Как се справяте, ако ви споходи цистит?

  • 119 698
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Благодаря ,
Инера и MariaMon !
Но все пак имам записън час за утре при уролог. Мисля да си направя обстойни прегледи и да се полекувам по сериозно ако тябва.
Че правим опити за бебче и искам да съм изолорала този проблем поне малко.Аз сега съм през месец , два на антибиотик. #Crazy
Също ходих при един хомеопат ,който ми каза да изследвам един хормон , коъто ако е нарушен също може да влияе негативно .

# 16
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Благодаря на всички отзовали се   bouquet!Аз също имам час за днес при уролог да видим той какво ще каже.

# 17
  • Мнения: 0
Привет! Много се радвам за Moni Pr и dzori - трябва да се погледне сериозно на цистита, за да се отървете.
Цитат
Всеки месец съм на антибиотик Ципрофлоксацин. Без него не ми минава и незнам до кога. Днес пак ме хвана и взех едно хапчче антибиотик.
- Мони, според мен ти трябва задължително да си направиш антибиограма и да пиеш подходящ антибиотик в пълния курс, който ти предпише лекаря, ако се изолира бактерия, но недей да пиеш никакви хапчета преди това. Стискам палци - а пък веднъж като ти се оправи проблема, напрови нещо за профилактиката - уринал или каквото си избереш и МНОГО вода.

dzori, според мен е добре и ти да си напрвиш изследване но без да пиеш преди това лекарства. Ако пак се окаже чисто - може да е на психическа основа. Аз по една време като всеки месец правех цистит се сдухвах при най-малки болчица отдолу и мислех, че епак е станала нфекция... пълна психария, на вече не може да ме уплаши цистита. Но помолете докоторите да ви предпишат някаква профилактика.

Стискам палци!!!   bouquet

# 18
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Привет! Много се радвам за Moni Pr и dzori - трябва да се погледне сериозно на цистита, за да се отървете.
Цитат
dzori, според мен е добре и ти да си напрвиш изследване но без да пиеш преди това лекарства. Ако пак се окаже чисто - може да е на психическа основа. Аз по една време като всеки месец правех цистит се сдухвах при най-малки болчица отдолу и мислех, че епак е станала нфекция... пълна психария, на вече не може да ме уплаши цистита. Но помолете докоторите да ви предпишат някаква профилактика.

Стискам палци!!!   bouquet
Благодаря Мария за отделеното време!  bouquet
Но аз не бих казала ,че цистит защото освен честите позиви за уриниране други симптоми нямам така ,че ще чакам да видя какво ще ми каже урологът довечера!Имам геникологични проблеми ,но според гинеколога няма връзка!

# 19
  • Мнения: 376
dzori, да не би да не са добре бъбреците ти и да изкарваш песъчинки и от това да е честото уриниране. Имаш ли болки в кръста?

# 20
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Инера нямам никъкви болки, никъде не ме боли май към психиатрията трябва да се насоча  Grinning
Вече не знам към кого да се обърна личният ми доктор казва ,че е механично !Но най лошото е ,че човек в такова положение изпада в доста неудобни ситуации .Миналата седмица бях на родителска и два пъти ми се наложи да излизам до тоалетната Embarassed.

# 21
  • Мнения: 0
олеле dzori, това наистина е неприятно... но на твое място бих се зарадвала, чеги няма проклетите бактерии  Wink

# 22
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Ходих на уролог каза ми  високо напрежение на пикочният мехур,но понеже ми предстои конизация не ми изписа антибиотици!Гледа ме на видиозон ,но няма нищо притеснително!Предписа ми Дриптан 5мг. и Спазмо -лит от утре ги започвам и дано има  някъкъв ефект ,че ще се побъркам с това ходене в тоалетна !Пътувам всеки ден до съседен град на работа и пътя ми е някъкъв ад!
Успех на всички в борбата с бактериите!  bouquet

# 23
  • Мнения: 3
От години това е голямата ми мъка. Случва ми се по повече от 5 пъти в годината понякога, обикноженно през студения сезон.
Миналата година почти не се отрових с антибиотици и сега съм почнала строги профилактики от рано. Пия добавка с червена боровинка (препоръчаха ми Nature's Bounty, малко трудно се намират) и чайове от мечо грозде (жасно горчи). Много течности също така. И да ви кажа - май се оказа, че ползването на презерватив при такива хронични състояния е задължително...
Едно е сигурно - явят ли се остри симптоми, не отлагайте много и не разчитайте на самолечение, защото с тази тактика аз миналата година почти си увредих единия бъбрек и останах на легло 1 месец. Търсете специалист.
Ципрофлоксацинът е стар и не много препоръчителен препарат. И на мен ми се гади от него.

# 24
  • Мнения: 3
Moni Pr, като чета за твоя случай за пиене на антибиотици през месец 2, много го оприличавам на моя. 4 години подред и аз бях така. Каквото и да правех, каквито и профилактики да включвах, постоянно бях в мъки и пиене на антибиотици.
От 1 година с партньора ми ползваме презерватив и бактериалните инфекции спряха. Веднъж нарушихме правилото и след 2 дни вече бях болна. Знам, че сигурно ви звучи като някакъв мит, и аз така мислех, но резултата е налице. Явно си "сменяме" някакви бактерии, които при мен се оказват пагубни.
Дано да не е нещо сходно и при теб, още повече че правите опити. Но го имай предвид.
Успех!

# 25
  • ямбол
  • Мнения: 86
Да споделя и моя опит с цистита май месец имах по сериозни оплаквания и най сетне отидох на лекар (преди това се самолекувах с ципрофлуксецин)след направените иследвания се оказа ,че имам бактерии и започнах лечение с АБ цек -5 дни и неуробекс.След като свърши АБ пих десет дена нитроксолин форте .Нефролога ми изписа за три месеца уростим +вит Е заради честите цистити,който имах също така ми каза да ми стане навик след секс  да ходя  да чуркам.Да чукна на дърво от тогава не съм имала проблеми доволна съм от проведеното лечение

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте,аз имам доста познати ,които с продуктите на Vision си изчистиха проблема с цистита и са много доволни.Ако някой го интерисува мога да питам какво точно са пили.

# 27
  • Мнения: 1 192
Moni Pr, като чета за твоя случай за пиене на антибиотици през месец 2, много го оприличавам на моя. 4 години подред и аз бях така. Каквото и да правех, каквито и профилактики да включвах, постоянно бях в мъки и пиене на антибиотици.
От 1 година с партньора ми ползваме презерватив и бактериалните инфекции спряха. Веднъж нарушихме правилото и след 2 дни вече бях болна. Знам, че сигурно ви звучи като някакъв мит, и аз така мислех, но резултата е налице. Явно си "сменяме" някакви бактерии, които при мен се оказват пагубни.
Това въобще не е лишено от логика  Peace
Както знаете урината нормално е стерилна за разлика от влагалището. Дори не е задължително да има вагинална инфекция, за да попаднат бактерии от влагалището в уретрата, а половият акт създава благоприятни условия за това особено, ако веднъж вече сте попаднали в лапите на цистита  Wink 

# 28
  • София
  • Мнения: 619
Izvinete za latinicata,no iskah da se vklu4a s moqt slu4ai.Bqh na 15g. kogato za parvi pat polu4ih cistit.Golqmai bolki,golqma myka.Sled dva dni maika se obadi na priqtelka yrolog i tq i kaza vednaga ciprofloksacin da mi se vzeme i da piq.Ot togava na 1-2 godini vednaj da mi se slu4i i vinagi s tova se opravqm i to za mnogo kratko vreme.Pri mens  voda ne stava!

# 29
  • Мнения: 513
като усетя , че не мога да  издържа на пишкане и ми е  кофти като  го правя...си купувам, ципофлоксицин (може и да не се пише така) и ношпа и съм супер за  няколко часа.

Общи условия

Активация на акаунт