Смяна на педиатър

  • 1 314
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
 Здравейте мами, Февруари месец ще сменяме града и ще се наложи да търсим педиатър. Имате ли представа дали това става само Декември и Юли месец или може по всяко време. Благодаря ви предварително  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 005
Щом сменяте местожителство, може по всяко време на годината.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
А ако смяната става сега декември какви документи са нужни? Личната ни лекарка ни даде направление за педиатър в началото. Сега пак ли към нея трябва да се обърна?

# 3
  • София
  • Мнения: 44 041
amanita - декември и юни важът само за личен лекар. Педиатъра е специалист, при който ходиш с направление, ако искаш и всеки път при различен може...все едно на гинеколог отиваш примерно или на уши нос гърло.
Ако самият личен лекар на детето е със спец педиатър, т.е. двете се представляват от 1 лице, то тогава идва тази официална смяна с документи в тези два месеца.

Mamanche -почти на 100% съм сигурна, че при смяна на местожителство, може по всяко време на годината да смените личният лекар, особенно щом е и в друг град.

# 4
  • Мнения: 2 005
А ако смяната става сега декември какви документи са нужни? Личната ни лекарка ни даде направление за педиатър в началото. Сега пак ли към нея трябва да се обърна?

Ако решиш да смениш педиатъра, просто отиваш при новия и се завеждаш към него. Попълва се една стандартна бланка. Най-вероятно ще се наложи да си вземеш здравния картон и синята книжка с имунизациите на бебето/детето от стария педиатър/ако не са в теб/.

# 5
  • Мнения: 2 447
Щом сменяте местожителството,може да смените лекаря по всяко едно време в годината.

# 6
  • Мнения: 1 277
Здравейте мами, Февруари месец ще сменяме града и ще се наложи да търсим педиатър. Имате ли представа дали това става само Декември и Юли месец или може по всяко време. Благодаря ви предварително  Simple Smile
Може по всяко време.

Ако решиш да смениш педиатъра, просто отиваш при новия и се завеждаш към него. Попълва се една стандартна бланка. Най-вероятно ще се наложи да си вземеш здравния картон и синята книжка с имунизациите на бебето/детето от стария педиатър/ако не са в теб/.
Сега ще сменям педи, но се замислих, че имам от старата само картон с имунизациите (не е син). Тревожи ме този здравен картон - нямаме такъв. Задължителен ли е здравният картон за записване при новото педи? Какво пише в него?

# 7
  • Мнения: 275
Когато се местите в друг град, трябва веднага да смените и адресната регистрация по лична карта. Тогава можете се запишете и при личен лекар/ педиатър.

# 8
  • Мнения: 4 411
Когато се местите в друг град, трябва веднага да смените и адресната регистрация по лична карта. Тогава можете се запишете и при личен лекар/ педиатър.

Само да те поправя, че адресната регистрацие не е необходимо да е тази по лична карта. Може да се смени само настоящия адрес - става в общината на съответния град - аз съм така.

# 9
  • Мнения: 2 005
...Сега ще сменям педи, но се замислих, че имам от старата само картон с имунизациите (не е син). Тревожи ме този здравен картон - нямаме такъв. Задължителен ли е здравният картон за записване при новото педи? Какво пише в него?


Не е задължително да е един и същ. Ако сте го загубили ще ви направят нов. В него се записва всичко по прегледи/консултации от самото раждане.

# 10
  • Мнения: 159
е тази тема ме вълнува и мен,лятото и аз ще сменям града,адресната регистрация също,но малко по късничко,и докато не си сменя адреса нямам ли право на нов педиатър?

# 11
  • Мнения: 9 429
И ни еще сменяме нашата.Звъннах на новата и я попитах.Иска ми само сините здравни книжки на децата.На място се попълвало някаква молба.И от 1 януари се водим при новата.

# 12
  • Мнения: 432
Аз в петък се записах при нова. Старата каза, че се водя при новата веднага щом подам заявлението за преизбор, нямало дупка. Кристал ти защо от януари? Кой ти каза така?
А как така при педиатър с направление? Личен лекар на децата ми не е ли педиатърката? Винаги тя ни е давала направления за където ни е трябвало и не е искала такова от друг. Щом сменяш адреса веднага може да си избереш, девер ми като дойде в София беше някъде май месец и веднага се записа при нашата лична лекарка.

Общи условия

Активация на акаунт