Баба каза така ...

  • 540 028
  • 758
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 619
А някой знае ли дали черната ряпа може да се изстиска на сок в сокоизстисквачката и после да се сложи мед в сока? Защото ние така правим, но въпросът ми е: правилно ли е така и как е по-ефективно?

# 421
  • Мнения: 619
.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 18:59 от e_lucky

# 422
  • Мнения: 6
Моля ви някой да каже белтъка сварен или суров трябва да бъде за компреса с пудрата захар за гърлото.

# 423
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
mispis, в рецептите на Петър Димков белтъкът е сварен ,налага се топъл. Тече захарта като се разтопи от белтъка,но не  много.

# 424
  • Мнения: 2 784
Няколко рецепти с куркума. Една позната- медицинско лице се кълне в тях, но аз съм пробвала само гаргарата за болно гърло. Помогна ми.
1.При болно гърло с подути сливици- 1ч.л. куркума се смесва с 1 ч.ч. преварена вода. Когато течността изстине, се прави гаргара, без да се гълта,3-4 пъти дневно.
2.Астма- 1/2 ч.л. куркума на 1/2 ч.ч. горещо прясно мляко. Пие се преди ядене,2-3 пъти дневно.
3.Анемия- 1/4  ч.л. куркума на една супена лъжица мед, веднъж на ден след ядене.

# 425
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Много хубава тема, благодаря на авторката и на всички, споделили рецепти!
        Имам въпрос: синът ми все още използва палеца си като "емоционална патеричка", смуче го когато заспива, когато е изморен, обиден, болен, кожичката на сгъвката е вече грапава. Понякога и дъхът му мирише на кисело. Как да го отуча? Чувала съм за мазане с люта чушка, с хинин, но ми звучи много екстремно. Ще се радвам да споделите, благодаря предварително!

# 426
  • Мнения: 1 353
А някой знае ли дали черната ряпа може да се изстиска на сок в сокоизстисквачката и после да се сложи мед в сока? Защото ние така правим, но въпросът ми е: правилно ли е така и как е по-ефективно?
Аз я стържа и така я цедя през тензухче.В сокоизстисквачката не ми се получи,но можеш да опиташ Peace

# 427
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен!Много ще съм Ви благодарен ако споделите рецепта за камък в бъбрека. Споходил ме е един такъв голям камък към10-15мм и се чудя какво да го правя.Много Ви моля помагайте иначе ще трябва да го разбивам с литотрипсия  а тя съвсем не е безобиден метод.

# 428
  • Мнения: 45
Здравейте и от мен!Много ще съм Ви благодарен ако споделите рецепта за камък в бъбрека. Споходил ме е един такъв голям камък към10-15мм и се чудя какво да го правя.Много Ви моля помагайте иначе ще трябва да го разбивам с литотрипсия  а тя съвсем не е безобиден метод.

# 429
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Мисля, че при бъбречни заболявания и пясък/камъни помага чай от билката мечо грозде... Peace

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 00:02 от Бенджи 2710

# 430
  • Мнения: 3 537
А някой знае ли дали черната ряпа може да се изстиска на сок в сокоизстисквачката и после да се сложи мед в сока? Защото ние така правим, но въпросът ми е: правилно ли е така и как е по-ефективно?
Аз я стържа и така я цедя през тензухче.В сокоизстисквачката не ми се получи,но можеш да опиташ Peace
Аз много съм доволна от рецептата с ряпата, обаче изстиската директно сока доста люти, въпреки, че и доста мед и сложих,че и вода , за това вече си я правя само издълбана и я пълня с мед, така малкия пие сокчето с удоволствие Peace

# 431
А някой знае ли дали черната ряпа може да се изстиска на сок в сокоизстисквачката и после да се сложи мед в сока? Защото ние така правим, но въпросът ми е: правилно ли е така и как е по-ефективно?
Аз я стържа и така я цедя през тензухче.В сокоизстисквачката не ми се получи,но можеш да опиташ Peace
Аз много съм доволна от рецептата с ряпата, обаче изстиската директно сока доста люти, въпреки, че и доста мед и сложих,че и вода , за това вече си я правя само издълбана и я пълня с мед, така малкия пие сокчето с удоволствие Peace
Здравейте някой да знае рецепта и за разхлабване че сега след като настъпи зимата детето ми рядко пие  течности и е по трудно да се изхожда

# 432
  • Мнения: 506
повече плодове-круши,киви...също червено цвекло,домати , кисело мляко ит.н.хем ще е здраво,хем с редовен стомах

# 433
  • Мнения: 720
повече плодове-круши,киви...също червено цвекло,домати , кисело мляко ит.н.хем ще е здраво,хем с редовен стомах
също и : 1 лъжица сладко от рози
ама незнам дали има ограничение за възраст  newsm78 колко е голямо детенцето ?
най-добре опитай с круши или от пюренцата имаше един вид пюре от сини сливи , когато беше по-малка Мимито все взимах от това пюре, ако стане нужда й давах
Също има и с овесени ядки и плодове или зеленчуково с овесени ядки ...
Но пюрета доста отдавна вече  отказа да яде...
Сега овесените ядки ги ползваме за закуска с мляко и мед  Simple Smile

# 434
  • Мнения: 1 942
Здравейте и от мен!Много ще съм Ви благодарен ако споделите рецепта за камък в бъбрека. Споходил ме е един такъв голям камък към10-15мм и се чудя какво да го правя.Много Ви моля помагайте иначе ще трябва да го разбивам с литотрипсия  а тя съвсем не е безобиден метод.

Виж какво - тоя камък е голям и ако тръгне да излиза не ми се мисли каква криза ще е и какво ще трябва лекарите да направят  newsm78

Иначе всяка лимонова диета ще почне да го топи, но дори и 3 камъка по 5мм. са си грамадански ...
Аз имах камък 6 мм. Реших да отслабвам с лимони - вечер в кипяща вода се слага нарязан на дребно лимон, прибавя се щипка лайка и се пие на сутринта 1 ч.ч. на гладно. Поотслабнах, но май по-големия ефект бе, че камъка се превърна в пясък в пикочния мехур. Давам информацията, но ти си преценяваш какво ще я правиш  Peace По принцип лекарите предупреждават да не се правят опити да се топят големите камъни с народни лекове. 

Общи условия

Активация на акаунт