Кога запо4нахте да давате нещо за гризкане?

  • 552
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Питане към мамите, които са решили и дават на децата си да ръфкат я бисквита, я солетка от време , на време, т.е моля темата да не се превръща в "за и против" детето да се тъп4е с  гореспоменантите храни.
Та въпроса ми е : ОТ кога да запо4на да му предлагам нещо такова ? Предполагам трябва да свиква сам да си борави  с храната?? Много ме е страх да не се задави , солета ми се струва опасно, ама то кое ли не е - т.е. ако ще се дави предполагам от вси4ко може. И какво то4но да му дам? Банан как ви се струва ? Rolling Eyes Ние ве4е ядем и каша, и пюре, ще по4ваме попара - няма нищо по -твърдо в менюто му засега.
Нямам идея , споделете.  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 629
 Аз започнах около   9тия месец да давам гризинки. Давам му едни неща, които много приличат на българския Зрънчо (но парченцата са 3-4 пъти по-малки) - мека и са и се топят в устата. На малки парченца давам също банан, авокадо и хляб.

Храни от рода на солети, бисквити, чипсове са твърди и аз лично скоро не бих ги давала (поради опасността от задавяне, което и теб те тревожи)

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Към 7-ия месец започнах да давам обикновени бисквити.С разрешението на педиатърката, но каза да е само в мое присъствие за да не се задави.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 621
Някъде към 8-9 месец започнах да и давам обикновени бисквити и солетки. Не се е задавяла от тях. Може и банан да даваш, просто го наблюдавай Laughing

# 4
  • Мнения: 1 613
Започнах някъде към 7ми месец, с оризови гризки (без сол и консерванти), после бисквитки (на хипп), ябълка, круша, морков и др.

От няколко дни й давам солети. Гризки не съм давала. То тук и няма, де.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Към 6-7 месец давх банан,а гризки и бисквити към 8-9.Солети след годинка и то от тези кашкавалените,че са по меки Peace

# 6
  • Мнения: 8 505
Към 6. месец-бисквити,солети,банан,ябълка.

# 7
  • Мнения: 523
след 7 месец почнах да му давам обикновена бисквитка, после коричка хляб, ама с добре махнати трохички... на скоро пробва и солета:) давала съм му да си чеша венците и с отхапана ябълка:)
А колкото до давенето... гадна работа, ама няма начин, случва се. Моят се е давил и то не веднъж, дори веднъж направи фунтанче Rolling EyesSimple Smile не се сашкай, просто няма как, ще свикне детето...  Laughing

# 8
  • Мнения: 176
от 7мия месец и давам зрънчо бисквитки солети още не смея

# 9
  • Мнения: 3 663
на 7 навършени
давах плодове или бисквити обикновени житен дар

# 10
  • Мнения: 730
От съвсем скоро й давам бисквити,зрънчо!Банани също яде и много ги обича Hug

Общи условия

Активация на акаунт