Баба каза така ...

  • 540 089
  • 758
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 957
И ние бяхме почти един месец с кашлица-отхрачваща. Какво ли не изпи детенцето, накрая се оказа алергия от цъфтеж и запрашеност. Пихме сироп противоалергичен и за една седмица нещата отшумяха, но сега след като спре дъжда може отново да почне да кашля.

Би ли казала как се казва този сироп?

# 286
  • Мнения: 791
Бабини рецепти за кашлица  приложими за малко бебче- на 4мес. може ли  някой да ми предложи?!
Съмнявам се че понастина!Гърлото му не е зачервено, няма хрема, само отвреме но време закашля, но не съм сигурна дали не се дави   и затова ми се иска да пробвам с бабина рецепта за кашлица.

# 287
  • Мнения: 502
Компрес при болно гърло - на кърпа /най -удобна е в от старите носни /от плат// се слага вестник със същия размер отгоре се покрива с памук и се поръсва със смлян чер пипер и ракия. Увива се около врата .

# 288
  • Мнения: 957
Бабини рецепти за кашлица  приложими за малко бебче- на 4мес. може ли  някой да ми предложи?!
Съмнявам се че понастина!Гърлото му не е зачервено, няма хрема, само отвреме но време закашля, но не съм сигурна дали не се дави   и затова ми се иска да пробвам с бабина рецепта за кашлица.
Компрес при болно гърло - на кърпа /най -удобна е в от старите носни /от плат// се слага вестник със същия размер отгоре се покрива с памук и се поръсва със смлян чер пипер и ракия. Увива се около врата .

Това нали не е за 4 месечно бебче???  #Crazy #Crazy #Crazy

# 289
  • Мнения: 502

[/quote]
Компрес при болно гърло - на кърпа /най -удобна е в от старите носни /от плат// се слага вестник със същия размер отгоре се покрива с памук и се поръсва със смлян чер пипер и ракия. Увива се около врата .

Това нали не е за 4 месечно бебче???  #Crazy #Crazy #Crazy
[/quote]

А , не. Това е за възрастни. Далеч съм от мисълта да се приложи на бебе.

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 903
И ние бяхме почти един месец с кашлица-отхрачваща. Какво ли не изпи детенцето, накрая се оказа алергия от цъфтеж и запрашеност. Пихме сироп противоалергичен и за една седмица нещата отшумяха, но сега след като спре дъжда може отново да почне да кашля.

Би ли казала как се казва този сироп?


Идумед  Peace не е скъпо, но ефикасно срока на годност му е 1 месец обаче.

# 291
  • Мнения: 319
Бабини рецепти за кашлица  приложими за малко бебче- на 4мес. може ли  някой да ми предложи?!
Съмнявам се че понастина!Гърлото му не е зачервено, няма хрема, само отвреме но време закашля, но не съм сигурна дали не се дави   и затова ми се иска да пробвам с бабина рецепта за кашлица.
Прилагала съм следната рецепта на моето бебе от както се е родило (не знам дали имаше и месец): Чиста мас с малко сода бикарбонат се маже бебчето. Майка ми я прилага: същата смес намазва върху 2 листа хартия надупчва ги и ги лепи на гръбчето и на гърдичките на бебчо. При нас действаше безотказно още на втората, третата вечер. Искам да поясня, че подхода на майка ми с хартията е за предпочитане, защото не се "задушава" кожата и като си попие необходимото количество листовете сами се отлепят, но е по-неприятно за самото бебче. Трябва да се има и в на предвид, че в големите жеги не се препоръчва да се използва мас.

# 292
  • Мнения: 2 663
Диарията се пресича с камшик(чичек или Agrimonia eupatoria), по рецепта - 3с.л. от билката(стъбло, листа, плодчета,цвят) се заливат с 500мл. вряща вода.Пие се за 1-2 дни.

На Лече ( на 1г.) му го направих с 1,5 с.л. в 400мл.вода. това количество след като изстина му го разпределих за около 16 часа.Ефекта беше светкавичен (много ме е яд че му давах Smekta, Enterol i Sumetrolin  Sick 2 дена, а не помогнаха).Беше някакъв Вирусен ентероколит или нещо подбно. Температурата (39.1 я сваляхме с панадол и най- вече оцета помагаше). Разтройството си остана и в чудо се видяхме. Не искаше да яде и дори  някаква специална хумана за такива случаи ...след 1-2 часа след като изпи първата доза отвара вече имаше видима промяна, апетит и т.н. 

Потвърждавам на 100%.Ефекта е страхотен, при нас нещата бяха точно както ги е описала Теди, само дето аз не съм давала нищо за Т и лекарствата ограничих до минимум,детето караше почти само на течности

# 293
  • Мнения: 2 616
Като тръгнат децата на градина, често се случва да ги напитят "буболязи", нали знаете за чудодейната рецепта от равни части газ,мас и оцет, които стоят 2 часа на главата, но се запарват под найлон? После даже няма нужда да се чисти, те като измрат гадюхите и самички падат при вчестването.

# 294
  • Мнения: 201
А някой може ли да каже бабина рецепта за възпалени уши? Извинявам се, започнах да чета темата, но е доста дълга, може да има вече публикувана Rolling Eyes

# 295
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
petia_5a За ухо: в половин черупка от орех се кипва в равни части мед, ракия и олио на котлона, тя черупката леко загаря, но няма проблем. Като изстине до телесна температура или малко по-топло, като си капнеш на опакото н а ръката да е поносимо топло, капваш в ухото . Много помага!!!

# 296
  • Мнения: 319
За ухото: Капват се капки от листо на дебелец, нарича се още алпийска роза (аз му викам скална роза). Аз лично съм пробвала много е ефективно, но не знам дали става за малки деца. Някъде в темата ако не се лъжа някой друг пак го беше споменал.

# 297
  • Мнения: 4 585
Ние в нашето село кръвоспираме с гъба пърхутка. Съхраняваме си изсъхнали и при нараняване вадиш една пърхутчица, на едно място има дупчица. Насочваш дупчицата към раната и стискаш. Изпуска тъмно облаче, предполагам спори на гъбата и на раната кръвта се съсирва, става коричка.
Днес в нашту, утре и в други села.

# 298
Много интересна тема, и аз ще се включа! Имам няколко изпитани рецепти:
1. За разстройство - една лъжичка пектин / има в аптеките и хранителните магазини/ се разбива с топла водичка. Дава се на детенцето - малко е лепкаво и неприятно, но ефекта беше поразителен. Подейства веднага! Може да повторите и потретите...
2. За възпалени очи - капвайте кърма.
3.Ползвала съм кърмата за хрема - капала съм си в носа! Няма по-добро нещо от майката природа!
4. През зимата бяхме страшно зле всички бяхме с температура, повръщане и разтройство. Имах температура 39 и ме отнасяше - не можех да си погледна детето. На помощ се притече майка ми с цитронада / лимонов сок от 1 лимон, малко захар и вода/. Мислех, че ще ми се скосят червата, но нищо подобно след 2 чаши вече се чувствах добре и го пробвах на сина си. Резултатът беше отличен!
Благодаря за бабините и мамините съвети!  bouquet  bouquet  bouquet

# 299
  • Мнения: 5 681
Тука да сложа една рецепта, която не е моя и затова я копи-пейстнах
За разстройството знам - брашно/нишесте + оцет+захар се обърква малка смес за една лъжица и се изпива с вода. Прабвала съм гооо и има страхотен ефект.

Общи условия

Активация на акаунт