Въпрос за клепоухо зайче ?

  • 12 591
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 668
Момичета , здравейте .
Днес в един магазин си харесахме клепоухо зайче . Синът ми много го иска и аз бих го купила .
Имам обаче въпроси , тъй като никога не съм се интересувала от тези животни -
1. Колко живеят ? Не ми се иска да умре след 2-3 години ...
2. Имаме английски булдог - женски . Кучето е много кротко и добро , но дали ще се дразни от заека ... ?
3. Трябва ли да се ваксинира ?
4. Имаме двор . Мога ли да го пускам по тревата под надзор или има опасност да го загубим ?
Ще съм благодарна на каквато и да е информация за животинката  Hug
Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 13 188
Имаме мопс и клепоухо зайче. Първи дружки са, не могат един без друг.
Като взехме зайчето, то беше много диво, хвърляше се да хапе като отворим клетката, чак ръмжеше. Започнахме да го пускаме на двора за по няколко часа, пуснахме и мопса с него да му прави компания. В началото се гонеха и прескачаха, но бързо свикнаха заедно и сега лежат гушнати в градината като се уморят да играят. Зайчето вече е много спокойно, познава къщата- два пъти изкочи с нас на улицата, но се пооглежда и се прибира у дома. Не се гледат трудно, само зимата трябва по-често да му сменяте триците в къщичката, за да не мирише. Лятото нямаме проблеми- почти по цял ден са навън с кучето, само вечер ги прибираме.

# 2
  • Мнения: 4 668
Много ти благодаря   bouquet
Днес взехме зайчето . Булдога прояви типично английско безразличие  Laughing
Много ме зарадва с това , че мога да го пускам на двора да си играе  Peace

# 3
  • Мнения: 6 992
Честито!
Живеят около 6 години, ваксинират се  - май на 6 месеца ми каза ветеринарят, като заведох моя дзвер Grinning
Моето е голям кротушан, пускам го, тичка си, но се кротва след няколко минути в някой ъгъл и може да оглежда обстановката много време.
Нямам друго животинче в момента и не знам как би се спогодил, но имахме коте лятото и добре се понасяха.
Според мен лятото може да го пускаш на тревичката, моят поне не е много бърз, успявам да го хвана като тича. Sunglasses Скачат много и трябва да има ограда обаче, за да не изскочи на улицата примерно.
Яде храна за зайчета, моркови и сено, водичка всеки ден му сменям. Като цяло лесно се гледа, да ми е жив и здрав.

# 4
  • Мнения: 4 668
Еовин , благодаря ти   bouquet
И нашето е кротичко . Пуснахме го в детската , но и то така - в едно ъгълче се гушна ...
А миришат ли наистина както казват ? Мен засега не ми мирише на нищо , напротив сеното което му давам е някакво екологично чисто и мирише страхотно , а талаша му е с аромат на ябълки ..

# 5
  • Мнения: 6 992
Ами самото зайче не съм усетила да мирише, аз много го гушкам, защото е пухкав Heart Eyes
Талашът си мирише, разбира се, ако не се сменя, то е като да не си пускаш вода в тоалетната  Mr. Green
2-3 дни ако се държи един и същи талаш - не мирише. Повече не съм пробвала  Joy
Аз даже ползвам неароматизиран, защото съм алергична към всякакви аромати и гледам, където не са много нужни, да ги избягвам.
Покажи го, сигурно е мъничко още?  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 4 668
Мъничко е , Лора се казва  Grinning
Ще го снимам и ще ви го покажа  Peace

# 7
  • Мнения: 6 992
Сетих се още нещо, пази си кабелите.
Моят досега не е гризал кабели, но го виждам как си намира някакви неща по пода и ги хруска. Crazy
Така че ми изглежда способен да нагризе кабели.

# 8
  • Мнения: 2
Здравей и аз ще ти напиша нещичко от своя опит- както казаха горе- прибирай всички кабели- аз що изядено имам, сърцето ме боли, освен това гризе кутии, иска и мебели, има големи нокти, които се режат, но пак си имам белези, и то големи, по ръцете и краката. Зъбите са като брънач, толкова пъти ме е хапал и то не нарочно, един път си играеше, а другите пъти като съм му давала храна- също имам белези, а захапката му боли много и веднага теква кръв като от нож. Вече стана така, че като го пускам го наблюдавам зорко къде ходи и какво прави и ако посегне да гризе, казвам по- силно НЕ и той се отказва. Много е самостоятелен и като го пусна си ближе и души навсякъде и всичко му е много интересно. Много си го обичам и гушкам, обичам да го целувам по ушите и главата, а и той също много харесва и се гали, пухче от всякъде Simple Smile Успех с вашето  Hug

# 9
  • Мнения: 4 668
Вече установихме , че това зайче изяжда всичко , което му видят очите  ooooh! Голямо диване е  Laughing
Запознахме ги с английския ни булдог - Ева  Flutter Има шансове да станат приятелки  Peace

Последна редакция: пт, 14 яну 2011, 11:22 от Нел

# 10
  • Мнения: 6 992
Ние гледахме едно коте по едно време. Котето много се опитваше да се сприятели с Бриан (зайото), обаче той е толкоооова невъзмутим. Седи си в ъгъла и си мие лапичките. Котето идва обикаля го, гледа го, нашият въобще не го отразява  Laughing После котето го сръчка с нос и двамата се стреснаха и хукнаха в различни посоки  hahaha

# 11
  • Мнения: 2
Ние гледахме едно коте по едно време. Котето много се опитваше да се сприятели с Бриан (зайото), обаче той е толкоооова невъзмутим. Седи си в ъгъла и си мие лапичките. Котето идва обикаля го, гледа го, нашият въобще не го отразява  Laughing После котето го сръчка с нос и двамата се стреснаха и хукнаха в различни посоки  hahaha
Хехехе, винаги съм се чудела как ли ще се спогодят заек и котка Simple Smile
Моят е приятел с морско свинче, но те си приличат по много неща.

# 12
  • Мнения: 6 992
Да, аз имах морско свинче преди зайчето, наистина си приличат Simple Smile

# 13
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз също имам клепоушко, както можете да видите от аватара ми.  Grinning Това, което мога да споделя, тъй като Тофи е второто ми зайче, е, че трябва много да се внимава с храната, която му се дава. Имат много чувствителни стомахчета, а и храносмилателната им система работи на доста бързи обороти, така че ако хапне нещо нередно, то бързо и в някои случаи фатално ще му се отрази... Ако си е свикнало с определени храни и решите да ги сменяте, то това трябва да стане постепенно. Абсолютно забранени са крушите, зелето също трябва да е в малки количества. По повод самостоятелните разходки из двора: аз досега никога не съм пускала моето да се разхожда самичко, защото това ще означава да опасе всичко, което се изпречи по пътя му, а зелената трева също подува коремчетата им. Да не говорим, че някои растения са отровни! Друг момент е, че дори Зайо и другият домашен любимец да се разбират, не се знае кога в двора може да влезе някоя котка! Да не забравяме, че те са много добри ловци на гризачи и колкото и мили и гальовни да са с нас, в природата им е заложено да ловуват! Дано да съм ви била полезна, ако имате други въпроси, питайте!  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 13 188
Наш зайко цяло лято е на двора/дори и нощем/, пасе си, гони се с кучето и нищо му няма. Много е жизнен и някак весел. Сега е прибран вкъщи на топло и няколко дена не се бяха виждали с кучето. Срещата им беше сърцераздирателна- зайко "скимти" и тича към кучанка, тя пък реве за него и го гушка. Големи са сладурковци.

Общи условия

Активация на акаунт