Деловата жена-мода, грим, взаимоотношения..

  • 30 257
  • 161
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 384
определено харесвам този стил ! започнах работа в офис но все още не знам какви са изискванията за облекло (не съм виждала още шефовете) ! незнам и какво ще си набавя с ограничените си финансови средсва  Sad Sad Sad

# 61
  • Мнения: 1 252
И на ми допадаше , докато не ми го наложиха със заповед.
Всеки ден - костюм , обувки..

Ходя до работа с ботуши и не мога и да им се нарадвам
В службата ги сменям с делови обувки, ако съм тръгнала по- спортно - имам на една закачалка там , сако и риза .
Хубаво , ама , когато е насила - писва.

# 62
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 398
Да се запиша и аз като фенка на всички изброени до тук, плюс "Стела Белчева" - http://www.stella-belcheva.com/ . Не съм в частна фирма, нито имаме задължителен дрес код и облеклото ми е на настроения - спортно-елегантно или делово. Имам от всичко в гардероба си и обожавам високите обувки. Ще ви следя с интерес  Peace.

# 63
  • Мнения: 101
http://www.jenistyle.com/
Тук също има страхотни неща, единственият недостатък е, че няма магазин във Варна.

# 64
  • Мнения: 294
В каква рамка варират цените на Жени Стил?

# 65
  • Мнения: 2 028
дългите обеци, които привличат погледа върху прекрасната лебедова шия и великолепното деколте на приносителката, са неприемливи.


да, разбирам за какво говориш  Laughing


Хубаво , ама , когато е насила - писва.

аз в момента съм в другата крайност, тъй като още се носим с малкия насам-натам, съответно съм принудена да го давам по-неглиже и ми е адски писнало... в парка не върви със сако и токчета (въпреки че и таквиз екземпляри съм виждала)...  и чакам винаги с нетърпение поводи, където мога да облека нещо по-стегнато...

харесах си доста неща от сайтовете, които сте дали  Peace

# 66
  • Мнения: 35
Здравейте момичета!

Поздравявам авторката за хубавата темичка и с най-голямо удоволствие и аз се вмъквам тук!
В нашия офис стилът не е чак строго официален, но все пак спазваме някакви неписани правила на обличане. Поради факта, че от години не се гордея особено с фигурата си се придържам към прав панталон и риза или блузка евентуалн. До там - от сако няма много нужда.Естествено и аз залагам на хубавки и разнообразни аксесоари - шалчета , обици, обувчици и чанти.
Очаквам да се върна на работа след година, а до тогава ще трупам инфо.

За фирмите - фен съм на Батибалено - имат номерация нагоре, което е много добре за малко по пълни дами като мен.

# 67
  • Мнения: 61
   Здравейте,делови дами!Поздравления и от мен за авторката на темата   bouquet!
Аз също се върнах на работа след тежка бременност,прекарана по болниците и детенце на година и три месеца.Качих 34 кг.,но сега няма и помен от тях,дори съм по-слаба от преди bowuu
  Моята работна среда е с доста консервативен дрес код.Последните писъци на модата и фейшън стайлинга могат само да доведат до несериозно отношение към теб Confused  
    Всички експерименти с външния ми вид оставям за свободното време,а на работа съм много премерена в начина,по който изразявам себе си.Залагам на тъмни костюми,като съблюдавам да са с взаимно заменяеми части по между си.За този сезон съм се снабдила с няколко ризи-бодита,които освен елегантни са и доста практични.
  Спазвам няколко златни правила в деловия стил:
-винаги чиста и спретната
-никога с една и съща дреха в два поредни дни  Naughty
-никакви картинки по ноктите и вечерен грим в аквамарин,например Crazy
-бижутата ми са основно сребро,много изчистени;едрите пластмасови гердани не са за офиса,според мен Thinking
-без смели деколтета,яки цепки и фигурални еротични чорапогащници  hahaha
  Да не забравяме старата поговорка:"По дрехите посрещат,по ума изпращат"  Peace
Споменахте доста фирми на нашия пазар,малко ме дразнят някой от тях колко си повярваха,взеха се на сериозно и надуха жестоко цените си ooooh!
  Тук има интересни дрешки-http://andrews-ladies.com/catalogue_bg.html
     Това е от мен,ще следя темата с интерес и вярвам,че ще си бъдем много полезни  Flutter
  
  

# 68
  • Мнения: 2 631
Приятно е тук! Grinning

А я кажете,
позволявате ли си в петъчен ден да сте по-неделови!?
Аз да - и това балансира строгостта на останалата част от седмицата. Wink

Относно официалните забрани,
и при нас имаше преди време една - конкретно за дънките.
Тогава, вЕрвайте ми, неистово ми се искаше, да съм само с дънки. Mr. Green

Да изразя възмущението си към външния вид, тип поп-фолк-певачка на работното място /и не само там/-
прическа, облекло, маникюр... Naughty

Да покажа нещо, което ми допада, макар, че скоро не са си обновявали сайта: Peace
http://www.nely-bg.com/gallery.html

И да приключвам с писанията си!
Blush

# 69
  • Мнения: 294
Привет на всички! Благодаря на новодошлите и се радвам, че харесват темата!
На мен ми предстои попълване на деловия гардероб. Много хубави предложения, дано се организирам и обиколя всичките!
Присъединявам се към всички мнения - описания на деловата жена.

# 70
  • Мнения: 61
   Десетте най-често срещани гафа с външния вид в офиса според едно електронно издание:
1. Неподходящ размер Твърде тесните дрехи никога не са много удобни и обикновено са много открити, но твърде широките дрехи ви правят да изглеждате непрофесионално. Дължината на панталоните също има значение - ако покажете твърде много от чорапа или крака си, очаквайте да бъдете притеснен цял ден във връзка с предстоящият пороен дъжд.
Съвет: Намерете си добър шивач. Това са рядко срещани хора, които всъщност изглеждат добре във всякакви дрехи. Обяснете му какво искате и той ще се справи с останалото.
2.Твърде много парфюмВие едва ли бихте искали вашите колеги или клиенти да могат да ви подушат преди още да са ви видели. Освен това ваш колега може да е алергичен към любимия ви аромат.
Съвет: Слагайте си парфюм  по малко. Ако изпръскате твърде много, попийте излишъка с памуче.
3.Къси или твърде къси поли Да показвате твърде много от краката си, никога не е професионален ход - нито за жени, нито за мъже. Откривайки малко от краката кара мъжете да изглеждат твърде небрежни или немарливи. А жените ги кара да изглеждат повече секси, отколкото сериозни.
Съвет: Мъжете трябва да обуват дълги панталони, а жените да носят поли, които да са къси максимум 4 см над коляното.
4. Небрежна прическа Независимо дали имате странна прическа или тежки къдрици, буйната коса не изглежда професионално.
Съвет: Жените трябва да инвестират в добър фризьор и в продукти, които правят косата по-лесна за обработка. Мъжете трябва редовно да се подстригват и да ходят на работа гладко избръснати.
5.  Мръсни или скъсани джинси Дори в небрежните петъци, скъсаните джинси изглеждат твърде неподходящи за работното място.
Съвет: Когато решите да носите джинси на работа, убедете се, че те ви стоят добре и са в извънредно добро състояние.
6.Твърде разголен бюстИма твърде малко законни професии, където е добър ход да показвате гърдите си.
Съвет: Покрийте ги. Винаги е възможно да избягвате да носите нещо разголващо в офиса. Ако не можете да се разделите с блузите с V- образно деколте, просто си купете блузи или тениски, които да носите отдолу.
7. Потници Да показвате твърде много кожа в офиса, никога не е добра идея, а потниците са много неподходящи.
Съвет: Ако навън е горещо и вие ще излизате с приятели след работа, просто си вземете жилетка. По този начин ще ви е удобно  и ще изглеждате професионално, когато шефът спре край бюрото ви.
8.Крещящи бижута
Множество гривни или дълги, висящи обици са перфектен избор за бар, но напълно разсейващи на работно място.
Съвет: Нека бижутата ви за офиса бъдат скромни. Малко украшение или бижу, малки обици и деликатна гривна изглеждат по-професионално. Оставете вашите блестящи бижута за свободното време.
9. Спортни Дрехи Дори в най-небрежните офиси анцузи, шорти, тениски и маратонки ви правят да изглеждате немарлива и апатична.
Съвет: Поне носете хубави джинси и добре изглеждащи обувки. Ако ходите на фитнес след работа, можете да се преоблечете там.
10. Високи токчета Извънредно високите токчета са твърде секси за работното място, още повече, че са и доста непрактични. Малко неща могат да бъдат по-смущаващи от това да тракате с високи токчета пред шефа си.
Съвет: Най-високите токчета, които можете да си позволите да носите на работното място са около 5 см. По този начин всъщност ще можете да ходите с тях и да се чувствате удобно през целия ден. Можете да се чувствате по-ниска, но няма да се страхувате от неприятно за колегите тракане или неловко спъване.
  Имиджът "палава секретарка" е най-погрешното решение  

Последна редакция: сб, 04 дек 2010, 13:21 от MAMA LEILA

# 71
  • София
  • Мнения: 1 772
Интересна статия...аз само не разбрах как 5 см. токчета "тракат" по-малко от 8 см.-вите такива  newsm78 примерно...

# 72
  • Мнения: 851
От известно време обикалям магазините за костюми и съм изумена, че никъде не мога да си намеря класически елегентен втален черен костюм с пола, която е малко над коляното. А светло сиво и черно направо се отказвам да търся. Навсякъде има по хиляда модела, но са с раета, с някакви странни модели на саката или с поли с висока талия. Остава да отида в Денил и на Пиротска и ако и там няма се отказвам. Само да похваля Юнона - бях в магазина и ми харесаха няколко неща, на добра цена са и ще си купя нещо. Сайта им обаче изисква регистрация с твърде много информация, която не желая да им давам и не мога да го разгледам. Това ми се струва тяхна грешка.

# 73
  • София
  • Мнения: 311
didiana, класически черен костюм си купих от Скай сити. Ако искаш на лични мога да ти кажа точно кое е магазинчето.

# 74
  • Мнения: 3 641
Да се абонирам и аз за темичката. Хубавото в моята работа е ч,е мога да си позволявам и по-спортно облекло. В петък например и когато нямам срещи.
Много обичам да нося рокли до коляното тип молив, в поло-яка. Имам доста и с презрамки, над които слагам сако. Обичам да имат акцент, например някаква сатененна пнаделка, текстилно cвете или бродерийка/нежна и стилна/. Купувам най-често от Дика,Капаска,Alexandra, Monro, Motivi. Обичам и панталони тип цигара с ризка от горе. Ризки обичам да купувам от Зара и Бершка. Панталоните ми са по-трудни, но си намирам.  Полите ми са най-вече до коляното с цепка отзад.
Палтата харесвам тези до коляното  с широк колан или късички. Ходя на токове с изключение когат оима много сняг или пък минавам на по-спортен стил.
Относно прическата: Най-често на сешоар или леко начупена на букли.
Парфюми: Пюр Пойзън, понякога си позволявам Адикт, нов много малки количества. Свежият шанс за лятото и др.
Маникюр: Къс френски или със светъл лак

Бижута: слагма рядко платина

Общи условия

Активация на акаунт