какво е да си самотна майка?

  • 8 080
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Аз съм на 23. Преди няколко дни си направих тест за бременност тъй като ми закъснчваше с няколко дни.
Теста се оказа положителен.Ходих и на лекар и ми казаха 4е съм в 4та седмица.
Първата ми реакция беше да говоря с бащата. С него бяхме излизали към 2 месеца, но нещо не се получи.
Той е на 30 и много ме разочарова реакцията му не когато му казах, а след няколко дни. Аз реших че бих пробвала да отгледам това дете с него и му го казах - не искал да има деца,не бил готов,едно дете тябвало да е много желано защото иначе нито то нито родителите му щели да са щастливи, бил виждал как някакви хора се били събирали заради дете и после се развеждали...и иска да направя аборт. Въпросния човек е доста добре с парите и  предложи той да го плати.
Аз съм против абортите по принцип. Наистина възприемам това като отнемане на човешки живот.
Когато бях в болницата и го видях на ехограф реших че бих искала да го запазя.
Лошото е че няма никой на който да разчитам за пари. Издържам се сама ,а родителите ми живеят в друг град и са пенсионери и наистина и да искат няма как да ми помогнат. Ако реша наистина да го задържа ще се наложи да напусна работа (давам и нощни смени и предполагам това няма да се отрази добре на бебето) и освен да зимам някакви заеми незнам как иначе ще живея.
Отделно не съм сигурна как бих се справила като самотна майка,не знам почти нищо за малките деца и нямам познати които да имат.
Няма никой който би могъл да ме посъветва дали бих се справила...а въпросния баща твърди че познавал самотни майки и те и децата им не били щастливи и им било мн трудно...след такива приказки съм почти убедена че такув човек с нищо не би ми помогнал.
Знам че решение като това дали да прави аборт или не  човек трябва да вземе сам.

Искам да ви попитам само толкова ли е трудно да се справиш сам да родиш и да отгледаш едно дете?
На мен точно това ми изглежда много трудно и се чудя дали бих се справила,още повече незнам колко го искам... защото много си харесвам живота в момента и не мога да си представя целия да се промени.

# 1
  • Мнения: 1 092
Лили много тъжно ми стана от поста ти. Но мисля, че ти решението си го взела просто ти трябва малко подкрепа.
Не е нужно да напускаш работа - вземи болнични, после ще си майчинство. По време на това можеш да отидеш при родителите си, ако плащаш наем да си спестиш този разход. Поговори с майка си - тя ще ти даде съвет.
Аз няма как да знам, но предполагам - ще ти е трудно да си самотен родител? Но ако го махнеш по-лесно ли ще ти е?

# 2
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Лили, виждам, че се колебаеш, но донорът ти е прав - направи аборт. Много е трудно да отгледаш детенце сама - нямам предвид само материалната помощ, макар че тя е много важна. Млада си още - дай си шанс - ще срещнеш човек, с когото заедно ще поискате деца, които да отгледате заедно. Не се прави на майка героиня. Сега много момичета ще ти кажат - раждай бебето, няма нищо по-хубаво от него, но се замисли когато това бебе се роди с какви средства ще се грижиш САМА за него. Ти трябва да бъдеш и майка и баща. Не мисля, че е необходимо да си го причиняваш и на себе си, и на бебето. Предполагам, че в началото много ще страдаш, още повече, че ти си протива аборта, но според мен ще е за ТВОЕ добро. Бъди егоист! Твърде млада си, за да ставаш самотна майка. Ако разчиташ на това, че мъжът ще се трогне и ще се съберете, не се заблуждавай и не рискувай.
 П.С.
 Съжалявам, че трябваше да напиша всичко това, но реалността не е само цветя и кебапчета и принцовете с белите коне отдавна изчезнаха.

# 3
  • Мнения: 1 217
Аз бих го съдила за издръжка, както и ще кажа на целия свят с каквито средства мога, че има един тъпльо, който е добре финансово, а отказва да осигури поне материално собственото си дете. За работата мисля, че работодателят е длъжен да осигури на  служителя си-майка с малко дете такова работно време, което да и позволява да се грижи за детето си, от порядъка на от 9 до 5. Ако откаже и се опита да те уволни неправомерно можеш да го осъдиш. Познавам държавен служител във важна институция, който осъди работодатялят си преди години и все още работи в същата институция. Ако решиш да задържиш бебето мога да ти помогна с дрешки и обувки, предполагам, че и други майки ще се включат. А родителите ти въпреки, че са в друг град, не ги подценявай като фактор, може да им го заведеш там да го гледат, хем на по-спокойно и чисто място ще расте. Каквото и да решиш, знай, че животът е пред теб, няма непреодолими неща. След време ще бъдеш благодарна, че не си се обвързала с дезориентиран мухльо, който не е способен да поема отговорност.

# 4
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Аз бих го съдила за издръжка, както и ще кажа на целия свят с каквито средства мога, че има един тъпльо, който е добре финансово, а отказва да осигури поне материално собственото си дете. За работата мисля, че работодателят е длъжен да осигури на  служителя си-майка с малко дете такова работно време, което да и позволява да се грижи за детето си, от порядъка на от 9 до 5. Ако откаже и се опита да те уволни неправомерно можеш да го осъдиш. Познавам държавен служител във важна институция, който осъди работодатялят си преди години и все още работи в същата институция.
Вярвай си... Mr. Green
На практика няма сила, която да накара БНД да плаща присъдената издръжка (не че с 80лв макс ще си облечеш детето в Армани). А ако го осъдиш, може да реши да използва детето, за да си отмъсти. Голяма част от самотните майки са заложници на БНДтата си. Няма и работодател, който да се съгласи да ти дундурка детето. А парите, вместо за съдилища, ще ти трябват за мляко и памперси.

Истината е, че да си самотна майка е непосилно трудно. Трябва много, ама много да го искаш. А ти май не го искаш толкова?

# 5
  • Мнения: 2 161
Излизаш с него два месеца,не се получава и по-късно установяваш,че си бременна.Е?Направо ти се чудя,защо изобщо го занимаваш с глупости.Да,глупости,да подчертая.Преди някоя патка да реши да ме поучава,че детето не е глупост.Бременна си по стечение на обстоятелствата,а не,защото някой от вас го е искал  дете.След като нямаш пари да го отгледаш това дете,абортирай.Подреди си живота и тогава раждай.катюнгелче,защо човекът да е дезориентиран мухльо?

# 6
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
защо човекът да е дезориентиран мухльо?
Защото не е взел мерки това да не се случи. Тя като е патка, той какъв е?

# 7
  • Мнения: 5 001
Мисля,че всеки гледа от своята си камбанария,а момичето търси съвет!!!Станалото е станало вече.....Не е важно какво не СА направили и кой какъв е....Щом търси мнения и съвет от форум...Значи не му е лесно на момичето.....

lily_2010 .....Моето мнение е,че може да е много трудно,може да изглеждат нещата по-черни околко са в действителност.....Но да не стане така,че да направиш аборт и после цял живот да съжаляваш за постъпката си поради различни причини.....

Ако аз бях на твое място щях да задържа детето.Нещата в живота ни не се развиват,както ние искаме в повечето случаи.....Не се отчайвай,намери сили в себе си и ще се справиш със ситуацията.Вярвам,че нещата ще се подредят! Hug

# 8
  • Мнения: 2 161
защо човекът да е дезориентиран мухльо?
Защото не е взел мерки това да не се случи. Тя като е патка, той какъв е?
А,той не е взел мерки?Пак ще се получи тема,осеяна с бисери и диаманти.

# 9
  • Italia
  • Мнения: 1 059
lily_2010, клокарника не е мястото за темата ти. Имаме подфорум за Родители, отглеждащи сами децата си, ела и чети на воля. Ако решиш да питаш - гарантирам, че ще получиш съвети и отговори от хора, които реално са като теб.
Дали да родиш или да премахнеш детето е само твое решение и ти сама ще носиш последствията от него, каквото и да е то. Искам само да ти кажа, че има доста самотни майки още преди раждането - е, не им е лесно, сигурна съм, но се справят отлично

# 10
  • Мнения: 2 222
Бащата го отписваме, аз бих говорила с родителите си дали и колко са склонни да помогнат те. Каквито и да са родителите, дори и моралната подкрепа е важна в този момент. Може да поискат да се грижат после за внучето, докато е малко. А през това време майката може да си подреди живота и работата, за да се грижи занапред тя за детето.

На себе си съм си обещала, че ако дъщеря ми изпадне един ден в подобна ситуация и си иска детето, ще помагаме, ако трябва ще го гледаме ние с баща й, ако тя още не си е устроила живота.

Това, че тя не била внимавала  ooooh! Постоянно жени, женени от години, забременяват непланирано, въпреки пазенето, а какво остава за младо момиче без истински опит в секс, предпазване и т.н.

# 11
  • Мнения: 4 300
Работодателят може много неща да е длъжен да направи, но никой не е длъжен да осигури работодател.
Това, което се е случило, може да се случи на всеки. Не знам как ще го осъди да плаща издръжка, но ще е скъпо и сложно, а издръжката - малка.
По добре си събери акъла, направи реална преценка какво имаш, откъде можеш да разчиташ на помощ и вземи решение.
Въпросът как се справят самотните майки не е еднозначен, всички хора са различни. Да не говорим, че това не е участ за цял живот, утре може да се омъжиш за някой.

Да пишем какъв *** е биологичния баща няма особен смисъл, нито да бистрим вина. Всеки си има глава на раменете и си  носи последствията от действията.

# 12
  • Мнения: 1 217
Ами да, не е взел мерки. Колкото и да ти се иска Chanel да го изкараш съвестен човечеца, вината за това, че не са се пазили достатъчно е и на двамата. Значи той трябва да предвиди, че е възможно жената, с която е бил да задържи детето. И колкото и да не е готов е длъжен да се погрижи за него, дори кучетата го правят. Обаче нещо ми подсказва, че сега хлипайки се е скрил под полата на мама и я моли за прошка, докато майката на детето му ходи по лекари и се чуди как да го отгледа.
Делфина фон Ю. ,хайде не се прави на по-компетентна отколкото си, има си закони и правила, описани в указ, наречен Конституция. И колкото и да не ти се вярва понякога може да стъжни животеца на някой безотговорен синковец.

# 13
  • Мнения: 2 161
Колкото и да ти се иска Chanel да го изкараш съвестен човечеца
Единствено,което трябва да направи този човек е,да плати аборта.

# 14
  • Мнения: 654
Аз лично мисля,че ти трябва да решиш сама за себе си какво искаш.
Знаеш ли колко много жени имат съпруг или съжителстват с мъж,а на практика са самотни майки.
Много ще е трудно да се грижиш за дете и голямо дете или по лошо-за непукист.

Общи условия

Активация на акаунт