Баба каза така ...

  • 539 727
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 771
След прием на лекарства давам грейпфрут - плод.
Четох някъде, че изчиства тялото от приетите лекарства, все едно не са пити.
Не съм сигурна доколко е вярно това, но все пак е плод и не би навредил, най много да помогне  Simple Smile

# 361
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
казват, че някои обезсилва както кантариона противозачатъчни Simple Smile

Тарталета за какво даваш Женоверина? Другите две сме пили профилактично в простудни/грипни периоди.

# 362
  • Мнения: 106
Някъде в първите страници бях чела преди време за компрес от настърган картоф при изгаряне. Е, тази събота ми се наложи да го пробвам, изгорих се с вряла супа, помогна ми. В рамките на 5-6 часа си направих 2 компреса и остана само червено. На другия ден и зачервяването беше поизчезнало.

# 363
  • Мнения: 106
След прием на лекарства давам грейпфрут - плод.
Четох някъде, че изчиства тялото от приетите лекарства, все едно не са пити.
Не съм сигурна доколко е вярно това, но все пак е плод и не би навредил, най много да помогне  Simple Smile

Същият ефект има и салатката от червено цвекло.

# 364
  • в баира
  • Мнения: 861
Същият ефект има и салатката от червено цвекло.
Да, червеното цвекло прочиства кръвта.
А също така и лимоните изчистват организма след прием на антибиотици.

# 365
А знаете ли че чай от джоджен се прилага и преди раждане . Той засилва контракцийте и спомага за бързо разкритие . Сега очаквам второто си дете и със сигурност когато дойде момента ще го пробвам

# 366
Имам и страхотен мехлем  против изгорено а една моя позната го ползва и при хемороиди. 200 грама олио , зехтин или мас 30 грама пчелен восък и една шепа стърготини от пръчките на бъза / бели се кората и от зеленото се стърже /.
  Мазнината се загрявадо запушване, добавя се восъкът докато се стопи и бъза се запържва . След това го цедите и наливате в подходяща кутийка от крем.                                                                       

# 367
  • Мнения: 1 942
Имам и страхотен мехлем  против изгорено а една моя позната го ползва и при хемороиди. 200 грама олио , зехтин или мас 30 грама пчелен восък и една шепа стърготини от пръчките на бъза / бели се кората и от зеленото се стърже /.
  Мазнината се загрявадо запушване, добавя се восъкът докато се стопи и бъза се запържва . След това го цедите и наливате в подходяща кутийка от крем.                                                                       

Кое имаш предвид като бъз? Картинка можеш ли да намериш в нета, че народа яко бърка бъз и бъзе.  Peace

# 368
  • София
  • Мнения: 315
Здравейте и от мен!Много полезна тема HugИскам да споделя една рецепта за кашлица и бронхит.Намазват се гърдите с мед, поставя се листо от зеле и се омотава със шал.Този компрес престоява една нощ,като зелето спомага за отхрачването на секрета.При необходимост се повтаря.Дано да помогне и на вас! Peace

# 369
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Тарталета за какво даваш Женоверина? Другите две сме пили профилактично в простудни/грипни периоди.

Давам го за възстановяване след прекарано заболяване и подсилване на имунитета.

# 370
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Merci!

# 371
  • Мнения: 4 585
Черният бъз е храст, достига до 4-5 м височина, бъзето е тревисто растение. Узрелите цветове на бъзето също се изкупуват от билкарите, но не знам за какво. А от мазнините за рецептата препоръчвам заешка или гъша мас, а също и от див заек, пъдпъдъча мас.

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
Кажете нещо от народната медицина за облекчаване на суха, лаеща, дразнеща, ларингитна кашлица при дете... newsm78

# 373
  • Мнения: 4 585

Магарешко мляко. Прясно, сурово.

# 374
Цитат
zdraveite mili dami i az 6te vi kaja edna izpitana retzepta za ka6litza
o6te 6tom 4uq malkata da preka6lq i pravq sledniq sirop: 15 oreha s4upeni s 4erupkite,2 glavi luk s obelkite srqzani samo na dve,200 grama nebet 6eker[imago po4ti vav vsi4ki apteki]1 4aena laji4ka leneno seme 1 4aena laji4ka seme ot anason[kupuva se ot bilkova apteka]naliva se 500ml. boda i po vreme na vareneto se slaga edna 6tipka graden 4ai[sa6to se kupuva ot bilkova apteka]vsi4ko tova se vari dokato stane na polovina kato se pretzedi trqbva da ostane 250ml. sirop. Pie se po 30ml. tri pati na den za tri dni nqma i pomen ot ka6litzata. Izglejda slojno za prigotvene no vsa6nost ne e opitaite efekta e iznenadva6to dobar. 6te se radvam ako nqkoq ot vas go probva da mi pi6e otzivite si newsm03

 здравейте мили дами и аз ще ви кажа една изпитана рецепта за кашлица
още щом чуя малката да прекъсхля и правя следния сироп: 15 ореха счупени с черупките,2 глави лук с обелките срязани само на две,200 грама небет шекер[имаго почти във всички аптеки]1 чаена лъжичка ленено семе 1 чаена лъжичка семе от анасон[купува се от билкова аптека]налива се 500мл. бода и по време на варенето се слага една 6типка граден чаи[сащо се купува от билкова аптека]всичко това се вари докато стане на половина като се прецеди трябва да остане 250мл. сироп. Пие се по 30мл. три пъти на ден за три дни няма и помен от кашлицата. Изглежда сложно за приготвене но всъщност не е опитайте ефекта е изненадващо добър. ще се радвам ако някоя от вас го пробва да ми пише отзивите си newsm03

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 18:51 от Доня Туфиня

Общи условия

Активация на акаунт