Изрусяване и бременност

  • 9 042
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 489
Безопасно ли е боядисването и изрусяването на косата /специално за корените/ или не се препоръчва?
Моля ви дайте съвет, защото не смея да направя нищо.
Аз всъщност си изрусих корените съвсем в началото на бременността, но тогава още не знаех.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 596
Има много противоречиви мнения по този въпрос. Майка ми например не е спирала да се изрусява през двете си бременности и на братчетата ми (имам 2 такива) явно не им се е отразило. Имаше тема за боядисването в "Красива мама", ако искаш я виж. Аз лично се боядисвам червена с безамонячна боя.

# 2
  • Мнения: 255
От личен опит те съветвам да изчакаш първия триместър от бременността и след това смело напред към фризьорския салон  Hands Thumbsup

# 3
  • Мнения: 5 228
Четох, че боята за коса не прониква и не циркулира в организма, така че няма проблем. Това обаче, както и повечето други неща, свързани с полезно-вредно през бременността, не е доказано 100 %. За безамонячните бои мисля, че са о.к., но при изрусяването май няма такъм вариант. Най-добре питай лекаря ти или някой добър фризьор.

# 4
  • Мнения: 2 489
Боите за изрусяване май са най-опасни, защото съдържат амоняк и повече химикали.
Благодаря ви. Май ще изчакам след третия пък тогава ще видим.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз започнах да се боядисвам чак към 3ия месец-не за друго ами защото от миризмата на боя ми ставаше лошо Sad Но моята лекарка ми каза, че е абсолютно безопасно и по никакъв начин не наврежда на бебчо. И да чукам на дърво той си е добре Grinning

# 6
  • Мнения: 590
Аз също си се боядисвах циала бременност но и аз изчаках първите 3 месеца само защото не знаех дали е вредно или не докато събера информация но акушерката ми каза че няма проблем.Не мислиа че повлиава нещо но ако те е страх за твое успокоение не боядисай се твоиа цвиат и така изкараи бременноста пък после се изруси пак Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 517
през цялата ми бременност се боядисвах абсолютно всеки месец само накрая последните 2 месеца минах на кичури не заради сруго ами да не ми се гори цялата коса защото знавх че след раждането ще започне да пада,нязнам каква връзка има но резултата е рус Ники Laughing

# 8
  • Мнения: 6 243
И лекарката, и фризьорката ми смятат, че няма никакъв проблем. Аз се изрусявам ежемесечно и така я карах и през бременността. Ако все пак това много те притеснява, момичетата добре са те посъветвали- сложи тонираща безамонячня боя, за да няма рязък преход и изчакай след раждането с изрусяванията. (макар че като се роди бебето, почти няма да имаш време за фризьор)

# 9
  • Мнения: 317
Здравей !!!
И аз се изрусявам от самото начало на бременността...всеки месец...няма никакъв проблем за сега , дано и да няма занапред...Така, че не се притеснявай...всяка жена трябва да изглежда добре ...дори и когато е бременна ....

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз си се боядисвам редовно, като проблема първия триместър беше, че боята не хващаше- все едно не се бях боядисвала Shocked ...

# 11
  • Мнения: 3 200
Цитат на: edna_ot_vas
От личен опит те съветвам да изчакаш първия триместър от бременността и след това смело напред към фризьорския салон  Hands Thumbsup


Защо? И за безамонячна боя ли го препоръчваш?

# 12
  • Мнения: 5 500
Цитат на: stpetrova
Здравей !!!
И аз се изрусявам от самото начало на бременността...всеки месец...няма никакъв проблем за сега , дано и да няма занапред...Така, че не се притеснявай...всяка жена трябва да изглежда добре ...дори и когато е бременна ....

  202uu
Единствения проблем би бил миризмата на боята, някои бременни не я понасят Sign Exclamation Обаче такива неща като опасност от боята за бебето Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Confused:  Confused:  Confused: То тогава опасен ще е и кремът за лице, а всички се мажат, нали Sign Exclamation
Някой може ли да ми каже, защо ще е вредна боята за коса за бременната Rolling Eyes  Confused: Защото аз не го намирам за логично Sign Exclamation ама изобщо Sign Exclamation

# 13
  • Мнения: 3 200
Цитат на: AFRODDITA
Някой може ли да ми каже, защо ще е вредна боята за коса за бременната Rolling Eyes  Confused: Защото аз не го намирам за логично Sign Exclamation ама изобщо Sign Exclamation [/color][/b]


И аз искам да разбера защо е вредна!?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт