Остъкляване и усвояване на балкон по законов начин

  • 2 860
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Здравейте,
Най-общо това ми е въпросът: знам, че у нас всеки си прави каквото поиска в неговата бащиния, но вероятно има такива сред вас, които са се "прецакали" да си изкарат всички разрешителни (?)
Моля ви да споделите какъв е законовият път за остъкляване и евентуално, ако е различно, за усвояване (аз си го представям където не само е остъклено, но е и зидано и мазано) Къде се ходи и колко се чака? Какви са рисковете ако човек все пак си направи каквото поиска в ново жилище? Чух, че имало разлика и за новите кооперации било по-различно Thinking
Благодаря Hug

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 756
Трябва да си извадите разрешително ,и едва тогава да започнете  с ремонта
В противен случей ,ако някой се оплаче или подаде жалба за незаконно строителство,ще започне проверка.
1 ще ви глобят ,глобите са от 500-5000лв
2 най-вероятно ще ви накарат да съборите стената на затворена терата да първоначален й вид ,след това пак ще се наложи да извадите разрешително и ще я затворите отново.  Confused

# 2
  • Мнения: 1 072
Учудвам се, че има само 1 отговор... хайде, няма ли някой спазил закона Confused Споделете кой(кои) закон(и) описват пътя за въпросното разрешително? Закон ли е или е общинска наредба и е различна за всеки град. Какъв е пътят? Къде какво се подава (молба, заявление..?) трябва ли архитектурен план, например? Колко се чака? Ами ако никой не отговори?
За глобите разбрах, аз затова питам какъв е пътят без глоби, ама явно никой не го е ползвал Confused Shocked

# 3
# 4
  • Мнения: 1 072
Благодаря за линка! Виждам, че и предишната тема не се е радвала на голямо внимание Confused Ще ползвам линка към сайта на ДНСК Peace

Общи условия

Активация на акаунт