Накъде в първи клас!!!

  • 2 689
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте, предстои ни записване в първи клас през 2011г.Детето ми е с ДЦП ,напълно съхранено психически единствено има проблем с  походката и равновесието донякъде.От учителя и ще се иска да помага при ходене до тоалетна и повишено внимание при качване и слизане по стълби.Живеем в София, кв.Надежда и е желателно училището да е в този район дори може и Люлин.Молбата ми е, ако някой е чувал или имал отзиви за всеотдаен начален учител към деца с увреждания да ми даде координати и препоръки.Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 838
.От учителя и ще се иска да помага при ходене до тоалетна и повишено внимание при качване и слизане по стълби.

Това не влиза в задълженията на учителя, но ти пожелавам да намериш такъв със сърце, който да го прави, иначе ще стоиш с детето в училище през цялото време.
Успех Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 262
Знам, че темата ви не е за Деца със СОП, но все пак погледнете и там, в другия подфорум, може някоя майка да ви посъветва за такъв човек, помогнал и при детенце с други проблеми....А тази тема си отива в Интеграцията, там ще четете сигурно и други подобни! Успех!

# 3
  • Мнения: 2 232
Племенникът ми  е с ДЦП и абсолютно запазен интелект,от малък посещаваше масово у-ще, сега елитна гимназия, но винаги е бил с Личен асистент, който седи в коридора и при нужда му помага (за тоалетна, придвижване), ако не личен(когато е нямало), то дядо му е бил с него. Никогане са разчитали на у-теля му да върши тая работа, това не  влиза в задълженията му(както по-горе са писали).

# 4
  • Мнения: 8
Искам да ви попитам дали някога сте имали проблем с придружаването в училище? Защото моят син има само тежка форма на двигателен проблем, сега е в първи клас и го придружавам. Директорката ми намекна да не стоя при него и се интересувам може ли да попречи на престоя ми в училище след като синът ми има медицински документи, че се нуждае от придружител? Не желая да притеснявам учителката, защото всъщност това не й влиза в задълженията. Някой знае ли какви са правата ни в тази насока? Не успях да намеря нищо по форуми, така, че ако някой има опит в тази област ще съм му благодарна да го сподели.

# 5
  • Мнения: 838
Искам да ви попитам дали някога сте имали проблем с придружаването в училище? Защото моят син има само тежка форма на двигателен проблем, сега е в първи клас и го придружавам. Директорката ми намекна да не стоя при него и се интересувам може ли да попречи на престоя ми в училище след като синът ми има медицински документи, че се нуждае от придружител? Не желая да притеснявам учителката, защото всъщност това не й влиза в задълженията. Някой знае ли какви са правата ни в тази насока? Не успях да намеря нищо по форуми, така, че ако някой има опит в тази област ще съм му благодарна да го сподели.
За какъв вид "престой" иде реч- да обслужвате детето или да стоите и в час с него?
Какво точно Ви каза директорката, и в случай, че не желае присъствието Ви там въобще, разполага ли тя с човек който да осигури на сина Ви помощ за преместване от стая в стая, хранене, водене до тоалетна, след като детето не може да се справя само с тези неща?
За престой в часовете не знам какъв е норматива- хубаво е да има такъв в случай, че детето има нужда от помощ за учебния материал, но това не се изпълнява просто от придружител , а от квалифицирано за целта лице и за момента тази работа я върши ресурсния учител, който за жалост има норматив- 30часа седмично и повече от 5 деца на главата си, и няма как да присъства с детето за повече от 3 учебни часа на седмица.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2011, 17:45 от pogar

# 6
  • Мнения: 8
Всъщност в момента го придружавам вътре в клас, но аз нямам нищо против да стоя и на стол пред класната стая и ако има нужда да ме повикат. Но директорката иска да напускам училището, което според мен застрашава здравето и живота на детето ми. От октомври ще има и ресурсен учител, въпреки че има спор по въпроса дали детето се нуждае от такъв, защото е с напълно запазен интелект и проблема е чисто физически. Но както казахте ресурсния учител ще се занимава с него по два -три часа, а и не е длъжен да го обслужва, а само да го обучава. Давайте съвети моля!

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте! Тази година сме отложени от първи клас, но догодина през учебната 2012-2013 ще сме първокласници. Моля, дайте съвети за училища, където има традиции в работата с деца със Соп и ресурсен учител! На този етап събирам само инфо, така че няма значение в кой квартал на София е училището. Предварително благодаря!   Confused

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мили мами отивате в РИО и питате, къде има достъпна среда, а за деца които могат да се движат ресурсните могат да дойдат във всяко училище, ако нещо не може да се сработите просто сменяте училището.

Достъпна среда не може за сега във всяко училище, заради архитектурата. В нашето училище, децата ги носят по етажите, за прогимназиалния курс, защото няма и къде да се поставят тези рампи и асансьори. Учителите носят, а на мен ми е жал и за едните и за другите.

Общи условия

Активация на акаунт