Баба каза така ...

  • 540 078
  • 758
  •   1
Отговори
# 435
Благодаря за съветите за разхлабването ,детето е на 2.4год.яде всичко макар да не съм я пробвала с киви,а доматите във този сезон са малко изкуствени но другите нрща са подходящи според мен и ще ги изпробвам.Мислех си киселото мляко не стяга ли стомахчето,отколкото да го отпуска?  newsm78

# 436
  • Мнения: 506
Благодаря за съветите за разхлабването ,детето е на 2.4год.яде всичко макар да не съм я пробвала с киви,а доматите във този сезон са малко изкуствени но другите нрща са подходящи според мен и ще ги изпробвам.Мислех си киселото мляко не стяга ли стомахчето,отколкото да го отпуска?  newsm78
домати може и от консерва/буркан,затова ги написах,а млякото съдържа бактерия,която регулира работата на стомаха

# 437
  • Мнения: 252
Компрес от 1 сварен белтък и 1 с.л. пудра захар. Слага се върху кърпа или марля, марлята се слага върху найлон и се връзва на гърлото; отгоре се връзва по-широк шал, за да попива, защото от компреса тече и се стои 1-2 часа.


Тази рецепта съм я ползвала и при гнойна ангина - много е ефикасна, само че на мен ми казаха след найлона да сложа вестник и всичко това с едно щалче да го увия около гърлото през ушите и да го завържа на главата. Ефекта е поразителен - изсмуква гнойта и успокоява гърлото. Може да се държи 3 часа, след което като се свали компреса още 30 мин. се слага само шалче на гърлото за да не изстива веднага.


Момичета това наистина ли помага при ангина - дъщеря ми е с червено гърло видях и един налеп има и температура - компреса не е ли противопоказен при темпертурата

# 438
  • Мнения: 506
......

Момичета това наистина ли помага при ангина - дъщеря ми е с червено гърло видях и един налеп има и температура - компреса не е ли противопоказен при температурата

не знам,но мога да ти кажа аз какво правя-компрес с извара.Изварата се намазва на марля около 1см дебело и после с фолио/готварско се фиксира на гушката ,като изварата да обхваща от сливица до сливица и отгоре шалче да придържа и запазва топлината.Откраднала съм го от Д-р Михайлов/*часът на мама*/ и съм пробвала няколко пъти на децата.Слагам го нощем и при следобедния сън на малкия,а на каката и през деня,защото тя търпи,но с два компреса налепите се изчистват.
Успех каквото и да пробваш Praynig

# 439
  • Мнения: 3 200
Кажете някои народен лек за кашлица. Елица кашля, пи сиропи, но не помагат, продължава да си кашля

# 440
  • Мнения: 506
ако не е болна помага просто отваряне на прозореца в стаята ,където спи нашия е притворен ,но не затворен от както работи парното тази зима.При болест правя сироп от небет шекер,лимон,бира или чай от индрише и босилек,всичко подслаждам с небет шекер и разни други такива Peace

# 441
  • Мнения: 2 070
кажете рецепта за хрема,задна,никакви капки не я оправят Tired

# 442
  • Мнения: 1 949
кажете рецепта за хрема,задна,никакви капки не я оправят Tired

Няма оправия. Единствено можеш да изтегляш "задните" сополи и след това да капеш капки на "чиста" носоглътка, докато хремата премине  Tired
Аз си взех от интернет това . Върши работа, но малката много плаче, понеже я е страх от прахосмукачката. Е, не е "бабина рецепта", но се надявам да съм помогнала  Peace

# 443
  • Мнения: 2 070
кажете рецепта за хрема,задна,никакви капки не я оправят Tired

Няма оправия. Единствено можеш да изтегляш "задните" сополи и след това да капеш капки на "чиста" носоглътка, докато хремата премине  Tired
Аз си взех от интернет това . Върши работа, но малката много плаче, понеже я е страх от прахосмукачката. Е, не е "бабина рецепта", но се надявам да съм помогнала  Peace
склонна съм да ти вярвам Tiredдетето ми е три години с такава задна хрема.друг път пак я оправяме,поне временно,сега три месеца,няма оправия.поръчах я помпата ,ще си я взема на първи

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 903
niki_123, при Силви винаги действа безотказно царевицата като разхлабващо средство, независимо дали е сварена или сладка от кутия. Също така помага и тиква сварена или пекана, както я предпочитате. Добър ефект има и натуралният сок от портокал със власинки на Куинс.

# 445
  • Мнения: 1 928
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!
 И аз имам нужда от помощ  Praynig Синът ми се бори дълго време с храчки в гърлото особено сутрин.Пи сиропи за отхрачване,чай с орехови черупки,чай с лукчета, но не помагат.Явно защото проблемът е само в гърлото/носоглътката,дробовете са чисти.Няма температура.Как да му помогна?

# 446
  • Мнения: 2 070
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!
 И аз имам нужда от помощ  Praynig Синът ми се бори дълго време с храчки в гърлото особено сутрин.Пи сиропи за отхрачване,чай с орехови черупки,чай с лукчета, но не помагат.Явно защото проблемът е само в гърлото/носоглътката,дробовете са чисти.Няма температура.Как да му помогна?
ако секрета идва от носоглътката,няма начин да се оправи.тоест има,трябва да се излекува носоглътката.аз преди време за такива храчки дадох сироп Мукоплан,детето получи трахеит.и до сега не сме се справили с това.има ли стичане на секрет,има и храчки.само че моето дете не кашля ,а си "прочиства"гърлото.

# 447
  • Мнения: 1 928
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!
 И аз имам нужда от помощ  Praynig Синът ми се бори дълго време с храчки в гърлото особено сутрин.Пи сиропи за отхрачване,чай с орехови черупки,чай с лукчета, но не помагат.Явно защото проблемът е само в гърлото/носоглътката,дробовете са чисти.Няма температура.Как да му помогна?
ако секрета идва от носоглътката,няма начин да се оправи.тоест има,трябва да се излекува носоглътката.аз преди време за такива храчки дадох сироп Мукоплан,детето получи трахеит.и до сега не сме се справили с това.има ли стичане на секрет,има и храчки.само че моето дете не кашля ,а си "прочиства"гърлото.

а на вас какво ви казват докторите? На нас ни казаха,че сам ще се пребори ,ще го израсте,но аз се притеснявам да не стане нещо по-сериозно.Всъщност наистина по-правилно е да кажа ,че и Владко си "прочиства"гърлото.

# 448
  • Мнения: 2 070
казаха ни, алергичен ринит.ако не ти боледува,не го мъчи с тестове ,и др подобни.полза никаква.трета сливица ,имате ли?

# 449
  • Мнения: 1 928
Няма трета сливица,поне когато го водих на УНГ не ни каза,а се зае да лекува продължителната хремата която имаше тогава.Сега не тече носът,но сутрин има материал за издухване.Промивам със Стеримар,издухва и цял ден не текат секрети навън,но от време на време си прочиства гърлото.И така до другата сутрин-секрет и по-упорита храчка.Не боледува,но аз се притеснявам.Така е от както тръгна на детска градина септември

Общи условия

Активация на акаунт