Деловата жена-мода, грим, взаимоотношения..

  • 30 309
  • 161
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 294
Ходих в мола на Цариградско шосе в магазина на Пиик Коперник(ако съм запомнила правилно), спрях се на на Монтего и Кома...да, де ама полите  и панталоните най-малкия номер са 34, а са ми видимо големи(да му се невиди), а номер като 32 са нямали...не че съм кой знае колко слаба, просто структурата ми е такава - по-малък номер на пола/панталон и един номер по-голям на сако....
А толкова ми хареса едно сако на Кома....с една свежа закачка на кръста. Варианта е да синхронизирам с нещо отличаващо като цвят. Иначе ми се искаше завършен вид...Дайте други предложения. Как са аутлетите?Не съм ходила там!

# 76
  • Мнения: 2 028

Много обичам да нося рокли до коляното тип молив

какво е тип "молив"  Embarassed стесняват се надолу ли?

# 77
  • Мнения: 3 641

Много обичам да нося рокли до коляното тип молив

какво е тип "молив"  Embarassed стесняват се надолу ли?


Да, това имах предвид Hug

# 78
  • Мнения: 2 199
Да обновя ли темата  Blush
Ще ми се налага да нося дрехи, които макар и не строго официални ще са все пак делови.

Разгледах сайтовете, които сте дали искам да попитам откъде мога да си купя костюм сако и пола, изчистени модели. Обикалях, търсих и попадах само на мъжки костюми, но дамски не видях никъде...  Confused
Другият ми проблем са обувките  Crazy ще си позволя лукса да нося обувки с равна подметка, но и там съм в шок и ужас  Rolling Eyes всички модели с разни панделки, камъчета, Rolling Eyes цветя  Shocked  #Crazy #Crazy
Приемливо ли е според вас да се носят в офиса обувки подобни на тези http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwBP0_r77g5eqXK4Hhah-aR … snDU98ewZKvWLCqxw черни и с черен шев  Rolling Eyes

Благодаря ви  Grinning

# 79
  • На морето!
  • Мнения: 5 754
Суха Мащерка, според мен са си ок обувките. Много зависи и с какво ще комбинираш, но сами по себе си са добре за офис, в който сте облечени "делово", а не строго официално.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 047
Суха Мащерка, провери ако не си, на Пиротска в Малкия ЦУМ на 2 етаж за сако и пола  Peace Има ишлемета на доста марки, изчистени модели, качествени материи и прилични цени   bouquet

# 81
  • София
  • Мнения: 554
Ходих в мола на Цариградско шосе в магазина на Пиик Коперник(ако съм запомнила правилно), спрях се на на Монтего и Кома...да, де ама полите  и панталоните най-малкия номер са 34, а са ми видимо големи(да му се невиди), а номер като 32 са нямали...не че съм кой знае колко слаба, просто структурата ми е такава - по-малък номер на пола/панталон и един номер по-голям на сако....
А толкова ми хареса едно сако на Кома....с една свежа закачка на кръста. Варианта е да синхронизирам с нещо отличаващо като цвят. Иначе ми се искаше завършен вид...Дайте други предложения. Как са аутлетите?Не съм ходила там!

Може да пробваш София Аутлет Център (до Метро) - има неща на Boss, Max Mara, Strenesse където съм срещала доста интересни делови неща. Иначе Кома са страхотни, и на мен много ми допадат Heart Eyes

По темата - според мен ситуацията със строго деловото облекло е доста криворазбрана в България. Тъмен изчистен костюм, светла риза, затворени изчистени обувки с 4 - 6 см ток, едва забележими бижута - ок, но мисля, че подобен дрес код е единствен приемлив вариант само са държавните институции.

По мои впечатления, успелите делови дами в цял свят са от глава до пети в дизайнерски творения по последна мода - и това не значи абстрактни дрехи, с които да привличат внимание. Ок, костюмите са изчистени, разбира се, без нищо фрапантно, но обувките и чантите? Масово се носят Jimmy Choo, Christian Louboutin, Brian Atwood, Prada, Chanel, Gucci и други, които няма нужда да изброявам - а както добре знаете, трудно могат да се намерят затворени изчистени обувки с 4 - 6 см. ток или изчистени чанти при тях. Ами бижутата - защо трябва да се огрничаваме с чифт перлени обеци и отегчително синджирче на врата?

Изразявам лично мнение, разбира се, но мисля че трябва да сме една идея по - смели и да показваме креативност и личен стил като освежаваме класическите линии с по - смели, но в същото време класни и качествени детайли. Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 2 481
Записвам се да следя темата. Обличам се прекалено спортно, а работата ми вече предполага по-строго и консервативно облекло.Харесвам деловия стил, но не и аз да се нося така. За съжаление ще трябва да се науча. Имам проблем и с токчетата- хич не обичам да нося  ooooh! Вероятно към зимата си купя 1-2 костюма, рокля или панталони, подходящи за новата ми позиция. Харесаха ми нещата на Росистил, какви са цените? Ориентировъчно ме интересува за палто и костюм.

# 83
  • Мнения: 851
Люсиана, благодаря ти  bouquet Аз ходя в Скай Сити, но там доста магазини са затворили, като например Тани. Открих костюма, които исках от Виста Мода. Препоръчвам ви ги. Много хубава фирма с много изгодни цени Peace

# 84
  • Мнения: 126
Здравейте, от есента и аз се връщам на работа и честно казано нямам търпение да си облека полите, саката и ризите, а за обувките на ток да не говорим. Simple Smile Още по-голямо удоволствие ще ми донесе и пазаруването на нови попълнения, така че благодаря за споделената информация.

# 85
  • Мнения: 120

Приемливо ли е според вас да се носят в офиса обувки подобни на тези http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRwBP0_r77g5eqXK4Hhah-aR … snDU98ewZKvWLCqxw черни и с черен шев  Rolling Eyes

Благодаря ви  Grinning


май някой беше споменал по-горе, че е много важно с какво ще ги носиш. Според няма да стане с пола, защото са леко спортни. MМоже да пробваш вариант с ниско токче, това ще те улесни в избора на облекло - костюм с панталон, пола или рокля. Примерно:

 Grinning

# 86
  • Мнения: 101
Харесаха ми нещата на Росистил, какви са цените? Ориентировъчно ме интересува за палто и костюм.
Последно си купувах костюм на Роси по Коледа, струваше около 150 - 160 лв. (панталон и сако). Палтата бяха с подобни цени. Много съм доволна от тази фирма, качествена изработка и материали, интересни модели, поносими цени. Сега разглеждам лятната им колекция, може и да се обзаведа с нещо ново.
Ето една фирма с интересни неща
http://vivelfashion.com/

Последна редакция: вт, 10 май 2011, 08:25 от mai4eto_27

# 87
  • София
  • Мнения: 2 481
Харесаха ми нещата на Росистил, какви са цените? Ориентировъчно ме интересува за палто и костюм.
Последно си купувах костюм на Роси по Коледа, струваше около 150 - 160 лв. (панталон и сако). Палтата бяха с подобни цени. Много съм доволна от тази фирма, качествена изработка и материали, интересни модели, поносими цени. Сега разглеждам лятната им колекция, може и да се обзаведа с нещо ново.
Ето една фирма с интересни неща
http://vivelfashion.com/


Благодаря за информацията!

# 88
  • Мнения: 0
А какво ще кажете за вратовръзка върху риза вместо шалче?
Аз съм пробвала и стои страхотно костюм с риза и вратовръзка.

# 89
  • Мнения: 1 119
А Вивел http://vivelfashion.com/ имат ли магазин и в София?

Общи условия

Активация на акаунт