мами в германия дайте малко инфо

  • 1 458
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 803
налага се да започна работа  Sad та въпроса ми какво да прва с децата ?

# 1
  • Мнения: 4 244
Тагесмутер или ясла, но май ясла е по добрия вариант
Обаче я кажи защо толкова скоро ти се налага да почнеш работа?
Не те ли притеснява че са много малки?
Видях на кой модел количка си се спряла - добра е Peace

# 2
  • Мнения: 980
Няма ли някъде ясли за бебета. newsm78 Напр. тук има Такива Крипета к-м университета.
А как си откъм баби? Поне на първо време....  Thinking

# 3
  • Мнения: 7 803
бабите си заминаха вече  Sad няма как

# 4
  • Мнения: 1 178
Нямам идеа за толкова малки деца дали има ясли, дано бързо да намери6 добро ре6ение Praynig

# 5
  • Мнения: 351
Аз ти препоръ4вам Tagesmutter, мисля, 4е  при нея ще бъдат по  добре гледани де4ицата, още пове4е, 4е са толкова мъни4ки. В яслите и децата са пове4е обикновено и риска да се разболяват 4есто е по - голям. Моят син ходи от 8-месе4ен при Tagesmutter и аз съм много доволна.

# 6
  • Мнения: 7 803
Aia_  колко плащаш на час?

# 7
  • Мнения: 351
забравих-има и друг вариант - аu pair, така хем де4ицата ти ще са у вас

# 8
  • Мнения: 351
не плащам на 4ас, при нас струва колкото детските градини, цената зависи от семеините доходи

# 9
  • Мнения: 3 880
За толкова малки дечица най-добре Тагесмутер според мен, а през това време подавай молба за места в яслите, че за там се чака доста.

# 10
  • Мнения: 7 803
мерси майчета  Hug

# 11
  • Мнения: 351
Принципно ако си намериш Тагесмутер, от която да си доволна нямаш нужда от ясла според мен. Нашата Тагесмутер си гледа децата докато влязат в у4илище. Питаи в общината дали подкрепят Тагесгроспфлегето и да ти препоръ4ат.

# 12
  • Мнения: 1 909
Принципно ако си намериш Тагесмутер, от която да си доволна нямаш нужда от ясла според мен. Нашата Тагесмутер си гледа децата докато влязат в у4илище. Питаи в общината дали подкрепят Тагесгроспфлегето и да ти препоръ4ат.
Тагесмутер до колко часа може да е ангажирана вечер? В Германия, де. И децата къде са - у нас ли, при нея ли? Ако са повече деца - къде?

# 13
  • Мнения: 434
Аз почти от година водя дъщеря си при Tagesmutter и съм сравнително доволна, но когато за пръв път отиде при нея, Хана беше на 6 месеца. Независимо дали за детска ясла или бавачка, можеш да подадеш молба за парична помощ в Jugendamt, в зависимост от семейните ти доходи те определят каква част от таксите те поемат и каква - ти. Това важи /но изглежда не за всички региони/ дори когато майка ти идва да ти помага.
Това като обща информация. Хрумва ми обаче, че в твоя случай може би не е лоша идея да пуснеш обява в местния вестник или на таблото с обяви в местния университет и да намериш някое енергично момиче, което да ти върши работа. Все пак близначките са малки
Колкото и бързо да се налага да започнеш работа, опитай се да прекараш известно време с децата при бавачката/в яслата/с помощницата вкъщи, за да можеш да я свикнеш с техните навици и след това да бъдеш по-спокойна. При моята дъщеря адаптацията отне около месец.
Каквото и решение да избереш, успех!

# 14
  • Мнения: 351
geminarius, в Берлин Тагесмутерите, подкрепяни от общината, и детските градини са на равни на4ала, т.е. за мен от финансова гледна то4ка двете алтернативи нямят разлика. Тези тагесмуттери полу4ават заплатите си от общината и си имат работно време ( нашата примерно от 7 до 17 ), за ве4ерно гледане или по4асово извън работното време не става. Einzeltagespflege sa do 3 deca ( obiknoweno Tagesmutera ги гледа вкъщи ), а Таgesgrosspflege са до 8 деца, наи - 4есто в помещения, взети под наем. Явно оба4е не е едно и също за вси4ки провинции, защото от писаното от другите подразбирам, 4е при тях тагесмутера е 4астно лице, на което се плаща по4асово или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт