Как се кърми любопитно бебе?

  • 626
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Моята малка Жанета откри света наокло и познайте как се кърмим! Разглежда всичко наоколо с цица в уста, върти се, бута ме, смее се. Понякога се извита на дъга така, че ще я изтърва! А е гладна и си иска да цока, но иска и да гледа. Пробвах (по съвет на мама от форума) с шарех гердан, не става. Закачих си играчка на врата (като мечка на панаир къмих и татето умираше от смях) - за 5 секунди и отнема вниманието и посля пак се оглеждаме. Пробвах да застана с гръб към празна стена където няма нищо какво да гледа, но не и хареса и мрънка (всичко става с цица в уста!). Чудно ми е как няма още рагади! Иначе яде и наддава добре, ама аз се мъча много така. Кърмя вече почти изцяло права, разхождайки се, за да може да гледа и яде!
Забравих - само на кърма сме, не ползваме даже залъгалка. На 3 месеца и 11 дни е беба. Ми това е.
Мами, дайте идея как да я застопоря на цицата поне за 5 минути!

# 1
  • Мнения: 431
на тъмно

# 2
  • Мнения: 35 947
тъкмо щях да пускам такава тема
при нас - хранене, заспиване, такава е мъка ...

# 3
  • Мнения: 1 383
И ние го имаме този проблем. Старая се така да организирам кърменето, че бебокът да е изнемощял, полузаспал. Другото ми успокоение е нощното хранене - тогава хапва добре.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 525
И аз си имам един такъв любопитко.
Кърмя го легнала, като го слагам м/у мен и стената. Изгонвам всички от стаята и спирам всякакви звуци. Случва се и да заспи понякога при което го бутам по бузката или по ръчичката и му напомням какво бяхме почнали да правим. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 467
На тъмно, ами през деня в килера ли да влизам  Laughing А легнала не ми се удаде много да кърмя, че не е доволна и надава вой като опитам така. Одеве преди кърменето покрих играчкте да не вижда шарено и кърмих с кукла Барби под мишница! А вечер спи и яде и го нямаме тоя проблем, но светне ли...

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Мене питаш ли ме как кърмя, а пича се извърта да гледа телевизия, която е ЗАД ГЪРБА му #CrazyБаща му като го види и почва да го увиква "Стига бе, тате PraynigНема да ми стигнат после 2 хил. евро да ъпгрейдвам на майка ти циците!" hahaha
Спокойно, маме!С времето гърдите стават подозрително...хм..разтегливи Joy

# 7
  • Мнения: 6 472
Омотавам я в една пелена Whistling Не вижда почти нищо друго освен мойта цица, ама пак пада хилене Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 737
И моя има проблеми и не иска да яде от няколко дни, върти се като луд и за да го нахраня се правя на маймуна. За пръв път да видя някаква полза от това, че го кърмя с шише!  newsm47

# 9
  • Мнения: 1 107
Същата работа! Аз обаче му вадя зърното като започне да се извърта. Получава се едно продължително лапане и пускане, но важното е, че в крайна сметка се наяжда Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт