - в Германия цената която стои на етикета е винаги крайната цена, ДДС и другите данъци са включени.
Не е като в Щатите Mr. Green

# 5
Blagodarja vi mili mami Simple Smile POlezna info. Az se chudeh taj kato ne znam i bakel na nemski, dali zanete njaki stranici sas elementarni frazi i tehnite transkripcii ili ako mojete da napishete najkoja dr. fraza da ucha v sledvashtite sedmici. A da i oshet edn ? - te ? usehsatm che shte sa mnogo , no sega tochno se setih - dashterja mi mnogo lenso kachva temperatura (na 2 god i pochti polovina;) i povrashta mnogo lesno sirpchetata. Tylanol go mrazim, piem Motrin za temperatura, Roubutessin za kashlica i Pedia Care za zapuchen nos. Osaznavam ,che naj verojatno gi njama sashtite marki tam , i za tova se chudeh kakvi siropcheta davate koito da sa sladki obache?Sigurno zvcuha chisto pobarkano, no sam super stresirana ot cjalata situacija...

==============

sorry, skapa mi se kredora Sad

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Въх, за лекарствата задължително ходиш на лекар, изписва ти и са безплатни за дечурлята по принцип.
за немски, опитай тук, дали ще ти е от помощ
http://www.canoo.net/
http://www.germanfortravellers.com/learn/index2.html

# 7
# 8
# 9
  • Мнения: 980
Здравей,
Най-близкият по-голям град до Вайл е ФРАЙБУРГ Mr. Green Mr. Green
Май 6те ставаме ком6ийки,а?
Тя Фиданката ти е дала доста информация. Не знам какви магазини има във Вайл (мога да попитам едни на6и приятели там), но на 40км от вас (във Фрайбург)има Валмарт, Реал, Кауфланд..Това са големи хипермаркети. Ина4е има много хранителни вериги, така 4е това едва ли 6те е проблем. Памперси и бебе6ки работи има вси4ко, може да не се казват както в 6татите, но има Naughty
А за английски говоря6т доктор.. ми не знам newsm78 Все си мисля, 4е трябва все да има няколко , които да отбират и от английски Thinking
Регистрирай се при нас и може на ли4ни да разменяме много инфо, 4е аз рядко си гледам емайла Embarassed

# 10
  • Мнения: 3 423
Ако имаш късмет, може и на лекар с български да попаднеш.
Валмарт е магаzинът, в който винаги ми става лошо,
явно климатикът им е кофти. А и паzаруващите там не са от
най-приятната гледка, предимно турци с 300 деца наоколо.
Има по-човешки магаzини, ще ги научиш бърzо.
Aldi, Lidl, Penny, Plus са дискаунтърите zа хранителни продукти.
Обаче невинаги може там да намериш всичко, нямат 100%ова продуктпалета.
Някои от по-младите продавачки може и да наговарят английски,
ама не очаквай раzговори на високо ниво. В суперите така или иначе
няма да ти се налага да си отваряш устата,
освен бите, данке, шьонен таг нох.
Само не се плаши от немския, много лесен, та чак скучен еzик е,
може да се zапишеш във Фолксхохшуле, това е нещо като
нашите читалища, та да го понаучиш. Евтино, бавно, ама се учи.
Няма страшно, Германия е подредена държава, има служби,
които мислят преди теб, къде да минеш, кой бус да вzемеш,
къде да се обадиш, кога да кихаш и т.н.,
така че ти трябва само да си свиркаш.
Фиил Шпас

# 11
# 12
-има ли huggies памперс и pull-упс??
-говори ли се английски достачно че да мога да с еоправя в супермаркета и на gas station???
-кой супермаркети са най-добри - изгодни и с качецвени продукти?
-има ли вериги магазини като Вал-март както е в щатите примерно?
-има ли детски ясли, градини на АНГЛИЙСКИ
-как да намрежа детски лекар ?? които говори английски ....
-въобшет ако има някои наблизо в този район нека ми пише ако може и сяк разбира се на bzbzbz777@hotmail.com

Хич не се притеснявай,преди 7 години не знаех " грам" немски
Английски говори голяма част от населението.
Walmart има при нас,ще проуча и за Вас,
но дори и да няма има много немски магазини,в които се оправяш и без една дума.
Памперси има всякъкви марки-в Schlecker например
Детски градини с англииски също
Ако се нуждаеш от помощ пиши ми,ние сме в Берлин

  bouquet

# 13
  • Мнения: 254
МНОГО МРАЗЯ ПОДОБНИ ПОСТИНГИ...

Az se chudeh taj kato ne znam i bakel na nemski, dali zanete njaki stranici sas elementarni frazi i tehnite transkripcii ili ako mojete da napishete najkoja dr. fraza da ucha v sledvashtite sedmici.


Ами след като знаеш английски вземи си пусни GOOGLE:  online german language and beginners and so on.... или която и да е търсачка и си отговори самичка на подобни въпроси. Мразя когато някой чака всичко наготово.... Има бол такива, само трябва да изхабиш няколко секунди  да чукнеш клавиатурата. Отделно има много разговорници, материали за начинаещи придружени със СД=та, дори и с касетки още може да се намери.... подобни материали в библиотеката/книжарницата бол....

# 14
  • Мнения: 3 491
МНОГО МРАЗЯ ПОДОБНИ ПОСТИНГИ...

Az se chudeh taj kato ne znam i bakel na nemski, dali zanete njaki stranici sas elementarni frazi i tehnite transkripcii ili ako mojete da napishete najkoja dr. fraza da ucha v sledvashtite sedmici.

Ами след като знаеш английски вземи си пусни GOOGLE:  online german language and beginners and so on.... или която и да е търсачка и си отговори самичка на подобни въпроси. Мразя когато някой чака всичко наготово.... Има бол такива, само трябва да изхабиш няколко секунди  да чукнеш клавиатурата. Отделно има много разговорници, материали за начинаещи придружени със СД=та, дори и с касетки още може да се намери.... подобни материали в библиотеката/книжарницата бол....


Ей Jule, има пък хора на които им е драго да помагат, защо да не им се даде шанс? Освен това, не го е поискала лично от тебе ... Google може да ти плюне преводи и фрази, ама няма накрая да завърши самоинициативно с Viel Glueck и да ти протегне ръчички  Hug, нали? А то това му е солта и пипера!

Последна редакция: вт, 15 ное 2005, 05:27 от блажка

Общи условия

Активация на акаунт